Slovensko – USA 6:3 (kon.) | Kanada – Německo 11:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 0:3 (kon.)
Švédsko – Česko 3:2 (po pr.) | USA – Švýcarsko 5:1 (kon.)
USA
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 29.12.2022, 22:00 • Avenir Centre, Moncton, Kanada • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště! (00:41:17)

Střely na branku: 42 – 19.

USA se posouvají na druhou pozici a první fázi letošního šampionátu uzavřou na Silvestera zápasem s vedoucím Finskem, Švýcarsko pak ve stejný den čeká střetnutí se Slovenskem. To ještě zítra vyzve Lotyšsko.

Avenir Centre hlásí dohráno, Spojené státy si dnes po včerejším zpackaném utkání se Slovenskem spravily reputaci a hladce porazily Švýcarsko 5:1! Amerika byla po celých šedesát minut na ledě lepším týmem, protihráče takřka k ničemu nepustila a bez větších obtíží dokráčela ke třem bodům, které jí pomohou se odlepit od předposledního místa v základní skupině B.

59:37
    Do úniku se teď ještě dostal Logan Cooley, který ale z hranice brankoviště přestřelil!

59:28
    Za americkou svatyní se bojuje o kotouč, běží poslední sekundy dnešního utkání. Spojeným státům už vítězství nic nesebere, tyhle body budou důležité.

58:42
    Poměr sil na ledě se ovšem vyrovná, Tyler Boucher (USA) je totiž z kluziště vykázán za sekání.

58:20
    Rozhodčí na trestnou za hrubost posílají Maximiliana Streuleho (SUI), uvidíme ještě jeden gól USA?

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:58
    Bude se vylučovat, těsně před koncem ještě na trestnou lavici zamíří jeden z hráčů Švýcarska.

57:23
    Švýcaři se usadili v útoku a kombinují, série přihrávek dosud střelou nevyvrcholila. Augustine musí být stále ve střehu, uvidíme, co jeho protihráči vymyslí.

56:46
    Tři minuty do konce. Spojené státy výborně forčekují a nedovolují Švýcarům opustit jejich obranné pásmo.

Dnešní utkání sleduje 7 024 diváků.

55:44
    Švýcarsko se snaží ještě kosmeticky upravit skóre, Sidlerovo zakončení ze zadní hranice kruhu ale hbitý Augustine hravě vyrazil za americké brankoviště.

55:16
    Alessio Beglieri si na své konto připsal další zákrok, dnes jich nasbíral již celkem pětatřicet.

54:53
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes pět minut, po icingu uvidíme další buly u Beglieriho.

54:20
    Za švýcarským gólmanem cinkla tyčka, někdo z Američanů těsně po vyhraném vhazování nastřelil horní část brankové konstrukce!

Střely na branku: 38 – 17.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 19. Snuggerud (Cooley, Gauthier), 26. Cooley (McGroarty, Gauthier), 37. Snuggerud (Blake, Ufko), 39. Boucher (Chesley, Lipkin), 54. Hughes (Behrens, Savage) – 40. Biasca (Canonica)

USA: Augustine (Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Chesley, Peart, Ufko, Mittelstadt – Gauthier, Cooley, Snuggerud – McGroarty, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), Boucher – Connors, Stramel, Brindley – Lipkin.
    Trenér: Rand Pecknold.

Švýcarsko: Beglieri (Croce) – Streule, Bichsel (A), Zanetti, Sidler (A), Meile, Dionicio, Deussen, Despont – Biasca (C), Canonica, Robin – Jabola-Prada, Taibel, Truog – Reichle, Alge, Muggli – Ramel, Müller, Perrenoud.
    Trenér: Marco Bayer.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Hronský (SVK) – Knox (CAN), Laguzov (GER).

Diváci: 7 024