Vítkovice – Pardubice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 6:1 (kon.) | Kladno – Plzeň 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 2:3 (po pr.)
Sparta – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 03.01.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Energetici poslední duel loňského roku odehráli na domácím ledě. Podkrušnohorské derby začalo slavnostním ceremoniálem. V rámci oslav 90 let karlovarského hokeje byl, za účasti klubových legend, do Síně slávy karlovarského hokeje uveden bývalý majitel Energie Karel Holoubek. Zároveň proběhlo, na počest karlovarské ikony a bývalého dlouholetého kapitána Václava Skuhravého, vyřazení čísla 34 z číselné sady A-týmu. Slavnostní atmosféru karlovarští hráči podtrhli vítězstvím nad týmem Vervy Litvínov. Střelecky se prosadili Vít Jiskra, Jiří Černoch a Martin Kohout. První čisté konto v sezóně si vychytal Vladislav Habal.

Stejně jako tým Mladé Boleslavi i karlovarští hráči mají problémy se zakončením, což je zřejmě z jedním důvodů, že jsou na 13. místě tabulky. V průměru si energetici za zápas připíšou 30 střel na branku soupeře. V souvislosti s výsledky v posledních duelech přistoupil trenérský tým ke změnám v útočných formacích. Energetiky zatím stále trápí využití přesilových her, které je 13,71 %. O dost lépe jsou na tom v ubránění oslabení, kdy jsou s 81,97 % na sedmém místě tabulky.

V Energii došlo k několika změnám v týmu. Po měsíčním try-outu v prosinci z týmu odešel útočník Matěj Chalupa. Na měsíčním hostování se domluvil obránce Adam Rulík z partnerského Baníku Sokolov. Pro posílení útočných řad také vedení karlovarského klubu zalovilo na severu a soupisku Energie rozšířil finský útočník Mikko Juusola.

Nejproduktivnější hráči:
    Tomáš Rachůnek 21 bodů (5 + 16).
    Petr Koblasa 19 bodů (12 + 7)
    14 bodů nasbírali hned tři hráči Ondřej Beránek (10 + 4), Jiří Černoch (7 + 7) a Dávid Gríger (4 + 10)

Jiří Černoch 16

Poslední duel loňského roku odehráli Bruslaři také na domácím ledě, kde přivítali tým Rytíři Kladno. Oba týmy se střelecky prosadily až ve druhé třetině, kdy nejprve početní výhodu využil Jake Dotchin. Skóre v 38. minutě srovnal, těsně před koncem početní výhody, Ondřej Najman. Vedení kladenským vrátil v první minutě třetí třetiny Kristaps Sotnieks. Bruslaři již do konce utkání nenašli recept na překonání Adama Brízgaly a padli rozdílem jedné branky.

Aktuálně týmu BK Mladá Boleslav patří 11. místo v tabulce extraligy. Podle statistických údajů vystřelí Bruslaři na branku soupeře průměrně 32 střel za zápas a v počtu střel jim patří druhé místo v extralize, ale stejně jako většinu ostatních trápících se týmů je zrazuje zakončení. Špatně si mladoboleslavský tým nevede ani v dalších sledovaných dovednostech. V úspěšnosti ubránění oslabení jsou s 84,47 % na prvním místě příslušné tabulky a využití přesilových her mají 17,69 %.

Od posledního vzájemného duelu došlo k trejdu obránců, kdy se do Mladé Boleslavi z hostování
    v Energii vrátil David Bernad a opačným směrem putoval obránce Matěj Stříteský. Z týmu Bruslařů odešel obránce Tomáš Hanousek (HC Dynamo Pardubice B) a švédský útočník Pontus Äberg (SC Rapperswil-Jona Lakers). Nejnovější posilou mladoboleslavského útoku je Tim Söderlund, který přišel do Mladé Boleslavi z klubu Djurgärdens a extraligovou premiéru si švédský útočník odbude právě v utkání proti Energii.

BK Mladá Boleslav x HC Energie Karlovy Vary 0:1
    Branky a nahrávky: 35. Gríger (Pulpán, Havlín)

21. kolo 20. listopadu 2022
    HC Energie Karlovy Vary x BK Mladá Boleslav 4:3sn
    Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozh. náj. Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík

Který z týmů bude mít úspěšnější vstup do roku 2023, uvidíme již za pár okamžiků.
    Zvítězí Boleslav na západě Čech?

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Pulpán (A), Rulík, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, O. Beránek.
    Trenér: David Bruk

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Jánošík, Pláněk (A), Pýcha, Bernad, Lintuniemi, Křepelka, Štich – Söderlund, Lantoši, Šťastný – Šmerha, O. Najman (A), P. Kousal – Eberle, Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Bičevskis, Kantner.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Rampír.

00:01

00:02
    Kotouč mají Bruslaři a vydali se před Habala.

00:19
    Při snaze dostat se do pásma se energetici dopustili zakázaného uvolnění.

00:52
    Pláněk přišel ve středu hřiště o kotouč.

01:13
    Krošelj si po střele Grígera připisuje první zákrok.

01:31
    Hladonikova střela proletěla kolem skrumáže před brankou hostů.

02:18
    Akci Bičevskise zastavil ofsajd.

02:45
    Křepelka se s kotoučem stáhl až za branku a oba týmy střídají.

03:28
    Akci karlovarských zakončil Rachůnek, ale střela se od Krošeljových betonů odrazila vysoko nad branku.

03:46
    Šmerha u mantinelu získal kotouč. Z pásma se však nedostal.

04:12
    Střelu Huttuly zblokoval jeden z hostujících hráčů a tak Krošelj nemusel zasahovat.

04:46
    Domácí napadli přihrávku ve svém pásmu a do úniku se dostal Ondřej Beránek, jeho střela proletěla nad brankou hostů.

05:09
    Ani tentokrát mladoboleslavští nepřešli přes modrou čáru.

05:36
    Karlovarští útočí na branku hostů, ale gól ne a ne padnout.

06:11
    Lantošiho střela minula Habalovu branku.

06:43
    Kofroň z úhlu klec Bruslařů minul. Střelu dalšího energetika schoval Krošelj v náruči.

06:48
    Máme tu první komerční přestávku.

06:53
    Šmerha zabral kotouč a uháněl k Habalovi. Ten kotouč schoval v lapačce.

07:21
    Šmerha se opět snaží dostat kotouč do pásma.

07:51
    Boj u mantinelu vyhráli energetici.

08:12
    Krošelj je opět pod palbou.

08:31
    Na druhé straně zahrozil Martin Beránek. Po další střele mladoboleslavských Habal přerušil hru.

08:46
    Hned po buly pálil nováček v týmu Bruslařů švédský útočník Söderlund, jeho střela proletěla kousek nad rohem Habalovy branky.

09:25
    Redlichovi se nepodařilo dojet kotouč a u mantinelu po nárazu od jednoho z hostů se k němu už nedostal.

10:21
    Nahrávku domácích vystihl Kousal. Hosté však kotouč dlouho neudrželi.

11:10
    Zapomenutého kotouče v rohu se ujal Gríger. I tentokrát Krošelj zasáhl.

11:59
    Jánošíkova přihrávka skončila na holi jednoho z domácích, jejich akci přerušilo zakázané uvolnění.

12:16
    Lantoši se dostal ke kotouči a Bruslaři rozjeli útočnou kombinaci. Kotouč se odrazil od Habalových betonů.

12:59
    Redlichův únik zastavil Krošelj,

13:32
    Habal ustál další tlak Bruslařů.

14:02
    Černochova přihrávka Kohoutovi před brankou nesedla a tak diváci jenom zavzdychali.

14:40
    Před komerční přestávkou si Krošelj připsal další zákrok.

14:50
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté.

15:11
    Přihrávku energetiků po mantinelu využili k získání kotouče hosté.

15:40
    Na ledě zůstal ležet Filip Koffer a jen těžko se zvedal a v předklonu odjel na střídačku.

16:22
    Za Habalovou brankou se bojuje o kotouč.

16:49
    Dělovka Šťastného zaduněla na Habalových betonech.

17:22
    Pýcha předhonil Redlicha v honbě o kotouč.

17:50
    Lintuniemi trefil břevno.

18:10
    Akce energetiků ztroskotala na mladoboleslavských obráncích.

19:22
    Habal proti střele jednoho z hostů vytáhl lapačku.

19:48
    Kousalovu akci zmařili svými holemi domácí a následně se vysvobodili vyhozením.

20:00

V úvodní části si oba týmy vytvořily poměrně dost šancí, přičemž častěji útočili domácí. Většinu střel zlikvidovali bránící hráči a se zbývajícími si poradili oba gólmani. V poslední minutě dostali Bruslaři k dispozici početní výhodu a část si přenesou ještě do další třetiny. Ta začne zhruba v 18:20 hodin.

20:01

20:20
    Kousal z kruhu přestřelil Habalovu branku.

20:52
    Další střelu Bruslařů zblokoval jeden z energetiků,

20:56

21:45
    Stříteského střelu od modré zastavil Krošelj.

21:51
    Půlpán to po buly zkusil od modré.

22:14
    Výlet před Habalovu branku ovoce Bruslařům nepřinesl.

22:40
    Další zákrok si připsal Krošelj.

22:54
    Bičevskise na vrcholu kruhu zastavil jeden z karlovarských.

23:13
    Hru nyní přerušil ofsajd.

23:22
    Redlich neměl komu přihrát a tak poslal kotouč po mantinelu.

23:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Kotouč si u mantinelu vyzvedli energetici a útočnou akci úspěšně zakončil ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Adam Rulík a Matěj Stříteský.
    23:42 Ondřej BERÁNEK - 0:0

24:00
    Do útoku se snaží projít Bruslaři.

24:33
    Pýcha na modré pálil na Habala. Chvilku nebylo jasné, kde kotouč skončil, ale nakonec ho objevil Huttula a poslal pryč.

25:30
    Nyní se útočí na obou stranách.

25:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po útocích na obou stranách nakonec uhodilo na straně hostů. PETR KOBLASA prokličkoval mezi obranou a poslal kotouč za Krošelje. Asistence: Martin Kohout a Ondřej Dlapa.
    25:36 Petr KOBLASA - 2:0

25:48
    Energetici se drží před Krošeljem.

26:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Zaváhání karlovarských před brankou vyneslo gól Bruslařům, kteří využili k dorážení k tomu, aby kotouč poslal do branky MATYÁŠ KANTNER. Asistence: Maris Bičevskis a Adam Jánošík.
    26:19 Matyáš KANTNER - 2:1

27:32
    Energetici se musí opět bránit.

27:50
    Kofferův únik byl zastaven u mantinelu.

29:03
    Při další útočné akci energetiků došlo k posunutí branky.

29:26
    Energetici se snaží dostat do pásma.

29:54
    Na ledě zůstal Martin Pláněk, po chvilce se zvedl a odjel na střídačku.

30:04
    Při přechodu do pásma byl zastaven Söderlund.

30:25
    Kotouč získal Štich, ale akce Bruslařů nakonec skončila na zakázaném uvolnění.

31:08
    Bruslaři operují před Habalem. Jeho zákrok byl odměněn skandováním fanoušků.

31:34
    Söderlund zkoušel nahození od modré.

32:16
    Havlínova střela neprošla přes hradbu před Krošeljem.