Mountfield HK – Vítkovice 5:2 (kon.) | Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 1:5 (kon.)
Liberec – K. Vary 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:1 (kon.)
Mountfield HK
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 03.01.2023, 15:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

Ode mne je to vše. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou. (17:19:21)

Zápas je u konce s lepším skóre pro Mountfield, i když po brankách Michala Bystroně a Martina Kubíka ve druhé třetině prohrával 0:2. Domácí do utkání vrátil šikovnou tečí Dominik Pavlík, a ještě do přestávky skóre otočil Michal Beneš, povedenou ranou z první a úspěšnou dorážkou. Ve třetí třetině si Lvi vedení zodpovědnou obranou hlídali, navíc ubránili přes minutu dlouhé oslabení 3 na 5. Skóre ještě pečetili krásnou individuální akcí Petr Moravec a do prázdné branky Matěj Beneš. Východočeši tak do nového roku vstoupili vítězně, naopak Rideru čeká nepříjemná cesta domů.

59:48
    Kotouč je ve středním pásmu a Hradečtí dnes zvítězí.

59:10
    Mountfield se ještě snaží přidat další branku, avšak z tlaku v útočném pásmu nic nevzešlo.

58:54
    Tentokrát je v jejich snažení však zastavilo postavení mimo hru.

58:29
    Zápas už se pouze dohrává a Ridera se ještě snaží kosmeticky upravit skóre.

57:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Hradečtí vybojovali puk v obranném pásmu, MATĚJ BENEŠ ho vyvezl a bekhendem z poloviny hřiště rozhoduje o osudu utkání – 5:2. Asistence Michal Beneš.

57:15
    Vítkovice to zkouší v šesti!

56:55
    Matěj Giesl nahodil puk do pásma, kde si ho také sám dojel a šetří čas.

56:43
    A znovu se připomněl mládežnický reprezentant.

56:32
    Jan Kasal si počkal na další pokus, Hradecký úspěch nyní záleží hlavně na něm.

56:20
    Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou domácích.

55:28
    Matěj Beneš se proháčkoval do přečíslení 2 na 1, ale protáhla ideální moment na přihrávku.

55:04
    Hradečtí si nerozuměli v rozehrávce a ta doputoval na icing.

54:39
    Lukáš Král si prohodil obránce a vydal se do přečíslení, ve kterém odrazem o beton hledal Petra Moravce, ten však promáchl.

54:27
    Ostravané utahují šrouby, nyní pálil Puchala.

53:41
    Hradečtí se již nikam neženou a zodpovědně brání, ale nyní mu projel Jakub Fibigr, jeho pokus z blízka ale gólman Lvů zneškodnil.

53:23
    Jan Kasal lapil další střelu, tentokrát z levého kruhu.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 28. Pavlík (Hušek, Novotný), 33. Michal Beneš (Matěj Beneš, Giesl), 36. Michal Beneš (Matěj Beneš, Boukal), 46. Moravec (Král, Hrbek), 58. Matěj Beneš (Michal Beneš) – 4. Bystroň (Přibyl), 22. Kubík (Vehovský)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Pelda, Pavič, Táborský, Havlíček (C), Hrbek, Hušek, Boukal, Žaba – Giesl, Michal Beneš (A), Novotný, Klíma, Král, Leden, Matěj Beneš, Pavlík, Moravec, Jón.
    Trenér: Jiří Janoušek mladší

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Bialy, Puchala, Fibingr, Kalandra, Chaloupka, Bystroň (A), Smolka – Kubík, Chlán, Přibyl, Macias, Milata, Pavelec, Glas, Krejsa (C), Slusarczyk, Štiak, Kotásek, Vehovský (A).
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Svobodová, Jechoutek – Štěpánek, Jurak