Mountfield HK – Vítkovice 5:2 (kon.) | Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 1:5 (kon.)
Liberec – K. Vary 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 03.01.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

I přes dobrý tlak, který Pardubice v poslední třetině vyvinuly, se jim bohužel skóre vyrovnat nepodařilo. Třinečtí si dnes poprvé v sezóně odváží ze zápasu s Pardubicemi výhru a tentokrát i cenné tři body. Pro dnešek se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (20:10:04)

59:59
    Poslední šance pro Pardubice bohužel nevyšla, v poslední vteřině zacinkal puk za Milotovými zády o konstrukci branky.

59:34
    Domácí zkouší hru v šesti.

59:34
    Pardubice si berou oddechový čas.

59:12
    Před Milotou se objevilo klubko hráčů, skvělými zákroky jejich střelám ale vzdoroval.

58:34
    Borovička se rozhlíží na domácí střídačku, ale pokyn k opuštění brány nedostává.

57:33
    Vhazuje se před pardubickým Borovičkou, puku se střídavě ujímají oba týmy.

57:03
    Domácím se podařilo dvakrát po sobě osvobodit z tlaku a ubránit oslabení.

55:29
    Třinci další početní výhoda usnadňuje snahu udržet jednogólový náskok, drží domácí v kleštích a tento styl hry jim nyní evidentně vyhovuje.

55:02
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Dominik Pavlata – 2 min., krosček.

54:56
    Třinec nedává Pardubicím moc šancí na útok, drží se na puku a výhradně v útočném pásmu.

53:19
    Po kombinaci domácích vypálil na Milotu Bárta, gólman ale drží čisté konto.

52:17
    Dva třinečtí hráči zastavili pardubického Kalužíka zákrokem na hraně pravidel, trest ale pískán nebyl a vhazuje se před Milotou.

51:27
    Hra nahoru dolu byla přerušena neúspěšnou střelou na Borovičku.

50:14
    Sikora nahazuje puk do útočné třetiny, vzápětí se ale hra přelévá k třineckému brankáři.

50:01
    Třineckou akci přerušuje odpískání ofsajdu.

49:32
    Po delší době se Třinec vymanil z dlouhého tlaku a prověřil i domácího gólmana.

48:56
    Rájkova rána byla zastavena obětavým zákrokem jednoho z obránců.

48:20
    Domácí drží konstantní tlak, hraje se dlouho bez přerušení.

47:14
    Jako další zkoušel prostřelit Milotu Gromadzki, bohužel pro domácí ale neúspěšně a poté se před gólmanem strhla mela mezi hráči, hru zklidňuje Milota přikrytím puku lapačkou.

46:00
    Dvěma ranami po sobě nyní prověřil gólmana hostí Paleček, brankář ale v obou případech uspěl.

45:18
    Pohludka se pokusil o rychlý výpad, ale těsně přestřelil.

44:30
    Kalužík byl v nadějné akci zastaven obráncem Pospíšilem.

43:52
    Přesilová hra Třince skončila a Pardubice v ní ukázaly dobrou defenzívu.

43:11
    Třinecký tlak opět přerušují domácí vyhozením puku do bezpečné zóny.

42:05
    Do samostatného úniku se na začátku vlastního oslabení dostal Pavlata, kotouč ovšem nedokázal procedit skrz Milotovy betony.

41:51
    Radek Tomas – 2 min., podrážení.

41:16
    Od začátku poslední periody má navrch hostující celek, Gerych nahazuje na Borovičkovu klec, ale touš vyráží ramenem.

40:44
    Přihrávku hostů narušil Novotný a dopravil puk až k Milotovi.

40:28
    Jednu z pardubických šancí přerušilo zakázané uvolnění.

40:01

Prostřední část opět přinesla několik přesilových her, tentokrát výhradně na straně hostů. Jednu z nich Třinec dokázal využít a zajistit si vedení. Moškořovu dorážku z otočky domácí gólman pokrýt nedokázal a Pardubice musí v poslední třetině utkání dotahovat jednobrankové manko.

40:00

39:35
    Na Borovičku nyní šla rána Pohludky, jen těšně ji vyrazil levým ramenem.

38:28
    Pardubičtí se snažili o vyrovnání, Kalužík vyvezl puk do útočného pásma a následně kombinoval, akce ale bohužel nevyšla.

37:54
    Změna skóre třinecké polila živou vodou a podnikají další akce, Borovička musel zasahovat, tentokrát už úspěšně.

36:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec poprvé využívá přesilovou hru! Obránce Hrůzek vyslal tvrdou ránu na domácího gólmana, ten ji ale pouze vyrazil před sebe a z otočky puk dostal do brány Jan Moškoř.

35:23
    Radek Tomas – 2 min., faul kolenem.

34:55
    Další tvrdá rána vzešla z hokejky Tomase, svůj cíl našla ale v mantinelu za zády Miloty.

34:10
    Holinka osamocený střílel na Borovičku, ten touš vyrazil do ochranné sítě.

33:37
    Od modré pálil Rájek, Milota jeho ránu zastavil lapačkou.

33:32
    Gromadzki nabral v oslabení velkou rychlost a dostal se do samostatného úniku, Milota puk zastavil pouze vyrážečkou, ale o dorážku už se žádný hráč nepokusil.

33:16
    Holinka vyslal prudkou střelu z levého kruhu, ta ale byla zastavena Borovičkovými betony.

32:50
    Po tvrdé ráně jednoho z třineckých obránců pardubičtí puk dostávají za modrou čáru a osvobozují se tak.

32:10
    Radek Tomas – 2 min., nedovolené bránění.

31:35
    Fiala poslal přihrávku před bránu hostů Kalužíkovi, bohužel pro domácí ale nepřesnou, puk se tak do brány Miloty nedostal.

30:07
    Cedzo v samostatné akci přebruslil pardubickou defenzívu a málem se dostal i k zakončení, Borovička proti puku zakročil.

29:36
    Pospíšil poslal touš tvrdou ranou na domácího brankáře, ten puk ale zastavil.

29:00
    Přečíslení třineckých opět k brance nevedlo, ale hosté nyní drží pásmo.

28:14
    Domácí hrají v plném počtu. Další akci hostů přerušil úmyslný ofsajd.

27:09
    Šilar vybojoval puk u mantinelu a založil další akci třineckých, kotouč byl nahozen na branku Borovičky, který o něm neměl přehled, ale se štěstím neinkasoval.

26:28
    Pardubice čelí velkému tlaku hostů, poté se ale osvobozují vyhozením puku.

26:12
    Jan Helikar – 2 min., krosček.

25:55
    O kotouč se bojovalo za domácí klecí, nakonec puk vydolovali hosté, ale za záda Borovičky jej nedostali.

25:22
    Po Kremnického přihrávce se dostal do šance Bartoš s pouze jedním obráncem domácích před sebou, Borovička ale puk vyráží do ochranné sítě.

24:05
    Hosté zakládají akci zpoza vlastní brány, šanci jim poté ale zmařili domácí.

23:05
    Spěváček se z rány oklepal a nahazuje puk do útočné třetiny.

22:17
    Tvrdou ránu Jaši z mezikruží obětavě zastavil Spěváček.

21:10
    O kotouč se bojovalo u mantinelu po levé ruce domácího brankáře.

20:56
    Akce pardubických opět přerušena, tentokrát ofsajdem.

20:01
    Po prvním buly druhé třetiny se puku ujímají domácí, poté ale jejich nepřesná přihrávka způsobila icing.

20:01

V první třetině měl navrch hostující celek, k vidění byly početní výhody na obou stranách, přičemž i při vlastním oslabení byli třinečtí aktivní v útočném pásmu. Gól jsme ovšem neviděli a budeme jej vyhlížet v prostřední dvacetiminutovce.

20:00

19:44
    Třinec setrvává v útočném pásmu.

19:20
    Rájek domácí osvobozuje vyhozením kotouče.

18:31
    Domácí gólman nyní čelí velkému množství dorážek a střel.

17:57
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kubíček.

16:51
    Třinec hraje v plném počtu a měl ve vlastním oslabení víc šancí, než domácí v početní výhodě.

16:05
    Holinka obětavým zákrokem zastavil puk.

15:24
    Cedzo nyní zpoza Borovičkovi branky přihrával Holinkovi, který se objevil osamocený před gólmanem, tuto šanci neproměnil.

14:54
    Šutý vyváží puk do útočného pásma, následně se touše ujímají domácí, ale jejich akci přerušuje ofsajd.

14:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Filip Hrůzek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

13:42
    Skvěla kombinace mezi hosty prověřila pardubickou defenzívu.

13:12
    Další pálil na Milotu Dostál, ale gólman zatím zůstává nepřekonán.

12:05
    Z mezikruží střílel Tomas, Milota puk úspěšně zastavil.

10:46
    Pavlatova rána zaduněla o betony Miloty, o dorážku se ale nikdo nepostaral.

10:28
    Akci třineckých zastavil ofsajd.

10:07
    Třinečtí se drží v útoku, dalším střílejícím byl Bartoš, Borovička proti ráně zakročil vyrážečkou.

09:10
    Další, kdo prověřil domácího brankáře, byl Sikora, opět ale neúspěšně.

08:32
    Cedzo se dostal do samostatného úniku, proměnit jej však nedokázal.

08:14
    Z pravého kruhu střílel Tomas, mezi betony třineckého gólmana ale nenašel skulinku.

06:48
    Moškoř nabral velkou rychlost na pravém křídle, do zakončení se však nedostal.

05:51
    Z levého kruhu na Milotu střílel Helikar, brankář puk vyrazil před sebe a domácí se poté ještě snažili o dorážku, místo ní se však opět strhla strkanice mezi hráči.

04:51
    Vhazování v obranném pásmu hostů vyhrály Pardubice, ale akce se otočila k domácímu brankáři, za jehož zády se strhla menší bitka.

04:39
    Moškoř se opět snažil prověřit pardubického gólmana, ten velmi nejistým zákrokem puk zastavil.

03:25
    Obránce Volas nahazoval od modré čáry, přes dvojici bránících hráčů se touš ovšem nedostal.

02:40
    Moškoř nahrával Holinkovi, ten se snažil prověřit domácího gólmana, který jeho šanci zmařil.

02:28
    Hostům se nedaří usadit se v útoku.

01:52
    Pavlata při vlastním oslabení vyváží puk do útočného pásma.

01:40
    Jan Helikar – 2 min., hákování.

01:40
    Třinecký Sikora hezky prokličkoval mezi domácími a vynutil si faul.

01:17
    Pardubickou akci nyní přerušil icing.

00:06
    Úvodní vhazování patřilo hostům, kteří se ihned dostávají do útoku.

00:01

Vítám Vás u dnešního online přenosu 36. kola DHL extraligy juniorů. V pardubické enteria aréně se od 18:00 utká domácí tým s třineckými juniory. Oba dosavadní střety těchto celků v letošní sezóně byly po konci základní hrací doby vyrovnané, tudíž oba dospěli do prodloužení. První z nich proběhl 24. září a právě v prodloužení zvítězily domácí Pardubice (2:1pp). Podruhé se týmy střetly 17. listopadu v třinecké WERK aréně a vítězství si po divoké přestřelce odvážely na východ Čech opět pardubičtí až po samostatných nájezdech (5:6sn).

Oceláři se nachází na pohodlném šestém místě tabulky s devětačtyřiceti body. V posledních dvou domácích utkáních nejprve podlehli po nájezdech Zlínu (3:4sn) a poté Olomouci (2:3). Nyní si budou chtít z Pardubic odvézt poprvé v letošní sezóně vítězství. Nejproduktivnějším hráčem Třince je slovenský útočník Adam Cedzo s bilancí 17+17.

Naopak pardubické Dynamo se nachází na dvanácté příčce tabulky s body devětatřiceti. Pardubičtí se naposledy setkali ve včerejším utkání s Vítkovicemi, na které nestačili (1:3), naopak ale v předchozím utkání po prodloužení pokořili v LOGSPEED aréně domácí Plzeň (3:4pp). Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je útočník Pavol Štetka se šestadvaceti body za pět gólů a jednadvacet nahrávek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.