Úterý 03.01.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Střely na bránu: 29 – 28 | Přesilová hra: 0/5 – 0/1 | Trestné minuty: 9 – 17

Alexandar Georgijev (COL) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 57:50
    Logan Thompson (VGK) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 59:54

Martin Kaut (COL) 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, čas na ledě 07:00

Tři hvězdy utkání
    1. Mikko Rantanen (COL) 1+1
    2. Nicolas Roy (VGK) 2+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+1 (05:46:45)

Nicolas Roy a jeho dva góly, spolehlivý Logan Thompson v brance Vegas. To jsou dvě hlavní příčiny toho, že tento zápas v Coloradu vyhrává hostující Las Vegas. Vegas inkasovalo jako první, pak ale vedlo 3:1. Domácí dokázali jen snížit.

59:53
    Zakázané uvolnění Vegas.

59:46
    Ještě jedno buly.

59:40
    Logan Thompson má kotouč pod svou výstrojí, hra je přerušená.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:38
    Mikko Rantanen pálil, jeho rána byla zblokovaná. Následně Vegas vyhodilo a střídá.

58:09
    Nathan MacKinnon rozehrává od své branky, dostal se rychle do útočné třetiny, ale Vegas vyhodilo.

57:50
    Domácí budou hrát v šesti.

57:08
    Chandler Stephenson měl obrovskou šanci, ale brejk nedokázal proměnit.

56:52
    Domácí zakončovali od modré čáry, rána byla zblokovaná před brankou.

56:17

56:04
    Devon Toews rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:17
    Polovina přesilovky je pryč, Vegas se zatím dobře brání, nyní dokázalo dostat puk přes všechny čáry.

55:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

54:27
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

54:14
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Reilly Smith – 2 min., vysoká hůl.

53:57
    Cale Makar pálil, jeho ránu vyrazil do rohu Logan Thompson.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. MacKinnon (Rantanen, Lehkonen), 52. Rantanen (Lehkonen, MacKinnon) – 18. Amadio (Hague, Ma. Stone), 28. N. Roy (Kolesar, Korczak), 35. N. Roy (W. Carrier, Pietrangelo)

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Makar (A), Girard, E. Johnson, Englund, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Newhook, Compher, Malgin – Cogliano, Meyers, L. O'Connor – MacDermid, Kaut.
    Trenér: Jared Bednar

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Hutton, Pachal – Amadio, Stephenson, Ma. Stone (C) – R. Smith (A), W. Karlsson, Kessel – Leschyshyn, Röndbjerg, W. Carrier – N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: StPierre, Brenk – Deschamps, Pancich

Diváci: 18 092