Opava – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Chomutov – Písek 6:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Znojmo 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 4:5 (kon.) | Jablonec n/N – Letňany 2:8 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Hronov – Řisuty 4:6 (kon.) | Cheb – Tábor 1:2 (po pr.)
Kobra – Klatovy 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 5:1 (kon.) | Příbram – Mostečtí Lvi 3:5 (kon.)
HC Stadion Cheb
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Tábor
Středa 04.01.2023, 18:002. liga skupina Západ • 28. kolo

Utkání druhé ligy mezi Chebem a Táborem končí vítězstvím favorizovaného jihočeského celku. Ten se ale na výhru hodně nadřel a svého soka udolal až v prodloužení. Cheb odehrál směrem do defenzivy velmi slušný zápas a fanoušci mu za to právem děkují. To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (20:19:13)

60:16 SEVERA - 1:2

60:16
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tak to bylo hodně rychlé! První útok prodloužení táhl po pravé straně Milfait, který našel před brankou volného JIŘÍHO SEVERU. Ten neměl problém trefit odkrytou část branky, i když se tam přesouval brankář! Asistence: Milfait a Suchánek.

60:01

Třetí část gól nepřinesla a utkání tak bude pokračovat prodloužením. Začneme za chvilku.

60:00

59:42
    Matušíkův průnik domácí obrana dokázala zastavit.

59:03
    Běží poslední minuta třetí třetiny a vypadá to, že zápas bude muset rozhodnout prodloužení či nájezdy.

58:39
    Prášek založil rychlý protiútok, který zakončil střelou z mezikruží Duchan. Puk ale poslal přesně doprostřed branky.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Černý pálil od modré. S tímto pokusem ale neměl Kašpar sebemenší problémy. Na puk dobře viděl.

55:30
    Čtyři a půl minuty zbývají do konce třetí třetiny. Cheb kombinuje v útočném pásmu.

54:29
    Tábor se teď nemůže dostat přes střední pásmo. Cheb je od přesilovky aktivnější celek.

53:51
    A další dobrý útok Chebu. Rozhon na puk jen těsně před brankou nedosáhl.

53:09
    Tábor je kompletní a hraje v pěti.

53:02
    Vrtek pálil z levé strany do vnější tyče! Akce pokračovala a puk zanedlouho dostal do dobré pozice Stejskal, který trestuhodně nechal vyniknout skvělého Dvořáka. Ten se stihl přesunout na druhou stranu a puk efektivně vyrazil! Domácí teď byli hodně blízko druhé brance!

52:44
    Střelu domácího celku chytá Dvořák a přerušuje hru.

51:30
    Protiútok hostujícího celku končí tečovanou střelou. Puk šel až do ochranné sítě, takže bude buly před domácí brankou.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 6. Parshakov (Troška, Shafeev) – 25. Prášek (Dančišin, Severa), 61. Severa (Milfait, Suchánek)

HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček (K), Stejskal – Varvařovský, Shafeev, Konášek, Bubanec, Fečo, Vrtek, Rozhon, Šťastný, Krutina, Parshakov, Klíma
    Trenér: Petr Nekvinda

HC Tábor: Dvořák (Gába) – Hubata, Hajič, Suchánek (A), Krejčí, Černý (K), Kříž, Kohout – Šulek, Matušík, Bárta – Endál (A), Milfait, Severa – Prášek, Dančišin, Bahenský – Duchan, Duda, Zayml – Chocholoušek
    Trenér: Aleš Krátoška

Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora