Philadelphia – Arizona 6:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 1:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:5 (kon.)
Toronto – Seattle 1:5 (kon.) | New Jersey – St. Louis 3:5 (kon.) | Columbus – Washington 2:6 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:2 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 5:2 (kon.)

Střely na bránu: 39 – 19 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté St. Louis dnes vyloupili led New Jersey. V Prudential Center zvítězili 5:3. Domácím nebyla nic platná střelecká převaha. Hosté totiž byli efektivní ve využívání svých příležitostí, navíc měli v brance velmi dobrého Jordana Binningtona. Devis sice v úvodu druhé třetiny otočili skóre dvěma zásahy Jacka Hughese na 2:1, ovšem Bluesmani vyrovnali ještě do přestávky a ve třetí části si trefami Brandona Saada a Roberta Thomase zajistili dvoubrankový náskok. Ten ještě v přesilovce 5 na 3 korigoval pohotovou tečí kapitán Ďáblů Nico Hischier, další gól už však domácí nepřidali. V závěru naopak rozhodl do opuštěné svatyně Robert Thomas.

59:17 Robert THOMAS - 3:5

59:17
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Haula v další dobré příležitosti tečoval vedle branky. Poté najížděl z pravé strany na prázdnou domácí svatyni ROBERT THOMAS, který se nemýlil a definitivně duel rozhoduje. Asistence: Pavel Bučněvič.

58:58
    Další šance New Jersey! Dorážka Erika Hauly nepřešla přes levý beton Binningtona!

58:44
    Hostující brankář se přemístil proti ráně Erika Hauly!

58:26
    Už tam jsou a Jordan Binnington musí vyhlásit nejvyšší pohotovost...

57:50
    Hughes musel pospíchat pro puk dozadu. Domácí se budou muset rychle vrátit do útočného pásma.

57:35
    Domácí už budou pokračovat s prázdnou branku, tedy s šesti hráči v poli!

57:35
    Tomáš Tatar uvolnil Nica Hischiera. Ten střílel z pravého kruhu někam pod víko, ovšem Binnington kotouč vytěsnil ramenem do ochranné sítě! Reklamní přestávka.

57:02
    Tři minuty ještě mají domácí na vyrovnání.

56:32
    Mercer sice nedosáhl na pas Hamiltona, ale pak zabojoval a za brankou kotouč dojel. Zabránil tak odpískání zakázaného uvolnění.

55:35
    Nyní brankáře hostí protáhl Jack Hughes. Binnington vytáhl další důležitý zákrok.

55:18
    Ten možná odstartoval! Ránu Tomáše Tatara z mezikruží vytěsnil Binnington!

54:40
    Hra se nyní vcelku zklidnila. V posledních minutách ale můžeme čekat závěrečný nápor New Jersey.

53:19
    Domácí pak ještě měli k dispozici klasickou početní výhodu, tu už ale nezužitkovali. Blues v pěti.
    52:09 Nico HISCHIER - 3:4

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. J. Hughes (Severson, Haula), 29. J. Hughes (Tatar), 53. Hischier (Hamilton, Bratt) – 12. Kyrou (Bučněvič, Thomas), 37. Barbašev (Saad, Faulk), 43. Saad (Barbašev), 50. Thomas (B. Schenn, Bučněvič), 60. Thomas (Bučněvič)

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Haula, J. Hughes (A), Tatar – Holtz, J. Boqvist, Wood – Mercer, M. McLeod, Šarangovič.
    Trenér: Lindy Ruff

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Mikkola, Faulk (A), Leddy, Bortuzzo, Rosén – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Lambert, Charron – Mahon, Deschamps

Diváci: 15 561