Washington – Nashville 2:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.)
Chicago – Arizona 2:0 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:4 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.)

3. Timo Meier (SJS) 2+0 (06:53:53)

Anaheim slaví nad San Jose vydřené vítězství 5:4 po prodloužení. Duel bude provázet poměrně kontroverzní rozhodnutí rozhodčích, kteří uznali gól domácích na 4:4 poté, co se Adam Henrique dostal do postavení mimo hru. Trenér San Jose si vzal video challenge, ale neuspěl, a to z důvodu, že se Henrique nezapojil během původní akce do hry. Zapojil se do ní až poté, co puk získali Sharks, kteří ale pokazili rozehrávku a dali tím prostor k tomu, aby Henrique uvolnil před kruhy Masona McTavishe, který vyrovnal. V následném prodloužení pak rozhodl pěknou střelou John Klingberg. San Jose tak nebylo nic platné, že v utkání své soupeře přestřílelo 41-29.

61:08 John KLINGBERG - 5:4

61:08
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A tentokrát se do nájezdů nepůjde! Hertl ve středním pásmu sice napřed vybojoval puk, ale následně ho zase ztratil a Ducks rozehráli finální akci. McTavish poslal puk před sebe na Terryho, ten si najel z pravé strany k brankoviště a našel na středu rozjetého JOHNA KLINGBERGA, který svou trefou rozhoduje o vítězství Anaheimu! Asistence: Troy Terry, Mason McTavish.

60:32
    Strome pokazil zpětnou přihrávku na modrou čáru a vyhnal svůj tým pryč z útočného pásma.

60:01

Skutečně, potřetí v této sezoně půjdou Anaheim a San Jose proti sobě do prodloužení.

60:00

59:32
    Útok Sharks nic nepřinesl. Ducks se dokázali zmocnit puku a poslat ho do neutrální zóny.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:00
    V předchozích dvou případech nakonec o osudu zápasu rozhodovaly nájezdy a v nich dvakrát vyhrál Anaheim.

57:40
    Základní hrací doba se pomalu, ale jistě, chýlí ke svému konci. Stále reálněji vypadá scénář, že potřetí ze čtyř vzájemných zápasů se půjde do prodloužení.

56:27
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

55:38
    Velká šance San Jose, ve které byli Meier a Labanc, ale jejich souhra k návratu do vedení nestačila.

55:13

54:30
    Sharks se osvobodili ze sevření.

54:05
    Anaheim se v přesilovce snaží ostřelovat branku soupeře. Dvě střely byly zblokované, další zamířila vedle.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Zegras (Klingberg, Vatrano), 15. R. Strome (McTavish, Colt. White), 34. McTavish (Silfverberg, Benoit), 54. McTavish (Henrique), 62. Klingberg (Terry, McTavish) – 1. Nieto (Barabanov, Vlasic), 7. Lorentz (E. Karlsson, Gadjovich), 31. Meier (Labanc, Hertl), 34. Meier (Labanc, Benning)

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Fowler (A), Kulikov, Klingberg, Benoit, Vaakanainen, Colt. White – McTavish, Terry, Henrique (A) – Vatrano, Zegras, R. Strome – Silfverberg (A), Carrick, Comtois – Jays. Megna, Leason, Kirkland.
    Trenér: Dallas Eakins

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Jayc. Megna, Vlasic, Benning, Harrington, Ferraro (A) – Labanc, Meier, Hertl – Couture (C), Nieto, Barabanov – Sturm, Bonino (A), J. Svečnikov – Lindblom, Gadjovich, Lorentz.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: South, Schlenker – Mills, Johnson

Diváci: 16281