Slavia – Šumperk 7:2 (kon.) | Prostějov – Sokolov 2:1 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:0 (kon.)
Přerov – Zlín 3:4 (po pr.) | Kolín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Pardubice B 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 3:1 (kon.)
HK Mladí Draci Šumperk
3:4 (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 07.01.2023, 12:45 • Škoda Aréna, Šumperk • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 10. kolo

Hokejisté Chomutova nakonec ze Šumperka povezou dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Domácí přitom vedli 2:0 a 3:1, ovšem nadějně rozehraný duel nedotáhli do konce. Piráti ve druhé třetině dvakrát snížili na rozdíl jediného zásahu a na začátku třetí části srovnal David Šilhan. V prodloužení to pak vzal na sebe Jaroslav Pospíšil, který převzal puk za vlastní brankou, projel až do koncovky a rozhodl. (15:03:11)

64:03 Jaroslav POSPÍŠIL - 3:4

64:03
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nakonec rozhodují Piráti! Na sebe to vzal JAROSLAV POSPÍŠIL, který vzal puk za vlastní brankou, projel s ním až do útočného pásma a ranou švihem z pravé strany vymetl vzdálenější horní růžek Ondráčkovy branky – 3:4. Asistence: Matyáš Patočka.

63:50
    Rozhodnutí měl na holi Kryštof Seidenglanz. Ten pronikl až před branku, udělal bekhendovou kličku, ale už nezvedl puk nad beton Štěrby!

62:44
    Přerušení přišlo po zákroku hostujícího brankáře Štěrby. Nyní už klasická hra ve třech na obou stranách.

62:25
    Vyloučení hráči už jsou na ledě. Do přerušení se bude hrát ve čtyřech.

61:40
    Do koncovky se dostával hostující Zbyněk Švarc. Jeden z domácích hráčů ránu zablokoval.

60:24
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
    Lukáš Plhal – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Jaroslav Pospíšil – 2 min., hrubost.

60:24
    V úvodu prodloužení projel až do koncovky David Šilhan. Ten se snažil zasunout puk za čáru kolem pravého betonu Ondráčka, který mu to ale nedovolil. Dorážet pak ještě zkoušel Pospíšil a to se domácím vůbec nelíbilo. Následovala strkanice a vylučovat se bude na obou stranách.

60:01

Po základní hrací době končí toto utkání nerozhodně 3:3. Oba celky tak mají jistý bod a o držiteli toho druhého rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:52
    Ondráček schoval v lapačce nahozený puk. Hosté získali vhazování v útočném pásmu.

59:02
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny!

58:56
    David Šilhan s Jaroslavem Pospíšilem se natlačili s pukem k domácímu brankovišti. Ondráček odolal a drží remízový stav!

58:43
    Hosté přistiženi v postavení mimo hru.

58:20
    Štěrba zachytil puk po nahození ze středního pásma. Pak hned rozehrál spoluhráčům.

58:02
    Velká šance hostí! Ondráček vyrazil lapačkou ránu Jaroslava Pospíšila z mezikruží. Dorážka Kalvody z ostrého úhlu skončila na boční síťce!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Březina (Hejátko, Pazourek), 12. Záruba, 36. Prokop (F. Pospíšil) – 23. Hynek, 39. Grosskopf (Patočka), 43. Šilhan (Kalvoda), 65. J. Pospíšil (Patočka)

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Habes) – J. Březina, Jarmara, K. Březina, Souček, Plhal (C), Cabadaj, Veselý – Hejátko, Záruba, Pluskal, Maurer, Prokop, Verner (A), F. Pospíšil, Seidenglanz (A), Karas, Pazourek.
    Trenér: Radek Kučera

Piráti Chomutov: Štěrba (Hájek) – Ibl, Švarc, Záhorec (C), Malý, Malcovský, Holejšovský, Hynek – Halfar, Sochor, Nastoupil (A), Patočka, Novák, J. Pospíšil (A), Šilhan, Bečvář, Grosskopf, Kalvoda.
    Trenér: Radek Šíp

Rozhodčí: Kroček – Kalina, Štěrba