Česko – Švýcarsko cz 3:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 6:3 (kon.) | USA – Švédsko 6:3 (kon.)
Kanada – Finsko 8:0 (kon.)
konec
Slovensko
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Japonsko
Neděle 08.01.2023, 14:00 • Östersund Arena B • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B
Partner:
   
  Nejlepšími hráčkami zápasu byly vyhlášeny japonská brankářka Ririna Takenakaová a autorka hattricku Zuzana Dobiášová. Nyní si Slovenky vyslechnou národní hymnu.

  To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (16:18:55)
   
  Střely na branku – 29:25
   
  Hokejistky Slovenska vstupují do světového šampionátu hráček do 18 let vítězstvím 6:3 nad Japonskem! Hlavní hrdinkou utkání byla jejich kapitánka Zuzana Dobiášová, která nastřílela hattrick. Důležité byly hlavně její zásahy ve třetí třetině, kterými navýšila skóre z 3:2 až na 5:2. Japonky pak ještě korigovaly, ale poslední slovo si vzala Nela Lopusanová. Další z důležitých postav utkání ujela obraně soupeřek ve vlastním oslabení, byla faulována a z následného trestného střílení zpečetila skóre.
   
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Ještě zákrok Debnárové, která přerušuje hru. Z osy hřiště střílela Nagisa Soneová.
   
  59:40
  Slovensko je kompletní.
   
  59:01
  Aj Tadaová si vybruslila do koncovky, ovšem Debnárová ramenem zasáhla. Minuta do konce.
  58:11 Nela LOPUSANOVÁ - 6:3
   
  58:11
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Autorem branky z trestného střílení je NELA LOPUSANOVÁ! K nájezdu se rozjela sama faulovaná hráčka. Lopusanová zamíchala před brankou s pukem a bekhendem našla mezírku mezi levým betonem a rukou brankářky Takenakaové. Teď už je asi definitivně jasno – 6:3.
   
  58:11
  Nela Lopusanová se dostala do samostatného úniku! Forhendová klička ke gólu nevedla, ale byl tam faul. Nařízeno je tedy trestné střílení!
   
  57:39
  Další nepříjemnost pro Slovenky! Zuzana Dobiášová je vyloučena za zdržování hry a Japonky tak dostávají šanci na zdramatizování závěru duelu!
   
  56:27
  Slovenky nyní donutili brankářku Takenakaovou přerušit hru. Hodí se jim hrát co nejdále od své branky.
  55:55 Nagomi MURAKAMIOVÁ - 5:3
   
  55:55
  Japonsko právě vstřelilo branku!
  Pozor, možná ještě zápletka! Rejna Satoová rozehrála puk na pravou stranu útočného pásma pro NAGOMI MURAKAMIOVOU. Ta ho ještě nabízela na vzdálenější tyčku, kde se hrací předmět odrazil za brankovou čáru od brusle další japonské hráčky. Oficiální zápis ale zatím uvádí jako autorku gólu Murakamiovou – 5:3. Asistence: Rejna Satoová.
   
  55:02
  Posledních pět minut třetí třetiny. Slovenky vedou o tři góly.
   
  54:23
  Pak navíc získaly puk forčekinkem a ještě pozlobily obranu Asiatek v čele s brankářkou Takenakaovou.
   
  53:51
  Slovenky se nikam neženou. Nyní v klidu poslaly puk za branku soupeřek. Čas ubíhá.
   
  52:48
  O osudu utkání je asi rozhodnuto. Tříbrankové manko Japonek se už zdá příliš velké.
   
  52:24
  Před slovenskou brankářku si vybruslila Kohane Satoová. Bekhendem však za její betony puk nedotlačila. Reklamní přestávka.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 10. Lopusanová (Tóthová), 20. Karkosková (Lopusanová), 21. Dobiášová (Lopusanová), 49. Dobiášová (Lacková, Krákorová), 51. Dobiášová (Krákorová, Tóthová), 59. Lopusanová (TS) – 15. Numabeová (Murakamiová, Čudžová), 30. Murakamiová (Umemoriová, Čudžová), 56. Murakamiová (R. Satoová)


  Slovensko: Debnárová (Kubániová) – Macková, Krákorová, Galisová, Stern, Mandelíková, Halusková, Nogová, Mateičková – Tóthová, Dobiášová (C), Lopusanová – Blichová (A), Jancsoová (A), Karkosková – Taricsová, Benáková, Lacková – Juříková, Paulinyová, Donovalová.
  Trenér: Miroslav Mosnár

  Japonsko: Takenakaová (Sekigučiová) – Kišibeová, Čudžová, R. Satoová, K. Satoová (C), R. Tadaová, Teraučiová, Jošikawaová, Okumuraová – A. Tadaová, Tanabeová, Umemoriová (A) – Numabeová, Gotogová, Murakamiová – Itoová, Fukujamaová, Odermattová (A) – Asahinaová, Soneová.
  Trenér: Judžiro Kasahara

  Rozhodčí: Camaneová (LAT), Henrikssonová (SWE) – Ernstová (GER), Kostersová (NED)

  Diváci: 143