Skalica – Levice 2:3 (kon.) | Vlci Žilina – Trnava 5:2 (kon.) | Martin – Žiar nad Hronom 4:3 (po pr.)
Brezno – Modré Krídla 1:2 (kon.) | Dubnica – Humenné 4:3 (kon.) | Topoľčany – Pov. Bystrica 4:6 (kon.)
HK Skalica
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HK Levice
sk Pátek 13.01.2023, 17:00 • ESMERO Arena Skalica • 1. liga (SR) • 30. kolo

Domáci prehrávajú tento duel 2:3. Skalica nepredviedla ideálny výkon. V prvej tretiny sa dostali do vedenia domáci zásluhou Nemca, potom prebrali iniciatívu Levice, ktoré v 14.minúte zásluhou Pohla vyrovnali, v 37.minúte využil presilovku Tužinský a v 43.minúte strelil víťazný gól Gubo. Skalici sa podarilo znížiť v 59.minúte sa druhým gólom v zápase predviedol Nemec. Levice sa v tabuľke posúvajú na 9.miesto naopak Skalica sa pri aktuálnych výsledkoch ostatných zápasov prepadla na zo 4. miesta až na 6. Levice v ďalšom kole privítajú na svojom ľade Topoľčany, Skalica bude cestovať do Dubnice.
    Ja Vám prajem ešte pekný zvyšok večera. (19:28:06)

59:44
    Vylúčenie v tíme HK Levice:
    Zahradník – 2 min., nebezpečná výstroj.

59:30
    Veľký tlak domácich ale vyrovnanie s toho nie je.

58:22
    Skalica dala gól!
    Domáci znižujú na 2:3. Strelu od mantinelu Nagy vyrazil len pred voľneého RICHARDA NEMCA a ten dorážal do prázdnej brány a znižuje svojím druhým gólom. Domáci majú ešte šancu na vyrovnanie.
    Asistencie: Ondrej Šišolák, Patrik Janáč

57:53
    Landrigan nahadzoval puk pred bránu, domáci dorážali ale Nagy puk prikryl.

57:11
    Od modrej čiary to skúšal Vidovič, Nagy puk podržal. Domáci hrajú v šestici.

55:59
    Strela Volka bola zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Bernátom.

55:21
    Skalica vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

54:28
    Šátek strieľal s veľkého uhla, táto strela gól nepriniesla.

53:31
    Včelka vystrelil na Nagy , ten puk schoval do lapačky.

52:59
    Zahradník nahadzoval na Bernáta, ten puk chytá do lapačky.

52:00
    Hostia išli do prečíslenia ale pokazili hneď prvú prihrávku.

50:20
    Nagyovi skoro prepadol puk za chrbát po strele jedného s domácich.

49:40
    Skalica rozohráva spoza vlastnej brány. Je s toho len postavenie mimo hry.

47:30
    Hostia v plnom počte.

46:55
    Strela z otočky v podaní Rajčáka išla mimo tri tyče.

45:40
    Domáci v plnom počte. Začína sa domáca presilovka..

45:30
    Volko – 2 min., nedovolené bránenie.

45:05
    Skalica sa dobre bráni. Hostí nepúšťajú do šancí.

44:10
    Tužinský nedokázal vystreliť puk do odkrytej brány.

43:44
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Trnka – 2 min., hákovanie.

43:40
    Trnka sa snažil tečovať strelu od modrej čiary.

42:05
    HK Levice dávajú gól!
    Skaličania sa nedokázali dostať s obranného pásma. ERIK GUBO prekonáva strrelou švihom domáceho brankára. Levice majú dvojgólový náskok a sú na najlepšej ceste odviezť si tri body.
    Asistencie: Michal Suľovský, Matúš Rais

41:00
    Šátek vystavil pekný strom jednému s hostí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina začne približne o 18:45.

Po druhej tretine vedú hostia 2:1. Levice využili presilovku, keď bol vylúčený na 2+2 minúty Vidovič. Skaličania boli síce aktívny ale Nagy predviedol pár dobrých zákrokov. Na druhej strane Levice preverili Bernáta, ten drží len jednogólové manko. Uvidíme, či sa domácim podarí zápas otočiť na svoju stranu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Šramaty sa skúšal prekonať strelou švihom. Domáci brankár jeho pokus vyrazil.

38:45
    Zahradník vyslal strelu na bránu Bernáta. Bernát schoval puk do náručia.

38:40
    Landrigan sa natlačil do zakončenia, Nagy si poradil s jeho strelou.

37:51
    Nagy sa musel poriadne natiahnuť aby vykopol puk od jedného s domácich hráčov.

36:30
    Levice využívajú presilovku. Jeden s hostí vyslal tvrdú strelu od modrej čiary, Bernátovi puk vypadol. Pred bránou stál ADAM TUŽINSKÝ a prekonáva Bernáta. Levice vedú po prvýkrát v zápase.
    Asistencie: Róbert Huna

35:54
    Novák napriahol s ľavého kruhu, trafil len betón Bernáta.

35:00
    Skalica hraje v oslabení ale mala viacej šancí ako Levice.

34:35
    Včelka sa dostal k strele s pravého kruhu. Adam Nagy znova úspešný.

34:00
    Hujsova strela bola zblokovaná. Skaličania sú aktívny aj v oslabení.

33:33
    Vidovič – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

33:08
    Nahodenie od modrej čiary, Gubo sa snažil sám pred brankárom pretlačiť puk do siete. Bernát si poradil.

32:54
    Dvončova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

32:50
    Zakázané uvoľnenie domácich.

31:26
    Levice sú v plnom počte. Skalica mala niekoľko dobrých striel ale prekonať brankára hostí nedokázali, Najväčšie šance mali Vidovič a Včelka.

30:48
    Hujsa vyslal nebezpečnú strelu. Nagy ju dokázal vyraziť.

30:36
    Hostia už sú vo štvorici.

29:30
    Vidovič strieľal od modrej čiary, netrafil však bránu.

29:26
    Volko – 2 min., krosček.

29:16
    Zold nedokázal prekonať Bernáta. Domáci v plnom počte.

28:36
    Zahradník – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

28:00
    Vorobyev bol pred bránkou sám, jeho pokus šiel mimo bránu.

27:24
    Šišolák – 2 min., podrazenie.

27:10
    Domáci v plnom počte.

25:22
    Skaličania sa pokúsili zaútočiť aj v oslabení. Nagy hru prerušil.

25:10
    2 min. – príliš veľa hráčov na ľade.

24:15
    Levice sú v tlaku. domáci zblokovali tri strely od modrej čiary.

23:00
    Lukas Pohl strieľal s pravého kruhu, Bernát puk vyrazil do rohu.

22:30
    Suľovského nahodenie končí v lapačke domáceho brankára.

22:00
    Rais nahadzoval puk, ten poskakoval pred bránou ale Bernát si s ním poradil.

21:48
    Nahodenie od modrej čiary hostí bolo veľmi nepresné.

21:17
    Soveľ trafil niekoho na striedačke domácich. Vhadzovanie v strednom pásme.

20:43
    Domáci v plnom počte. Levice nevyužili ani druhú presilovku.

20:10
    Levice začínajú v presilovke. Novákovú delovku musel vyraziť Bernát.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina začne približne o 17:55.

Máme za sebou prvú tretinu po ktorej je nerozhodný výsledok 1:1. V piatej minúte sa dostali do vedenie po peknej akcií Šišoláka s Nemcom domáci Skaličania. Ale, už o deväť minút vyrovnával Pohl. Levice sa snažili byť usadení v útočnom pásme ale nedokázali si vytvoriť nebezpečné situácie. Skalica hrala dvakrát v oslabení. Druhé prišlo na konci tretiny a tak Levice budú na začiatku druhej tretiny dohrávať presilovku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:15
    Levice sa sami vyhnali z útočného pásma nepresnou prihrávkou.

18:48
    Včelka – 2 min., nedovolené bránenie.

17:30
    Ďalšia akcia štvrtej formácie hostí. Dostali sa prečíslenia, zakončoval Róbert Huna a brankár Bernát predviedol dobrý zákrok.

17:10
    Pekná individuálna akcia Jakuba Soveľa. Natlačil sa až pred brankára hostí, zakončil strelou ale Nagy si aj s týmto pokusom poradil.

15:51
    Zakázané uvoľnenie hostí.

15:21
    Smidžár sa dostal do dobrej príležistosti v pravom kruhu. Bernát si aj s týmto pokusom poradil.

13:48
    Levice sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Bernát si síce s prvým zakončením poradil ale následne LUKAS POHL odrazený puk dostal do brány.
    Asistencie: Róbert Huna, Lukáš Drápal

13:14

12:20
    Druhá formácia Skalice je v tlaku v útočnom pásme. Hujsa ani Landrigan neprekonali brankára hostí.

10:53

09:45
    Šramaty to skúšal tvrdou strelou. Bernát si s týmto pukom poradil.

08:53
    Búlik – 2 min., nedovolené bránenie.

08:30
    Ďalšia strela od modrej čiary hostí, domáci ju dokázali zblokovať.

07:35
    Prečíslenie domácich traja proti dvom. Hráči v bielom to nedokázali využiť.

06:12
    Shishkov nastreľoval pred bránu od modrej čiary, jeden s domácich puk vytečoval puk na ochrannú sieť.

04:10
    Domáci sa dostávajú do vedenia. Ondrej Šišolák potiahol akciu po ľavej strane, prihral pred bránu, kde bol voľný RICHARD NEMEC a ten dokázal prekonať brankára hostí. Pekná akcia domácich hráčov.
    Asistencie: Ondrej Šišolák

03:49

01:07
    Tretia formácia sa nevedela dostať z obranného pásma. Levice s toho nedokázali využiť chyby domácich.

00:50
    Landrigan prihrával do medzikružia, kde sa nachádzal Hujsa, ten zakončiť nestihol.

00:10
    Úvodné buly vyhrali domáci, ale v útoku sú hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky sú na ľadovej ploche. Nasleduje hymna Slovenska.

Na strane Skalice nastúpi vo štvrtom útoku nová posila Tomáš Trnka.

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát (Nemec) – Jombík, Mikula, Hohl, Janík, Vidovič, Soveľ, Zaňát – Janáč, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Rajčák, Včelka, Kotvan – Trnka, Búlik, Kočka
    Tréner: Michal Ružička

HK Levice: Nagy ( Adámik) – Scheuer, Novák, Lauro, Shishkov, Rais, Dvonč, Drápal – Zahradník, Šramaty, Volko – Smidžár, Zold, Vorobyev – Gubo, Tužinský, Suľovský – Huna Ri., Huna Ro., Pohl
    Tréner: Slavomír Chlebec

Rozhodca: Fridrich, Krist – Olle, Tichý.

Predchádzajúce dva zápasy vyhrala Skalica. Uvidíme, ako dopadne tretí vzájomný duel v tejto sezóne.

Vzájomné zápasy v sezónne 2022/23
    HK ESMERO Skalica 4:2 HK Levice
    HK Levice 3:4 HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica Domáci sa nachádzajú na 4.mieste s 54 bodmi, keď sú len o skóre za Trnavou. Skaličania v posledných šiestich zápasoch zaznamenali 3 výhry a 3 prehry. V poslednom zápase na ľade Považskej Bystrice vyhrávali 3:1 ale nakoniec bola s toho prehra 5:4, keď Považská Bystrica dokázala štyrmi gólmi v druhej tretine otočiť duel.

HK Levice Levice sa nachádzajú na 10.mieste s 35 bodmi. Na deviate Topoľčany strácajú len jeden bod. Levice z posledných šiestich zápasov zaznamenali 3 výhry a 3 prehry. V poslednom zápase vyhrali nad lídrom z Humenného 3:2 o ich výhre rozhodol gólom v tretej tretiny Zahradník.

Vítam Vás pri sledovaní SHL.V 30.kole privíta HK ESMERO Skalica na svojom ľade súpera HK Levice.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 5. Nemec (Šišolák), 59. Nemec (Šišolák, Janáč) – 14. Pohl (Huna, Drápal), 37. Tužinský (Huna), 43. Gubo (Suľovský, Rais)

HK Skalica: Bernát (Nemec) – Jombík, Mikula, Hohl, Janík, Vidovič, Soveľ, Zaňát – Janáč, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Rajčák, Včelka, Kotvan – Trnka, Búlik, Kočka
    Trenér: Michal Ružička

HK Levice: Adámik ( Nagy) – Scheuer, Novák, Lauro, Shishkov, Rais, Dvonč, Drápal – Zahradník, Šramaty, Volko – Smidžár, Zold, Vorobyev – Gubo, Tužinský, Suľovský – Huna Ri., Huna Ro., Pohl
    Trenér: Slavomír Chlebec

Rozhodčí: Fridrich, Krist – Olle, Tichý