Lens – Auxerre 1:0 (kon.) | Marseille – Lorient 3:1 (kon.) | Lyon – Štrasburk 1:2 (kon.)
Olympique Marseille
3:1 (1:1)
FC Lorient
Sobota 14.01.2023, 19:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 19. kolo

S konstatováním, že Olympique potvrdil roli favorita a nad Lorientem zvítězil, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (20:54:20)

Sledovali jsme střetnutí, kterému Olympique dominoval. Ovšem v prvním poločase prohrával, avšak povedlo se mu do přestávky vyrovnat, a tak byl na koni. Domácí celek na začátku druhého poločasu vsítil ještě dva góly a hlídal si cestu k vítězství. Bohužel Lorient začal hrát až v posledních patnácti minutách, kdy vyslal několik střel, jenomže na body to nestačilo, a tak odjíždí s prázdnou.

90+3

90+2
    Centrem od rohového praporku se prezentoval Adil Aouchiche, který našel volného spoluhráče. Ovšem Chrislain Matsima balon nezpracoval.

90+1
    Z pravé strany zakončoval na zadní tyčku Dango Ouattara, ovšem jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů. Navíc Lorient vybojoval rohový kop.

90
    Nastavují se ještě tři minuty, ovšem o vítězi už je dávno rozhodnuto.

89
    Dango Ouattara trochu zadrbal akci hostující celku, přesto ještě poslal míč na obsazeného Ibrahima Koného, který o něj na hranici vápna přišel.

88
    Leonardo Balerdi si přikopl míč do vzduchu a následně ho nedovoleně atakoval Bonke Innocent. Domácí celek tak ušetří pár desítek vteřin.

87
    Zakončení hostujícího mužstva přišlo ze střední vzdálenosti a mířilo kousek nad horní tyčku. Celou situaci ještě kontroloval Pau López, který navíc bude rozehrávat od brány.

86
    Yoann Cathline vyslal nepřesnou přihrávku na levou stranu, a tak akce hostujícího celku skončila. Naopak Olympique může hru znovu výrazně uklidnit.

84
    Střídání v týmu FC Lorient:
    ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Ibrahima Koné.

84
    Kolmá přihrávka mířila do šestnáctky, kam si nabíhal Terem Igobor Moffi, jehož do šance ale nepustil Pape Gueye.

83
    Dimitri Payet přenesl hru na pravou stranu šestnáctky, kde se nepřesným volejem prezentoval Cengiz Ünder. Vito Mannone tak jen pozoroval, jak balon letí nad jeho brankou.

81
    Vypadá to, že v koncovce se Lorient ještě pokusí něco s výsledkem udělat. Hostující hráči se sice nacházejí na útočné polovině, ale zatím přes obrannou hráz nemohou přejít.

80
    Zpoza vápna se napřáhl Adil Aouchiche, jehož skákavý pokus zamířil do míst, kde byl se zákrokem připravený Pau López.

79
    Bonke Innocent za pomoci lékaře odklopýtal mimo hrací plochu, a tak se může pokračovat ve střetnutí. Hráči v černých dresech kombinují za vápnem soupeře a snaží se přiblížit ve skóre.

78
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc. Opět se chvíli nebude hrát.

77
    Před malou chvíli přišel a nyní se mohl zapsat mezi střelce. Bamba Dieng posupoval k brance zleva, ale byl příliš blízko brankáři, a tak jej trefil.

76
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Bamba Dieng,
    ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Pape Gueye.

Michal Luxa

Branky: 38. Kolašinac (Ünder), 53. Sánchez (Gigot), 59. Veretout – 29. Moffi (Cathline)

Karty:   50. Ünder (OMA)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:12.
    Olympique Marseille: López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Malinovskyj (66. Payet), Rongier (C), Veretout (76. P. Gueye), Kolašinac (66. Kaboré) – Ünder, Guendouzi – Sánchez (76. Dieng).
    Náhradníci: Blanco, Ngapandouetnbu – S. Ben Seghir, Elmaz.

Trenér: Tudor.

FC Lorient: Mannone – Kalulu, Matsima, Tálbí, Le Goff – Abergel (C) (70. Aouchiche), Ponceau (63. Innocent) – D. Ouattara, Le Fée (84. I. Koné), Cathline – Moffi.
    Náhradníci: Bartouche – S. Diarra, Doucouré, Silva, Meité, Yongwa.