Colorado – Ottawa 7:0 (kon.) | Detroit – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:3 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Boston – Toronto 4:3 (kon.) | Florida – Vancouver 4:3 (kon.)
NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 2:1 (kon.) | Nashville – Buffalo 3:5 (kon.)
Chicago – Seattle 5:8 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 3:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:5 (kon.) | NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Ottawa Senators
Neděle 15.01.2023, 01:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:01:23)

3. Artturi Lehkonen (COL) 2+1
    Colorado si s velkým přehledem poradilo s Ottawou, které nastřílelo sedm branek a naopak ani jednu Avs neinkasovali.

Colorado bylo hodně při chuti i závěrečné třetině, ve které domácí tým přidal ještě další tři trefy. Avs ve třetí části zužitkovali svou přesilovou hru, ve které přidal svou druhou trefu v zápase Lehkonen.

V závěru utkání poté domácí vstřelili další dvě branky. Nejprve se od modré trefil Hunt a vše nakonec uzavřel Newhook, pro kterého to taktéž byla jeho druhá trefa. V domácím týmu jsme tedy registrovali hned tři dvoubrankové střelce.

Colorado Avalanche si tedy ve velké pohodě poradilo s Ottawou Senators, kterou rozstříleli jasným poměrem 7:0.

59:52
    Senators se ještě pokusili o jednu ofenzivní akci, jenže ta už k žádné střele nevedla.

59:17
    Newhook se už hnal za hattrickem, když se po levé straně snažil prodrat před bránu Ottawy, ale neúspěšně.

59:00
    Otevíráme poslední minutu tohoto zápasu.

58:46
    A tak zde máme ještě menší potyčku, po které dostávají po dvou minutách za hrubost Logan O´Connor (COL) a Travis Hamonic (OTT). Oba hráči už rovnou zamířili do šaten.
    58:14 Alex NEWHOOK - 7:0

58:14
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak domácí hokejisté ještě přidávají i sedmou branku. Sanderson chtěl odpálit puk zpoza své klece, jenže do toho vložil svou hůl O´Connor a kotouč se poté odrazil mezi kruhy, kde chtěl zakončovat Cogliano, ale tomu přesekl hůl Giroux, a tak se kotouč dostal až k ALEXI NEWHOOKOVI, jehož okamžitá střela zapadla přesně pod břevno hostující brány. Asistence: Logan O´Connor.

58:05
    Coloradu se přeci jen podařilo vytlačit Ottawu do středního pásma a Sens navíc poslali kotouč na zakázané uvolnění.

57:39
    Pinto vyslal z hranice pravého kruhu další střelu směrem na domácí klec, kde si Francouz připisuje další zákrok svou lapačkou.

56:56
    Naopak na druhé straně je velmi blízko čistému kontu český brankář Francouz, jenž si nyní musel poradit s nahozením Brannströma.
    55:49 Brad HUNT - 6:0

55:49
    Colorado si tedy drží svůj brankový průměr na třetinu, když i ve třetí třetině domácí vstřelují druhou branku. Kotouč se dostal na modrou čárou k Englundovi, který ho poté přihrál svému kolegovi na modré BRADU HUNTOVI, jehož dělovka skončila až za zády Forsberga. Asistence: Andreas Englund, Artturi Lehkonen.

54:55
    Akce Ottawy byla následně ukončena čárovým rozhodčím, jelikož se Sens nepodařilo udržet puk v útočném pásmu a hosté se dostali do ofsajdu.

54:45
    Stüzle zkoušel nahazovat kotouč od modré čáry, jenže před bránou Colorada trefil svého spoluhráče Tkachuka.

53:52
    Rantanen se snažil projít přes obránce Ottawy, kterému chtěl prohodit puk mezi jeho bruslemi, ale tato klička domácímu útočníkovi nevyšla.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 6. Rantanen (MacKinnon, Rodrigues), 8. Newhook (Cogliano, L. O'Connor), 30. Lehkonen (D. Toews), 36. Rantanen (Newhook, Girard), 49. Lehkonen (MacKinnon, Makar), 56. B. Hunt (Englund, Lehkonen), 59. Newhook (L. O'Connor)

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – Rodrigues, MacKinnon, Lehkonen – Rantanen, Compher, Newhook – L. O'Connor, Cogliano, Ranta – Kaut, Meyers.
    Trenér: Jared Bednar

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Chabot, Zub, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk, Stützle, DeBrincat – Giroux, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Lucchini – Brassard, Kastelic, Watson.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Nicholson, Schlenker – Smith, Deschamps

Diváci: 18 124