Havířov – Přerov 2:4 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 2:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Neděle 15.01.2023, 14:45 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

VHK ROBE Vsetín vs HK Mladí Draci Šumperk

Poslední vzájemný odehraný zápas:

27.11.2022 – Šumperk vs Vsetín – 1:2 sn

Aktuální forma:
    Vsetín je nyní na čtvrté pozici s 36 body. Na třetí Porubu ztrácí bod, ale Ostravané mají zápas k dobru. Na pátou Chrudim mají náskok deseti bodů s tím, že Východočeši mají také o zápas méně. V poslední odehraném zápase tento čtvrtek porazil Vsetín Přerov 5:2.

Silné stránky týmu:
    (1) Oslabení – 93,98 % ubráněných her v početní nevýhodě
    (2) Tresty – 255 celkem trestných minut
    (3) Index slušnosti – 10,63 minut

Individuální statistiky: (kanadské bodování a statistiky brankářů)
    (6) Útočníci: Marek Melenovský 33 (11+22) ve 24 zápasech, 5. nejlepší střelec Ligy juniorů
    (15) Obránci: Tobiáš Mošnička 17 (4+13) ve 24 zápasech
    Brankáři: Adam Pavlíček 89,70 % úspěšnost zákroků a 2,65 branky na zápas (9) ve 18 zápasech (10 výher), 392 střel proti (8)

Šumperští Mladí Draci jsou aktuálně s 24 body na šestém, předposledním místě. Se sedmým Havířovem mají stejný bodový zisk, nicméně Šumperk má lepší vzájemný zápas. Na pátou Chrudim ztrácí Mladí Draci dva body. Nad oběma sousedící celky mají Šumperští výhodu dvou zápasů k dobru. V posledním odehraném utkání tento pátek porazili Mladí Draci Techniku 1:0.

(4) Oslabení – 8929 % ubráněných her v početní nevýhodě

(46) Útočníci: Tomáš Minařík 15 (5+10) ve 21 zápasech
    (16) Obránci: Milan Křivohlávek 12 (6+6) v 18 zápasech
    Brankáři: Milan Ryšavý 94,33 % úspěšnost zákroků (1) a 2,02 branky na zápas (2) v 15 zápasech (9 výher), 529 střel proti (6), jedno čisté konto

* čísla v závorkách před jmény zobrazují postavení hráče či týmu v tabulce dané disciplíny" /

Junioři domácího Vsetína dnes od 14:45 vyzvou šumperské Mladé Draky Souboj se odehraje na Zimním stadionu Na Lapači a pokud nemůžete dorazit přímo na místo, budeme pro vás přenášet tento podrobný online přenos.

VHK ROBE Vsetín: Vilém (Tesař) – Kráčalík, Fojtík (C), Hamřík, Machů, Šedlbauer, Velikovský, Mošnička – Matějíček, Frolo, Stodůlka, Heinrich, Janíček (A), Jurek, Rigo, Melenovský, Urge.
    Trenér: Jan Srdínko

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Ondráček) – Šlahora, Netolický (A), Cekr, Křivohlávek, Slabý – Ševčík, Najman, Bařica, Szabó, Miškovský, Haas, Lichner, Minařík (C), Tomeš, Šotkovský, Slováček (A)
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Daniel Pavel — Matěj Bartoň, Michal Frais.

00:01

00:24
    O postup do útočné třetiny se pokoušeli domácí, Rigo byl ve svém počínání zastaven hostujícími beky.

01:26
    Slabý obdržel puk na modrou čáru, odkud prověřil Viléma. Domácí gólman vyráží betony.

02:23
    První přesilovku v dnešním zápasu si zahrají domácí, Křivohlávek je vyloučen za krosček.

03:05
    Hamřík to zkusil dělovkou od modré čáry a Ryšavý zasahuje svou rukavicí.

03:28
    Znovu Hamříkova prudká střela, která ale tentokrát nemířila na branku.

03:36
    Vsetín právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení. Skóre otevřel po samostatné akci DAVID HEINDRICH, jenž objel obránce a vydal se po levém mantinelu na hostující branku. Na Ryšavého vyzrál kličkou mezi betony. Bez asistence.

03:45
    Přesilovou hru si zahrají i hosté, Vsetín bude pykat dvě minuty za podrážení Šedlbauera.

04:06
    Domácí jdou do čtyř, Stodůlka se provinil vražením na hrazení.

04:38
    Střela Šotkovského od modré čáry, Vilém chytá betony.

05:10
    Šumperk rozestavěl obrazec v pásmu, střely ale míří veskrze mimo domácí klec.

05:32
    Hned zrkaje dnešního zápasu se dlouho nehrálo v plné síle na obou stranách, nyní na trestnou lavici zamířil hostující Slováček.

Hosté jsou pod tlakem, domácí mají dobře rozestavěnou útočnou formaci pro přesilovou hru.

07:28
    Heinrich to zkusil zboku od pravého kruhu, Ryšavý byl na místě.

07:32

08:18
    Mladí Draci se pokoušeli o útok, nicméně Vsetín si hbitě bere puk a vyráží do útoku, kde nyní působí značné problémy.

09:08
    Šumperk je stále pod tlakem, nedaří se mu zbavit se kotouče ze své obranné třetiny. Vsetín je velmi vytrvalý.

09:51
    Slováček vyrazil do pásma, naznačil rameny a vystřelil v oblasti kolem kruhů, Vilém má situaci pod kontrolou.

10:26
    O postup kupředu se pokusil i Křivohlávek, který ale svou koncovkou minul domácí branku.

11:27
    Najman dvakrát zkoušel obejít vsetínskou obranu, poprvé byl zcela zastaven, podruhé se dostal až před Viléma, nicméně domácí beci mu koncovku nedovolili.

12:30
    Šumperští rozpohybovali domácího gólmana. Křivohlávek ho svou střelou vytáhl z pozice a následně mohl Šotkovský dorážet do prázdné brány, akce branku nepřinesla.

13:32
    Hamřík je zatím nejaktivnějším střelcem domácího celku. Nyní se opět uvolnil do pásma po pravém mantinelu a od kruhu vypálil tahem prudkou ránu na Ryšavého, který byl svou rukavicí na místě.

14:17
    Urge byl při postupu do pásma zbaven kotouče dvojící šumperských beků.

14:21
    Icing hostů, hra se přesunu před branku Ryšavého.

15:01
    Netolický se zkoušel dostat do pásma, jeho kolegové ale neopustili útok, a tak je pískáno postavení mimo hru.

16:09
    Další přesilová hra pro domácí, Miškovský se v obranném pásmu provinil hákováním.

16:14
    Přesilová hra domácích neměla dlouhého trvání, Heinrich podrazil ve středním pásmu Minaříka a bude se hrát 4 na 4.

17:49
    Další vyloučení, tentokrát na obou stranách, za zdržování hry je vyloučen domácí Šedlbauer a hostující Lichner.

19:37
    Poslední sekundy první třetiny se odehrávají v pásmu hostů.

20:00

Za námi je první dvacetiminutovka. Vsetín je rychlejším týmem, který si dokázal v úvodní periodě vytvořit více šancí a jednu z nich proměnil v přesilové hře, když po samostatné akci skóroval David Heirich. Šumperk je zatím na šance chudší a zatím se snaží najít odpověď na rychlé akce Vsetína. Rychlé hře ubírají na atraktivitě četná vyloučení, těch bylo hned v první periodě osm, čtyři na domácí i hostující straně.

Druhá třetina začne přibližně v 15:31.

20:01

20:41
    O první akci třetiny se pokusili domácí, následně přidal střelu na branku z pravého boku Slováček.

22:25
    Rigo to zkusil od modré čáry, Ryšavý zasahuje lapačkou.

22:35
    Domácí postupovali dva na jednoho, Slabý vykryl přihrávku hráčů. ve žlutém.

22:37
    Šotkovský postupoval rychle kupředu, Vilém se proti jeho střele natáhl a kotouč zastavil.

22:54
    Je pískáno zakázané uvolnění hostů.

24:01
    Frolo hledal Heinricha, hráči hostů zasahují.

25:28
    Chybou v hostujících řadách uprchal na bránu jeden z domácích foravrdů, Ryšavý proti němu zasáhl.

26:05
    Domácí si. nepohlídali rozehrávku a je pískáno zakázané uvolnění.

26:24
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín zvyšuje svůj náskok na dvoubrankový. Hostující obrana zůstala poněkud statická, zato vsetínští hráči dostali Ryšavého do pohybu. Hostující gólman chytil dvě střely, ale následně a do prázdné brány už za bezmocného strážce klece se dnes podruhé prosadil DAVID HEINRICH. Asistence: Štěpán Jurek a Jakub Velikovský.

29:13
    Důraz Tomeše donutil Viléma k zákroku. Hostující útočník to zkoušel na dva pokusy, Vilém drží kotouč v náruči.

31:11
    Jurek poslal na mantinel hostujícího hráče a půjde si za hákování na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

31:15
    Šotkovský to hned po buly zkusil ze středu třetiny, Vilém vytasil svou lapačku.

31:46
    Šotkovskému nesedla střela z pravého kruhu nad lapačku domácího gólmana.

33:11

35:07
    Bylo nařízeno trestné střílení hostující Ševčík podrazil v samostatném úniku vsetínského forvarda. Hlavní sudí nařídil trestné střílení, které hostující brankář chytá.

36:45
    Melenovský to zkusil z levého kruhu a Ryšavý zasahuje svou vyrážečkou.

37:05
    Pokus o postup do pásma se hostům nepovedl a je pískáno zakázané uvolnění.

38:32
    Miškovský to zkoušel sám od levého kruhu, následně puk zachytil Šlahora a Vilém se musel dostat do permanence.

38:51
    Ke konci druhé části hry se budou muset hosté bránit, Minařík je vyloučen za držení.

39:07
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín jde ke konci druhé třetiny do tříbrankového vedení. Domácí velmi dobře rozestavěli útočný obrazec a zaclonili vidění maskovanému muži hostů. Na brankovišti tečoval nahození Mošničky MARTIN JANÍČEK, který byl zaparkovaný v hostujícím brankovišti. Asistence: Tobiáš Mošnička a Jan Hamřík.

40:00

Uplynulo další dvacet minut. Domácí potvrdili, že jsou v tomto zápasu lepším celkem. Zatímco v úvodní třetině hosté Vsetínu vytrvale odporovali a stačili tempu, které Valaši nastavili, ve druhé třetině domácí hosty přehrávali. Zvýšili na 2:0 díky druhé trefě Davida Heiricha a následně ke konci periody odskočili na rozdíl tří branek, když v přesilové hře skóroval Martin Janíček.

Třetí třetina začne přibližně v 16:19.

40:01

40:54
    O první útok třetí třetiny se pokouší hosté, akci přerušuje Vilém.

41:12
    Jurek to zkusil z levého kruhu, Ryšavý chytá puk hrudí a poté kotouč skrývá v lapačce.

42:19
    Vilém zasáhl proti puku, který se přes celé kluziště šinul do jeho klece, vhazovat se bude po jeho levici.

42:41
    Vsetín se provinil zakázaným uvolněním a buly si opět odehraje po pravici Viléma.

43:45
    Mladí Draci se pokouší o tlak v útočné třetině.

45:48
    Zmatek v hostující obraně, Vsetín se snažil dostat puku. Povedlo se mu to, ale střelu Janíčka zastavil Šlahora.

47:01
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Je sníženo. Na středu třetiny se k puku dostal Lichner, který našel Šotkovského. Šotkovský to zkusil nejprve sám, střela mu nevyšla, ale na dorážku byl nachystaný TOMÁŠ MINAŘÍK, který poslal puk do odkryté klece. Asistence: Ondřej Šotkovský a Tomáš Lichner.

49:18
    Po brance hostů bylo k vidění rychlejší pásmo hry, na obou stranách je ale k vidění, že nechtějí udělat chybu, z čehož ale paradoxně vzniká spousta nepřesností.

49:47
    Hamřík to zkusil k pravé tyči, Ryšavý puk pokryl.

52:13
    Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí jsou důraznější a často se v pásmu dostávají ke koncovce.

52:37
    Hosté si zahrají oslabení, na trestnou lavici míří za háková Haas.

53:06
    Šlahora vyhazuje puk přes všechny tři čáry.

53:21
    Hamřík vystřelil od modré čáry, Ryšavý měl na tuto ránu dobrý výhled a chytá puk na hruď.

53:22
    Heinrich se dostal do šance na pravé straně branky, pas od spoluhráče byl ale příliš pomalý a ryšavý se proti střele přesunul.

54:04
    Tomeš byl v obranném pásmu zfaulován Matějíčkem.

54:04
    Šumperk odvolal a zkouší to pět na čtyři.

54:11
    Ryšavý je zpět v brance.

54:37

55:01
    Cekr zavezl puk do pásma a následně Vilém musí po dotěrných dorážkách Šumperka zasahovat svou rukavicí.

55:23
    Slováček projel do pásma a zakončil, Vilém má puk pod kontrolou.

56:04

56:39
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín si po akční pásmu hostů bere svůj tříbrankový náskok zpět. Do rychlého útoku se dostal Jurek, který vystřelil, Ryšavý zachránil situaci špičkou betonu, krátký byl už ale na dorážku MARTINA JANÍČKA, který přidává svou druhou branku v zápase. Asistence: Štěpán Jurek a Tobiáš Mošnička.

59:08
    Vsetín zamkl hosty v pásmu, hraje se poslední minuta druhé třetiny.

59:29
    Vsetín právě vstřelil branku! Hattrick MARTINA JANÍČKA, pohledná teč na brankovišti a Vsetín zvyšuje na 5:1. Asistence: Jakub Velikovský a Ondřej Fojtík.

Konec zápasu. (16:54:21)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 4. Heinrich, 27. Heinrich (Jurek, Velikovský), 40. Janíček (Mošnička, Hamřík), 57. Janíček (Jurek, Mošnička), 60. Janíček (Velikovský, Fojtík) – 48. Minařík (Šotkovský, Lichner)

Rozhodčí: Daniel Pavel — Matěj Bartoň, Michal Frais