Modré Krídla – Vlci Žilina 2:3 (po pr.) | Pov. Bystrica – Martin 2:4 (kon.) | Levice – Topoľčany 3:5 (kon.)
Žiar nad Hronom – Brezno 0:1 (0:1 po s.n.) | Dubnica – Skalica 2:4 (kon.) | Trnava – Humenné 6:7 (po pr.)
HK Gladiators Trnava
6:7 (3:3, 1:2, 2:1 - 0:1)
HC 19 Humenné
sk Neděle 15.01.2023, 18:00 • Zimný štadión Trnava • 1. liga (SR) • 31. kolo

Šialenú prestrelku zvládli Humenčania a stopli tak malú sériu dvoch prehier v rade. Trnava naopak si pripísala druhú porážku po sebe, no stále pôsobí sympaticky v prebiehajúcom ročníku. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (20:22:52)

62:32
    Humenné dáva gól! Obranca ADAM STRIPAI prifrčal pred Hollého a rozhoduje o dvojbodovom víťazstve Zemplínčanov v Trnave. Asistencia: Denis Markuš.

62:21
    Borov sa pohyboval po útočnej tretine, ale výrazne mu chýbala podpora spoluhráčov, ktorým to nemal kam poslať, a tak vytiahol hru z pásma.

61:29
    Kukumberg si urobil dvojnásobný kolotoč okolo bránky Humenného. Miklík pri dorážkovej snahe zasiahol chrániče Krasanovského, ktorý mu to chcel vysvetliť, ale trnavský hráč na neho nereagoval.

60:33
    Trandin už sa natláčal medzi kruhy. V poslednej chvíli ho domáci poslali preč z ideálnej pozície na zakončenie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 20:15.

Zápas ešte nekončí. Kukumberg vyrovnal, Horvát okamžite odpovedal, ale kapitán Jurák si vzal posledné slovo.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:51
    Okoličány vložil plnú silu do tejto strely, ktorú smeroval na druhú žŕdku. Krasanovský nastavoval vyrážačku, no zákrok z toho nebol.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:43
    Roman Kukumberg išiel s pukom na hokejke medzi Vrábeľa a Lenďáka. Krasanovský stiahol pokus k sebe.

57:10
    Stripai vykonával svoju robotu pred bránou. Domáci kapitán Jurák bol však podráždený, keďže reagoval na krosček do chrbta. Pomer síl na ľade sa nebude meniť.

56:32
    Čistý zákrok Vrábeľa v strednom pásme. Humenné ale nezískalo puk.

54:33
    Roman Jurák si dal na chrbát dvoch súperov a po jednom z úderov stratil stabilitu. Ejem sa tak musel zhostiť zakončenia a pre Krasanovského to nebolo práve najľahšie.

53:59
    Prerušená hra. Puk sa totiž ocitol mimo ľadovej plochy.

52:58
    Lenďák vymýšľal pas, na ktorý však jeho spoluhráči vpredu nedotiahli.

51:47
    Antonov sa dostal do streleckého pokusu. Filip Krasanovský si splnil svoju prácu na sto percent.

50:54
    Krasanovskému vypadol puk, ktorý na neho poslal Okoličány! Marcel Holovič sa už nestihol zorientovať aj kvôli tomu, že ho obkľúčil jeden z obrancov hostí!

50:00
    Asi budeme svedkami dlhého nedeľného večera. Súboj v Trnave nám vstupuje do posledných desiatich minút tretieho dejstva.

48:20
    Trnava dala gól! František Pulščák dnes úplne zlyháva. Vypracoval hrúbku v útočnom pásme a zrodil sa protiútok. Novický pri bránení dvoch domácich si nešťastne poslal do siete prihrávku ROMANA JURÁKA, ktorou chcel nájsť Okoličányho. Asistencia: Marcel Holovič.

47:58
    Galimov už asi mohol vystreliť, keďže sa pomaly dostával pred Krasanovského. V rýchlosti si to však rozmyslel, a tak hľadal Juráka, ktorý neohrozil súperovu bránu.

47:03
    Hollý likviduje strelecký pokus Zemplínčanov. Bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

46:36
    Denis Markuš výborne očakával príchod Brincka dovnútra útočnej tretiny. Hneď vedel, že mu pošle prihrávku, no z následnej bomby sa iba takmer rozsypalo zadné plexisklo.

44:39
    Humenné dáva gól! KRISTIÁN HORVÁT vracia vedenie Humennému a zdá sa, že na ďalšie preteky ešte nemusíme zabudnúť. Vyšla mu strela oproti Hollému, ktorému preletela koncovka okolo lapačky. Bez asistencie.

44:03
    Filip Vrábeľ úspešne predvádzal sólo cez celé klzisko. Za útočnou modrou čiarou na neho čakal Kupka a krásnym spôsobom ho odstavil.

42:56
    Patrik Rašin pokojným tempom prišiel dozadu po puk. Za Hollým postál niekoľko sekúnd, ale založenie útoku bolo nezvládnuté.

41:28
    Trnava dala gól! ROMAN KUKUMBERG ST. vrátil Trnavu do hry a začíname odznova. Pulščák nezvládol bránenie Antonova, a to isté sa "podarilo" aj Krajňákovi, ktorý nezablokoval trnavského matadora. Asistencie: Michel Miklík a Vladimir Antonov.

40:57
    Dobrý návrat Krajňáka. Presunul sa zo stredného pásma na hranicu vlastnej obrannej tretiny a získal puk.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:45.

Gólové hody sa v druhej tretine upokojili. Aktuálne skóre teší Zemplínčanov a my sa tešíme na ďalšiu časť, pretože je to otvorené.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:30
    Juraj Hollý si zachytal. Hostia vytiahli hru od mantinelu na modrú čiaru. Brincko veľmi dobre pálil.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:49
    Trnava dala gól! MICHEL MIKLÍK nechcel vôbec zaostať za hosťujúcim Krajňákom a svoje skúsenosti pretavil do gólu. Nechal za sebou Pulščáka a zamieril presne. Asistencia: Karol Korím.

38:19
    Hollý riskantne cez nakorčuľovaného Humenčana, no úspešne na Holoviča.

36:49
    Humenné dáva gól! MARTIN KRAJŇÁK elegantne vykúpal Rašina a na záver aj Juraja Hollého. V tomto prípade sa absolútne nič nedalo spraviť. Bez asistencie.

36:16
    Maarnela vystrelil a puk zastavila žŕdka!

35:58
    Humenné hrá s piatimi hráčmi.

35:45
    Miklík sa potkol na Krasanovskom, ktorý opustil svoju pravú tyčku, keď sa premiestňoval s pokusom Maarnelu. Hra je prerušená.

34:49
    Humenné výborne kontroluje početnú nevýhodu. Domáci sa rozbiehajú od vlastnej bránky.

33:58
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Trandin – 2 min., hákovanie.

33:46
    Gladiátori otočili hru do útočného pásma a Zemplínčania sa mali na pozore. Marco Ejem bol hlavným protagonistom ostatného striedania, ktorý strieľal viackrát ako na strelnici.

32:54
    Legalin išiel po vynahradení si situácie, keď Humenné nemohlo regulárne skórovať. Puk z jeho hokejky lizol bočnú sieť.

32:13
    Humennému bol zrušený gól! Legalin prišiel do kontaktu s Hollým! Nič sa na tom nebude meniť ani po následnom rozhovore medzi arbitrami a kapitánom Filipom Vaškom!

31:41
    Trnava hrá s piatimi hráčmi.

31:18
    Trnava hrá so štyrmi hráčmi.

31:07
    Lenďák zo svojho postu ideálne vystrelil. Hollý kryje.

30:39
    Safaralejev mimoriadne aktívny v tejto presilovke. K predošlým dvom strelám si pripísal následné dve, ale bez želaného efektu.

29:53
    Dve výborné delovky vyslal Safaralejev z pravého kruhu. V druhom prípade sa puk vykotúľal pred Denisa Markuša, no ten nebol koncentrovaný a zblízka nedorazil.

29:41
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
    R. Kukumberg st. – 2 min., hákovanie.

29:18
    Korím – 2 min., podrazenie.

28:10
    Lukáš Lačný sa vysporiadal pred domácou bránou so Schmidtom a Hollý musel štrikovať nohami, aby puk nepustil za čiaru.

27:38
    Zakázané uvoľnenie Trnavy.

26:45
    Roman Kukumberg sa uvoľnil na ľavom kruhu a v jazde mu adresoval prihrávku Antonov. Slovenský veterán zle trafil puk.

25:16
    Humenné dáva gól! Napokon sa končí trest Miklíka. Zaváhanie si pripísal Korím, ktorý nedôsledne odohrával puk spred Hollého. DOMINIK BOROV zblízka skóruje. Bez asistencie.

24:55
    Domáci hokejisti úspešne zametajú hokejkami pri bránení pätice Humenčanov. Juraj Hollý ešte nemusel zasahovať.

23:55
    Miklík – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku.

23:55
    Lenďák inkasoval tvrdý hit na hlavu od Miklíka! Hlavný rozhodca Rojík bol len kúsok od tohto momentu. Gladiátori budú hrať v oslabení!

23:35

23:06
    Roman Jurák jednoducho zaviezol puk do tretiny a ľahko ho nasmeroval na Schmidta, ktorý mal však väčšiu rýchlosť. Hostia to zúročili na oslobodenie sa.

22:17
    Miklík opäť raz skvelou strelou zamestnal brankára Zemplínčanov. Krasanovský sa hodil po puku, pretože spoza jeho ľavého betónu si brúsil zuby na dorážku Antonov.

21:48
    Krasanovský najskôr čelil tvrdej strele obrancu Maarnelu, no úplne minul jeho bránku a hneď na pálil Kukumberg, ale tiež mimo.

21:35
    D. Markuš – 2 min., podrazenie.

20:47
    Úvodnou takou poloakciou sa prezentovali hráči Trnavy. Finálna strela nemala potrebné parametre pre prácu brankára Krasanovského. Následne puk zobral Brincko.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:52.

Kto by povedal, že Okoličány v 12. sekunde zápasu rozpúta takúto gólovú smršť. Môžeme zhodnotiť, že prvá časť sa doslova hrala bez defenzív.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:28
    Trnava ešte mohla do prestávky vyhrávať! Kukumberg neposlal zakončenie do bránky!

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:49
    Zakázané uvoľnenie hostí.

18:18
    Safaralejev si bude musieť zvykať na nových spoluhráčov, svojich krajanov, ktorí mu robia spoločnosť v tretej formácii. Individuálny prienik lepšie nezakončil.

16:22
    Trnava dala gól! Po tom, ako Miklík minul bránku, Kukumberg opätovne získal puk, ktorý pre zmenu poslal BULATOVI GALIMOVOVI medzi kruhy, a to znamená vyrovnanie na 3:3. Druhá trnavská presilovka využitá. Asistencie: Roman Kukumberg st. a Vladimír Antonov.

16:12
    Miklík si vypýtal Kukumbergovu prihrávku do svojej obľúbenej parkety, z ktorej sa v tomto momente mýlil.

15:52
    Brincko – 2 min., podrazenie.

14:44
    Humenné dáva gól! Ešte je len prvá tretina a v Trnave sa mení duel na exhibíciu. Ejem v snahe zabrániť gólu spadol do bránkoviska a prekážal tak Hollému v zákroku. MARTIN KRAJŇÁK dal gólovú dorážku. Asistencie: Kristián Horvát a Damián Novický.

14:05
    Trnava dala gól! Bude to tretina bez obrán? VLADIMÍR ANTONOV úspešne ukončil trnavskú presilovku a z druhej žŕdky pohodlne poslal puk za Krasanovského. Asistencie: Henry Maarnela a Michel Miklík.

13:28
    Brincko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

13:28
    Množstvo udalostí sa nám odohráva v rámci prvej tretiny. Rastie aj počet vylúčených. Ich rady rozšíri Boris Brincko.

12:55
    Humenné dáva gól! Rýchly gól Trnavčanom pravdepodobne uškodil. ALEXANDER ZEKUCIA po prihrávke na modrú čiaru prešiel pred bránku a tečoval puk do domácej siete. Asistencia: Filip Vrábeľ.

12:46
    Galimov – 2 min., nedovolené bránenie.

12:33
    Pulščák – 2 min., sekanie.

11:53
    Humenné dáva gól! MARTIN LENĎÁK si nakorčuľoval do pravého kruhu a z prvej prestrelil Hollého. Asistencie: Martin Lenďák a Dominik Borov.

09:47
    Hosťujúci hokejisti pobudli v útočnej tretine nejaký čas, z ktorého vyťažili jednu nevydarenú strelu.

08:14
    Pulščák bol v dobrej príležitosti na skórovanie. Hollý ho však zblízka dokázal vychytať, aj keď obranca Humenného nemal dostatočne dobre nachystaný puk na bekhendovú stranu.

07:48
    Veľmi dobrý zápas. Hra sa prelieva zo strany na stranu a brankári sa nemôžu sťažovať na nedostatok roboty.

04:12
    Trnava pochopiteľne pri chuti. Krasanovský si ale poradil s aktivitou Richarda Miščíka a hru prerušil.

03:39
    Zemplínčania chcú a musia odčiniť pokazený štart do stretnutia. Stripai vypálil spoza spoluhráča Vaška a ešte Vrábeľ chcel robiť nepríjemnosti, čo mu domáci zamedzili.

02:26
    Vysoký puk od Humenčanov. Zo stredného pásma za ním urputne šprintoval Frič, avšak hvizd čiarového rozhodcu bol rýchlejší. Zakázané uvoľnenie.

01:08
    Prvý strelecký pokus za hostí si pripísal obranca Brincko. Pre domáceho brankára Juraja Hollého to nebolo nič komplikované.

00:12
    Trnava dala gól! Humenský brankár Krasanovský chytal slabší puk ako horúci zemiak a presný zásah je pripísaný DÁVIDOVI OKOLIČÁNYMU. Ľadová sprcha pre Zemplínčanov. Asistencia: Roman Jurák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Hollý – Korím, Rašin, M. Ejem, Schmidt, Kliment, Maarnela – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, R. Kukumberg st., Antonov – Miščík, Kupka, Galimov.
    Tréner: Martin Baran.

HC 19 Humenné: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Pulščák, Novický, Brincko, Stripai – Vaško, Vrábeľ, D. Markuš – Borov, M. Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Safaralejev – Lačný, Frič, Thomka – Farkaš.
    Tréner: Andrej Parfjonov.

Rozhodca: Vido, Rojík – Staššák, Danko.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 31. kola TIPOS SHL medzi Trnavou a Humenným.

Trnava je prekvapením sezóny. Zaslúžene figuruje na vyšších priečkach tabuľky. Svojmu víkendovému súperovi má čo vracať, pretože Gladiátori prehrali v pohárovej odvete na Zemplíne a prišli o účasť vo finále.

Humenčanov pribrzdila nečakaná maródka. Zemplínčania majú zápas k dobru v Považskej Bystrici, ale už nie sú lídrami ligy. Na čele ich vystriedali Žilinčania.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 1. Okoličány (Jurák), 15. Antonov (Maarnela, Miklík), 17. Galimov (R. Kukumberg st., Antonov), 39. Miklík (Korím), 42. R. Kukumberg st. (Miklík, Antonov), 49. Jurák (Holovič) – 12. Lenďák (Horvát, Borov), 13. Zekucia (Vrábeľ), 15. M. Krajňák (Horvát, Novický), 26. Borov, 37. M. Krajňák, 45. Horvát, 63. Stripai (D. Markuš)

Trenér: Martin Baran.

Trenér: Andrej Parfjonov.

Rozhodčí: Vido, Rojík – Staššák, Danko.