HC Dynamo Pardubice
Středa 18.01.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 27. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:33:05)

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Adam Musil (PCE).

V poslední třetině si Pardubice svůj náskok již uhlídaly. I když na obou stranách vznikaly nebezpečné šance, Dynamo výrazně domácí přestřílelo a trefou v 54. minutě si zabezpečilo výhru. I když na konci ještě domácí zkusili hru bez gólmana, další branka již nepadla. Pardubice si z Kladna odvážejí všechny tři body a tabulka extraligy zůstala beze změn.

58:39
    Kehar neudržel puk na hokejce a byl obrán Dynamem, které jelo do přečíslení. Kladenský gólman ale puk vypíchl a poslal ho do bezpečí.

57:40
    Od přerušení je Brízgala zpět v brankovišti a ještě neměl další příležitost odjet na střídačku.

56:49
    Pardubice se držely v pásmu Kladna, které obětavě blokovalo všechny střely na kladenskou prázdnou branku.

56:06
    Kladenská branka je prázdná.

55:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Matěj Beran – 2 min., hrubost,
    2 min..

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Dvořák – 2 min., hrubost.

55:00
    Kladno si nyní na chvíli drželo útočné pásmo, ale ani jednou nevystřelilo.
    53:46 Matej PAULOVIČ - 1:4

53:46
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice vedou už 4:1! MATEJ PAULOVIČ nejdříve bekhendem Brízgalu neprostřelil, ale k odraženému kotouči se ještě sám dostal a z otočky se trefil mezi betony. Bez asistence.

Dnešní utkání sleduje 2987 diváků.

52:10
    Hyka střílel z ostrého úhlu a kladenský gólman si mezeru pohlídal.

50:10
    Natřikrát teď musel Brízgala zasahovat, ale tlak ustál.

49:40
    Puk se od kladenského kapitána odrazil do ochranné sítě hostů a první formace bude začínat v útočném pásmu.

48:27
    Zemanovu střelu vyrazil Brízgala ramenem.

46:40
    Brízgala po zákroku zůstal ležet na ledě a Pardubice mohly jít do vedení 4:1. Nejdřív ale trefily tyčku a potom bránícího kladenského hráče.

45:45
    Kubík dostal přihrávku do středního pásma, sám poté obkroužil celé pásmo hostů, ale raději přihrál na modrou Cibulskisovi. Ten však při střele zlomil hokejku a o kotouč domácí přišli.

42:57
    Na druhou stranu se vydal sám Cienciala, ale Brízgala jeho střelu vychytal betonem. Poté měly Pardubice další skvělou příležitost, kdy mohl pardubický hráč poslat puk do prázdné klece. Kladenský gólman se však roztáhl přes celou branku.

41:48
    Michnáč objel všechny hráče a přihrál do mezikruží Ticháčkovi. Ten však puk poslal mimo klec.

41:08
    Útočněji začali domácí hráči, ale hra se poté začala přelévat.

Po vzájemném vyloučení kvůli bitce na konci druhé třetiny začnou oba týmy ve čtyřech hráčích na ledě.

40:01

40:00
    Současné vyloučení:
    Jake Dotchin – 2 min., hrubost.

Adam Musil – 2 min., hrubost.

Kladno během této třetiny zažilo studenou sprchu. Pardubice dokázaly srovnat stav utkání a následně přidal ještě další dvě branky. Rázem jsou hosté ve vedení 3:1 po trefách Štetky, Adama Musila a Poulíčka. Tlak Kladna v posledních minutách ke snížení nevedl.

40:00

39:10
    Jágrův bekhend si Will pohlídal, ale Kladno si dál drží pásmo.
    37:03 Patrik POULÍČEK - 1:3

37:03
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice využívají přesilovou hru. PATRIK POULÍČEK dostal puk do mezikruží, odkud se nemýlil. Asistence: David Cienciala, Tomáš Dvořák.

36:19
    Adam Brízgala – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Matěj Beran.

36:19
    Brízgala teď předvedl nebezpečnou akci. Vyjel ze svého brankoviště odehrát puk do mezikruží, ale zlomil u toho hokejku a kotouč tak zůstal volný. Kladenský gólman však zachoval klidnou hlavu a po puku skočil.

35:52
    Pytlík zablokoval střelu svým tělem a puk odletěl do ochranné sítě.

34:28
    Zikmund od mantinelu přihrál přímo před branku Procházkovi, jeho střelu však Will zachytil mezi betony.
    32:33 Adam MUSIL - 1:2

32:33
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice rychle otáčejí hru! Puk zůstal v brankovišti za Brízgalou úplně volný a ADAM MUSIL jen doklepl kotouč do sítě. Asistence: Daniel Herčík.
    31:05 Pavol ŠTETKA - 1:1

31:05
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubičtí se prosazují a srovnávají skóre zápasu na 1:1. Krásná souhra Radila, Zohorny a PAVOLA ŠTETKY, který jako poslední zakončil do odkryté branky. Asistence: Tomáš Zohorna, Lukáš Radil.

30:46
    Dva kladenští hráči se teď srazili a jeden z nich zůstal ležet na ledové ploše.

30:08
    Konečně větší šance! Hyka se Sedlákem ujížděli dva na jednoho, ale Sedlákovi přihrávka přistála na bruslích a nemohl jí tak správně zpracovat a vystřelit.

26:46
    Poslední minuty mají Pardubice více šancí a drží si pásmo. Zatím ale nedokázaly stav utkání vyrovnat.

24:19
    Štetkovu nebezpečnou střelu Brízgala vychytal.

23:28
    Plekanec zkoušel zpoza branky najít přihrávkou Jágra, ale jeho hokejka byla zablokovaná.

22:35
    Paulovič vybojoval puk na levém kruhu, ale nedokázal kličkou vyzrát na kladenského gólmana. Kotouč ještě zůstal ve hře, avšak první u něj byli domácí.

21:16
    Až teď se v útočném pásmu usadili hosté a Brízgala musel přikrýt puk a přerušit hru.

20:27
    Hosté ztratili puk ve středním pásmu a více na kotouči se zatím drží Kladenští.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Celá první třetina se nesla v duchu opatrného hokeje a nepřesných situací. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit větší tlak. Až v poslední minutě se fanoušci dočkali gólu. Nejproduktivnější hráč Rytířů kapitán Plekanec poslal kotouč z pravého kruhu, který se odrazil od bránícího pardubického hráče do sítě.

20:00
    19:26 Tomáš PLEKANEC - 1:0

19:26
    Kladno právě vstřelilo branku! Nicméně chvíli potom Kladno přeci jen dává gól! TOMÁŠ PLEKANEC z pravého kruhu vyslal puk na Willa a od pardubického hráče se kotouč odrazil až do sítě. Asistence: Jaromír Jágr, Adam Kubík.

19:00
    Teď měli Rytíři navrch, ale ani Kubík, ani Plekanec nedokázali puk za Willa dostat.

18:19
    Ihned po vhazování se v pásmu hostů dostal ke střele Indrák od modré, ale trefil pouze hráče před Willem.

16:20
    Jágr šikovně přihrál do jízdy Plekancovi. V pásmu však žádnou střelu nevyslali a o puk zase přišli.

16:11
    Pardubickou střelu zablokoval Kehar svým tělem.

14:43
    Zikmund šikovně obkroužil klec a zkoušel zasunout puk za brankáře Willa. Musil však jeho pokus zastavil a kotouč mu vypíchl.

13:50
    Plekanec poslal puk obloučkem na spoluhráče, ale kotouč zachytil pardubický hráč. Kladno se nicméně poté ještě chvíli drželo v pásmu hostů, avšak o puk brzy přišlo. Stále platí, že je hra od obou týmů nedůrazná.

12:25
    Paulovič byl úplně volný mezi kruhy, ale vypálil nepříliš důrazně a Brízgala stačil vykopnout betonem. To může hosty mrzet.

10:45
    Avšak i na druhé straně je odpískáno zakázané uvolnění. Oba týmy se nemůžou dostat do hry a k větším šancím.

10:30
    Kladno se podruhé během půlminuty dopustilo zakázaného uvolnění a nedokáže se dostat ze svého pásma.

08:25
    Brodecki z levého kruhu střelou zkoušel najít skulinku mezi Willem a brankovou tyčí, gólman si však prostor pohlídal.

07:00
    Čerešňákova střela od modré letěla vysoko a skončila v ochranné síti.

04:33
    Kladenští vhazování vyhráli, ale pásmo dlouho neudrželi. Na druhé straně Zeman mohl puk poslat do prázdné branky, ale pouze promáchl.

04:30
    Pardubicím je odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude v jejich pásmu.

03:15
    Jágr si najel mezi tři hráče Pardubic a o kotouč v mezikruží pásma hostů přišel.

02:44
    Kehar za svojí brankou vybojoval puk a nedovolil soupeři útočit.

00:42
    První šanci ale měli hosté, Brízgala kotouč však za svoje záda nepustil. Puk ale poté vyskočil před kladenskou brankou, kde u něj jako první byli Kladenští. A zachránili nebezpečnou situaci.

00:01
    Úvodní vhazování zápasu vyhrál Plekanec.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – M. Procházka, Pytlík, Beran – O. Bláha II, Zikmund (A), Melka – Michnáč.

HC Dynamo Pardubice: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář (A), Vála, Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Herčík, A. Musil, Vondráček.

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Špůr.

HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 1:2

Po posledním kole se Dynamo nachází na 1. místě s 80 body. Na Pardubice se tlačí Vítkovice, které mají jeden zápas k dobru, a jsou za nimi pouze o 2 body. Naposledy Pardubice zavítaly na led Litvínova, kde dlouhou dobu hrály vyrovnaný zápas. Konec zápasu Dynamo ještě zdramatizovalo, když v čase 56:59 byl vyloučen Sedlák a Litvínov vyzkoušel hru šesti proti čtyřem. Ani tato výhoda už gól nepřinesla a Dynamo si pohlídalo vítězství 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Dynama je Lukáš Radil (11+20), kterého doplňují Tomáš Zohorna (14+16) a Robert Kousal (10+18). Poslední jmenovaný do zápasu proti Kladnu však nezasáhne, protože dostal trest na 4 zápasy kvůli kopnutí do protihráče v zápase s Litvínovem. Oba gólmani Pardubic mají vysokou úspěšnost. Více nasazovaný Roman Will má úspěšnost zákroků 92,67 %. Willa doplňuje Dominik Frodl s úspěšností 94,61 %. Pardubice zatím obdržely pouze 74 gólů, tím jsou mezi týmy na 2. místě. Průměrně inkasují za zápas pouze 2 góly. Ve více jak polovině zápasů Pardubice vstřelí první gól zápasu (přesně ve 25 zápasech).

Poslední zápasy Kladna

HC Olomouc – Rytíři Kladno 6:2

HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 4:0

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 0:3

HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 6:2

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě se 41 body. Kladenští zavítali na led Českých Budějovic a chtěli v zápase navázat na překvapivou výhru s Vítkovicemi. Nicméně hned první třetinu prohráli 1:3 a po zbytek zápasu byl soupeř lepší a hru si kontroloval. Budějovice dokázaly čtyřikrát využít přesilovou hru a Kladno prohrálo 2:6. Ztrácí tak 3 body na Litvínov, České Budějovice a Karlovy Vary.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (10+23) a za ním se drží Adam Kubík (13+9), který je nejlepším střelcem Kladna, a Adam Brodecki (8+10). Brankář Adam Brízgala v zápase s Vítkovicemi vychytal čisté konto, a i když do posledního zápasu naskočil ve 24. minutě a pustil 2 góly, stále si drží úspěšnost na 91,24 %. Landon Bow má úspěšnost 88,63 %. Kladenští se 130 obdrženými góly jsou nejhorším týmem v této statistice. Nedaří se jim ani v ubránění oslabení a využití přesilových her. Se 75,76 % jsou v ubránění oslabení předposlední a úspěšnost přesilovek je 16,26 %, což stačí na 12. místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 20. Plekanec (Jágr, Kubík) – 32. Štetka (Zohorna, Radil), 33. A. Musil (Herčík), 38. Poulíček (Cienciala, T. Dvořák), 54. Paulovič

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Špůr