Třebíč – Prostějov 3:4 (po pr.) | Poruba 2011 – Zlín 0:2 (kon.) | Přerov – Sokolov 12:4 (kon.)
Slavia – Jihlava 3:2 (po pr.) | Kolín – Vsetín 2:1 (1:0 po s.n.) | Pardubice B – Šumperk 5:1 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 18.01.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 39. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:24:19)

Slávisté dávají v prodloužení vítězný gól a zapisují už šestou výhru v řadě. Zároveň tak zůstávají jediným týmem v Chance lize, který v novém roce ještě neprohrál. Jihlava prohrála popáté v řadě, byť si tentokrát připsala alespoň bod.

61:06 Dušan ŽOVINEC - 3:2

61:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    DUŠAN ŽOVINEC ujel v prodloužení do úniku a střelou na bližší tyč procpal puk přes Neužila. Asistence: Edgars Kulda.

60:43
    Kulda za brankou vybojoval puk pro Žejdla, jehož střelu Neužil skvěle chytil!

60:36
    Šmerhovi se pokus o brejk nevydařil, jeho nahrávku Klikorkovi pak Neužil pokryl.

60:01

Základní hrací doba rozuzlení dnešního zápasu nepřinesla a tak uvidíme v Edenu prodloužení. I ve třetí třetině byl k vidění svižný hokej plný šancí, ani jeden z brankářů ale tentokrát neinkasoval.

60:00

59:38
    Puk se po sérii odrazů objevil před Málkovou brankou a těsně u čáry, slávisté ale nakonec útok odrazili.

58:45

58:29
    Všetečka nenahrál Žovincovi a slávisté se znovu vracejí do obranného pásma. Jihlava brání skvěle.

58:03
    Slavii se ale zatím vůbec nedaří se usadit v útočném pásmu.

56:45
    Menšík fauloval Šmerhu, který se natlačil před branku, a Slavia dostává tři minuty před koncem třetí třetiny velkou příležitost.

56:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matouš Menšík – 2 min., hákování.

55:38
    Skořepa se objevil mezi kruhy, naštěstí pro domácí mířil mimo.

55:27
    Tomáš Šmerha je při chuti a je to vidět. Nejprve hledal najíždějícího Brože, který později po další Šmerhově nahrávce sám zblízka zakončoval. Netrefil.

54:41
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, přesto se hraje svižný hokej.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 24. Simon (L. Stehlík, Kern), 33. Žejdl (TS), 62. Žovinec (Kulda) – 3. Cachnín (F. Kočí, Bilčík), 35. Skořepa (Vala, Dundáček)

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (C), Szathmáry, Matyáš – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Šmerha, Kern, J. Brož – Mrňa, Závora, Strnad – L. Stehlík, Havrda, Simon.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC Dukla Jihlava: Neužil (Beran) – Bilčík, Chvátal, D. Kolář, Kachyňa, Dundáček, Vala, F. Kočí – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Harkabus (A), Menšík, Fronk – Tecl, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Juda, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Kosnar, Zubzanda – Belko, Kotlík