Chomutov – Mostečtí Lvi 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Havířov 1:4 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 3:2 (kon.)
Znojmo – Žďár n/S 11:2 (kon.) | Vyškov – SHKM Hodonín 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 2:4 (kon.) | Letňany – Tábor 2:3 (kon.) | Děčín – Hronov 9:4 (kon.)
Benátky n/J – Jablonec n/N 7:4 (kon.) | Písek – Klatovy 4:2 (kon.) | Cheb – Řisuty 7:3 (kon.)
Příbram – Kobra 2:3 (kon.)
HC Letci Letňany
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HC Tábor
Středa 18.01.2023, 18:002. liga skupina Západ • Nadstavba A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přejeme hezký den při sledování druhého kola nadstavby hokejové II. ligy. V nadstavbě A se potkají ambiciózní týmy HC Letci Letňany a Hockey Club Tábor. Půjde o duel mužstev, které na sebe narazily již v základní části západní skupiny třetí nejvyšší české soutěže.

Tábor začal nadstavbovou část prohrou 1:3 na ledě Ústí nad Labem a v nové tabulce klesl na páté místo právě za severočeský celek. Aktuálně má jihočeský tým na kontě 66 bodů při skóre 166:80.

Letňany jsou na prvním místě a mají po základní části luxusní náskok, a to i přes prohru po nájezdech v Mostě v prvním kole nadstavby 4:5. Aktuálně mají 81 bodů při skóre 159:69 a na druhý Chomutov činí náskok 12 bodů.

Tábor odehrál v základní části s Letňany dva zápasy a v obou prohrál. V Praze 1:5, na svém ledě 3:4.

HC Letci Letňany: Kopřiva (Brázdil) – Kolářík, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Vacín, Uhlík, Kropáček – Kellerstein, Dobrov, Kučera – Řepík, Labuzík, Švec – Pejchal, Hrala, Hozák – Kastner
    Trenér: Tomáš Blažek

Hockey Club Tábor: Gába (Dvořák) – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kohout – Seidl, Matušík, Šulek – Endál, Milfait, Severa – Duchan, Zíb, Vlček – Bahenský, Kohút, Duda
    Trenér: Aleš Krátoška

Rozhodčí: Veinfurter – Horažďovský, Figer.

00:01

01:24
    Zatím sledujeme svižný úvod zápasu, Tábor drží více puk, Letňany poctivě brání.

02:48
    Letňany po zbytečném faulu v útočném pásmu přišly o přesilovku. Hraje se tak po buly před Kopřivou.

03:01
    Šulek pálil z pravé strany a domácí gólman měl co dělat, aby puk vyrazil. Akce pokračovala a na domácí branku přišla další střela od modré, která propadla za brankáře. Puk naštěstí pro domácí jeden z obránců dokázal odpálit do bezpečí.

03:43
    Ve hře 4 na 4 je zatím lepší Tábor, který určuje tempo hry.

04:05
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.

04:37
    I Letňany již hrají v pěti.

05:28
    Další nebezpečný odraz před Kopřivou, i tentokráte končí puk vedle.

06:43
    Zakázané uvolnění domácího celku. Buly bude po pravici Kopřivy.

07:46
    Labuzík – 2 min., podrážení.

08:03
    Letňany začaly dobře a dokonce měly protiútok. Už se hra ale stěhuje zpět před Kopřivu.

08:26
    Hrala se dokázal dostat do zakončení, které chytá Gába. Domácí útočník poté zabrzdil před Gábou a dal mu ledovou sprchu. Může být rád, že ho sudí za tento incident nevyloučí.

09:04
    Tábor právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku, i když se jim doteď nevedla. Celá akce začala až u brankáře Gáby. Chvíli poté dostal JAKUB MATUŠÍK po rychlém přechodu do pásma křížnou přihrávku a z levé strany trefuje horní roh domácí branky! Asistence: Šulek, Gába.
    09:04 Jakub MATUŠÍK - 0:1

10:47
    Domácí Hozák ujížděl ze strany na Gábu, kterého ale nepropálil. Poté se s hostujícím brankářem střetl a povalil ho. Čeká se na verdikt sudích, jestli budou vylučovat.

10:47
    Hozák – 2 min., napadení.

11:03
    Letňany vyhazují a Tábor tak musí začít až od svého brankáře.

11:12
    Endálův pokus po ledě byl tečovaný. Kopřiva ale i tak puk dokázal chytit.

11:31
    Hosté využívají další přesilovou hru! Nenápadná střela KARLA PLÁŠILA od modré končí až v brance! Brankář Kopřiva na puk neviděl. Asistence: Matušík, Endál.
    11:31 Karel PLÁŠIL - 0:2

12:36
    Třetí přerušení hry během krátké chvíle. První třetina je hodně rozkouskovaná.

13:12
    Vacín trefil bekhendem puk ve vzduchu. Gába byl ale pozorný.

14:03
    Domácí teď dokázali zatlačit hosty, kteří se musí bránit.

15:32
    Matušík – 2 min., sekání.

16:03
    Letňany měly při přesilovce velkou šanci, puk pravděpodobně po střele od modré orazítkoval tyč.

16:55
    Tábor vyhazuje a spěchá vystřídat.

17:32
    Hosté jsou kompletní.

18:05
    Puk je za brankou Gáby, kde jsou první hráči hostujícího celku.

18:46
    Po střele od modré raději Kopřiva podrží puk. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19:04
    Kučera se dostal do útočné třetiny a pálil z levého kruhu. Puk ale mířil vysoko nad horní tyč.

19:33
    Tábor úvodní třetinu dohrává s pukem v držení.

19:58
    Bahenský – 2 min., sekání.

20:00

Máme za sebou první třetinu zajímavého duelu, po které vede jihočeský Tábor 2:0. Viděli jsme svižný hokej, který se musel divákům líbit. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.

Hráči se vrací na led a Letňany budou po rozehrání hrát v početní výhodě.

20:01

20:34
    Kolářík pálil od modré. Gába byl připraven.

21:05
    Domácí kombinují kolem hostující branky a hledají skulinky ke střelbě.

21:44
    Hosté vyhazují a pomalu se blíží konec trestu Bahenského.

21:58
    Hosté hrají v pěti.

22:32
    Kropáček pálil z mezikruží, Gába puk viděl a chytá ho. Vhazovat se bude po jeho levici.

23:42
    Domácí teď měly problémy před vlastní brankou. Až napotřetí se dostali z vlastní třetiny.

24:05
    Gába vyráží puk do ochranné sítě. Hráči už se staví na buly po jeho levici.

24:48
    Domácí si při přechodu přes modrou nepohlídali postavení a je pískán ofsajd.

25:42
    Dobrov mohl snížit. Ocitl se sám pře Gábou, který jeho blafák skvěle vystihl a zachránil Tábor!

26:52
    Další domácí pokus o útok zastavuje ofsajd.

27:34
    Milfait – 2 min., hákování.

28:06
    Kastner byl po přihrávce Uhlíka v ideální pozici a měl před sebou jen přesouvajícího se Gábu. Bohužel pro domácí ale puk končí na tyči!

28:54
    Domácí pokračují v tlaku a kombinují kolem branky Tábora.

29:11
    Kastner tentokráte pálil od modré a Gába vyráží. Z další akce nic nebude, jelikož je posunutá táborská branka.

29:33
    Hosté oslabení ustáli, i když teď Letňany dokázaly Gábu hodně zaměstnat.

29:33
    Domácí mají jen sekundu početní výhodu 5 na 3.

29:36
    Ihned po vhazování rozjely Letňany kolotoč, na jehož konci byla střela Hozáka do odkryté branky! Rychlý Gába ale pravděpodobně zákrokem zápasu dokázal puk vykopnout! Branka je poté opět posunutá, což se domácím vůbec nelíbí. Přáli by si, aby hostující brankář dostal menší trest.

30:30
    Letňany právě vstřelily branku!
    Teď už to domácím vyšlo. V přesilovce tlačili na soupeře tak dlouho, až se před brankáře dostal LUKÁŠ KASTNER. Proti jeho kličce sice Gába znovu dokázal zareagovat, puk ale nezastavil. Je sníženo! Asistence: Uhlík, Kolářík.
    30:30 Lukáš KASTNER - 1:2

31:28
    Hubata to zkusil z velkého úhlu, trefil ale jen boční konstrukci.

32:54
    Hra se teď trochu uklidnila a sledujeme pasáž bez důležitějších akcí.

34:27
    Milfait a poté Krejčí prověřili pozornost Kopřivy, který oba pokusy dokázal vyrazit.

34:32
    Nepřesná rozehrávka táborského celku znamená zakázané uvolnění.

34:53
    Výborné napadání na útočné modré čáře znamená pro Tábor zisk puku. Seidl poté střílenou přihrávkou našel před brankou ONDŘEJE ŠULKA, který se prosazuje efektivní střelou z otočky! Asistence: Seidl, Matušík.
    34:53 Ondřej ŠULEK - 1:3

36:23
    Šulek měl další možnost, tentokráte ale poslal puk nad horní tyč.

37:18
    Blíží se závěr druhé třetiny, oba týmy pokračují v aktivní hře. Divákům se dnešní zápas musí líbit.

38:03
    Duchan nahazoval na branku od mantinelu a Kopřiva byl asi trochu překvapen. Nakonec puk dokázal na poslední chvíli vyrazit.

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    Domácí hrají v útočném pásmu a snaží se o snížení.

39:46
    Další domácí útok zastavuje ofsajd.

40:00

I po druhé třetině vede jihočeský Tábor o dvě branky. Za domácí sice snížil Kastner, na jeho gól ale reagovali hosté střelou Šulka. Stav je tak z pohledu domácích 1:3. Třetí třetina začne přibližně v 19:54.

40:01

41:27
    Nahození Táborských od modré raději podržel v lapačce Kopřiva.

42:33
    Start třetí třetiny je poměrně opatrný. Zatím jsme žádnou vážnější situaci neviděli.

43:23
    Zakázané uvolnění táborského celku. Hra se vrací před Gábu.

44:12
    Kellerstein se dostal ke dvěma střelám. První zablokoval obětavě Endál, druhou vykopl Gába.

46:25
    Kastner měl další obrovskou šanci po přihrávce před branku. I v tomto souboji s ním ale uspěl vynikající Gába, který se stihl přesunout a puk vyrazil!

47:12
    Letňany se tlačí dopředu, Tábor obětavě brání.

48:22
    Severa se z protiútoku Tábora dostal do zakončení, které Kopřiva vyrazil do ochranné sítě.

49:03
    Další útok Tábora zastavuje ofsajd.

50:21
    Pěkná souhra Severy s Milfaitem k brance nevede. Oba si vyměnili puk, který mohl Severa poslat do prázdné branky. Touš mu ale přeskočil hůl.

51:47
    Domácímu celku rychle utíká čas a tlačí se do útočení. Tábor začal hrát více z brejků. Jeden z nich 2 na 1 mohl zužitkovat po přihrávce Endála Severa. Výborným zákrokem ale podržel Letňany Kopřiva, který se stihl roztáhnout na brankové čáře!

53:41
    Lytvynov – 2 min., podrážení.

54:01
    Hosté dostávají vítanou injekci v podobě přesilovky a mohou se pokusit navýšit vedení. Zatím kombinují kolem domácí branky.

54:23
    Endál střílel z pravé strany a Kopřiva puk vyráží do ochranné sítě.

55:41
    Domácí tým je kompletní a může se pokusit o závěrečný tlak. Má na to něco přes čtyři minuty.

57:22
    Domácí to zkouší bez brankáře!

58:19
    Hostující branka je opět posunutá, brankář Gába se zlobí na jednoho z protihráčů, že do něj strčil. Buly bude po jeho levici.

58:41
    Tábor vyhazuje a může prostřídat.

58:49
    Táborští to teď zkusili přes celé kluziště. Puk branku míjí o metr a je z toho tedy zakázané uvolnění.

58:58
    Domácí celek snižuje. Po buly šel puk na modrou, odkud trefil přesně horní roh branky KRYŠTOF HRALA: Asistence: Lytvynov, Kropáček.
    58:58 Kryštof HRALA - 2:3

59:11
    Buly bude ve středním pásmu a Letňany opět hrají v šesti hráčích.

59:27
    Puk už je před Gábou, domácí mají velký tlak.

59:53
    Střelu Kropáčka Gába vyrazil a Tábor následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

Viděli jsme velmi pěkný zápas druhé ligy, který se musel divákům líbit. Oba týmy předvedly velmi dobré výkony a i díky tomu byl duel dramatický až do posledních sekund. Tábor nakonec na ledě lídra soutěže vyhrává 3:2, když ve všech gólech měl podíl Matušík. Děkujeme za pozornost, přejeme hezký zbytek středečního večera. (20:36:28)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 31. Kastner (Uhlík, Kolářík), 59. Hrala (Lytvynov, Kropáček) – 10. Matušík, 12. Plášil (Matušík, Endál), 35. Šulek (Seidl, Matušík)

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kohout – Seidl, Matušík, Šulek – Endál, Milfait, Severa – Duchan, Zíb, Vlček – Bahenský, Kohút, Duda

Rozhodčí: Veinfurter – Horažďovský, Figer