Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | NY Islanders – Boston 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:5 (kon.) | San Jose – Dallas 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 19.01.2023, 16:45 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Dnes se střetnou celky z druhého (Energie) a třetího (Mountfield HK) místa tabulky extraligy dorostu. Mountfield HK aktuálně na svého soupeře ztrácí dva body. A jak si oba týmy vedly v minulém týdnu?

Po nepovedeném začátku roku hráči karlovarského dorostu v minulém týdnu dvakrát změřili síly se svými vrstevníky z týmu Škody Plzeň. V předchozích vzájemných duelech se z vítězství radovali vždy hráči z Plzně. Tentokrát se karta obrátila a v prvním vzájemném zápase minulého týdne karlovarští mladíci vstřelili osm gólů a hattrickem přispěl Vojtěch Čihař. O čisté konto Adama Ebenstreita připravil Aleš Hofrajtr. K druhému vzájemnému zápasu vyrazili energetici do Plzně. Tam měli zpočátku navrch domácí hráči, kteří v polovině zápasu vedli 3:0. Ve třicáté minutě nastartoval obrat Viktor Wardas. Po něm do minuty skóroval Vojtěch Váňa a za další minutu srovnal Vojtěch Čihař. O výhře energetici definitivně rozhodli v poslední minutě díky gólům Vojtěcha Váni a Vojtěcha Čihaře. Díky tomu se jim povedlo dvakrát během tří dnů zvítězit v derby a posunout se na druhé místo extraligy dorostu.

Nejproduktivnější hráči:
    Vít Záhejský 26 zápasů 52 bodů (22 + 30)
    Viktor Wardas 24 zápasů 34 bodů (13 + 21)

Úspěšnost střelby 12,4 %

I hráči Mountfieldu v uplynulém týdnu dvakrát sehráli derby, neboť koncem týdne měli na programu dva duely s týmem Dynama Pardubice. Oproti karlovarským odehráli obě derby ve dvou dnech. Dalším rozdílem je to, že hradečtí mladíci všechna vzájemná derby v sezóně vyhráli. Zatímco v pátečním utkání zvítězili nejtěsnější možnou výhrou 4:3, přičemž pardubičtí mladíci neztráceli naději a v padesáté šesté minutě se díky gólu Tadeáše Kantora dostali na dostřel. Hradečtí si však vedení pohlídali a zvítězili potřetí v sezóně. V sobotním zápase hráči Mountfieldu vstřelili šest gólů a Vojtěch Petřík si vychytal čisté konto.

Dominik Pavlík 22 zápasů 38 bodů (19 + 19)
    Jakub Jón 25 zápasů 38 bodů (16 + 22)
    Štěpán Černý (obránce 24 zápasů 28 bodů (5 + 23)

Brankáři:
    Vojtěch Petřík 16 zápasů 91,44 %
    Samuel Meišner 13 zápasů 89,53 %

Využití přesilovek 31,11 %
    Ubránění oslabení 80,39 %
    Úspěšnost střelby 10,6 %

Nejen pořadí v tabulce, ale i statistické údaje ukazují, že nás opět čeká zajímavý duel.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Postl (A), Kůrka, Pelikán, Cipko, Mähler (C), Dyk – Galnor, Čihař, Zeman, Kožík, Wardas, Záhejský, Poizl, Váňa, Pastor
    Trenér: Martin Gombár

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Samek (A), Černý, Forejtek, Janeček, Burda, Pánek – Vítek, Král, Klíma, Hendrych, Aschenbrenner, Novotný, Voděracký, Pavlík, Jón (C), Páleník
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Žižka – Tichý, Goltsch.

00:01

00:02
    Kotouč mají hosté a stáhli se s ním za svou branku, odkud vyrazili k útoku.

00:45
    Zeman stíhán jedním z hostů prověřil Petříka, ale kotouč narazil jenom na beton.

00:52
    Zákrok si připsal už i Ebenstreit.

01:55
    Dyk si najížděl za kotoučem k brance, ale Petřík ho svou holí poslal jednomu ze svých spoluhráčů.

02:32
    Forejtek po buly poslal kotouč na domácí branku, ale nahození nemělo sílu a kotouč skončil u domácích.

03:10
    Novotný se nedostal přes trojlístek energetiků do dobré palebné pozice a kotouč skončil za brankou.

03:40
    Burdova střela skončila blokem jednoho z domácích.

03:49
    Zakázané uvolnění domácích.

04:13
    Ani Čihař neměl prostor ke správnému zamíření a střela tak sjela pouze po betonech.

04:53
    Galnorova dělovka z mezikruží skončila u Petříka.

05:15
    Přechod hostů do pásma zastavil ofsajd.

05:46
    Záhejský získal před brankou kotouč, ale kombinace energetikům kvůli nezpracované přihrávce nevyšla.

06:36
    Klíma získal kotouč a společně s Králem ho zavezli do pásma. Energetici je k větší akci nepustili.

06:52
    Při zákroku posunul Petřík branku a hra je přerušena.

07:30
    Hra se přesunula k Ebenstreitovi.

07:54
    Mähler se snažil dobruslit kotouč, ale nestihl to a píská se zakázané uvolnění.

08:17
    Černý se vložil do přihrávky energetiků, ale nedostal se s kotoučem přes modrou čáru.

09:00
    Jón si vybruslil s kotoučem od mantinelu. Jeho střela od modré skončila v lapačce karlovarského gólmana.

09:49
    Král se vložil do přihrávky energetiků a poslal kotouč na spoluhráče, jehož střelu skryl Ebenstreit na hrudi.

10:28
    Hendrych se zkoušel proháčkovat mezi energetiky. Nakonec poslal kotouč na branku od modré čáry. Ebenstreit si povyjel a kotouč poslal do hry.

11:05
    Hradec právě vstřelil branku! Tentokrát hostům jejich akce vyšla a první branku utkání si připsal DOMINIK PAVLÍK. Asistence Jakub Jón a Ondřej Páleník.

11:26
    Karlovarští málem vyrovnali, ale do cesty se jim postavil Petřík, který kotouč přikryl lapačkou.

12:09
    Zeman to z vrcholu kruhu zkusil z první, ale Petřík zasáhl pravým betonem.

12:09
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Voděracký – 2 min., hákování.

12:45
    Pavlík zkusil nahození od modré, ale Ebenstreit zasáhl.

13:10
    Energetikům se nedaří usadit v pásmu.

13:35
    Samek vyrazil kotouč Wardasovi při jeho úniku k brance.

14:09

14:32
    K Záhejskému se těsně před brankou dostal kotouč, ale Petřík byl připravený.

15:34
    Čihařovu střelu zastavil blok jednoho z hostů.

16:17
    Samek se dostal s kotoučem do pásma a energetici měli chvíli před brankou plné ruce práce.

17:05
    Králova střela se odrazila od betonu domácího gólmana a kotouč skončil za jeho zády. Než se Ebenstreit stihl zorientovat, tak kotouč vyhodil do bezpečí jeden z domácích.

17:58
    Váňova střela břinkla o tyčku Petříkovy branky.

18:40
    Pavlík a Klíma se ocitli před polo odkrytou brankou, ale střela nakonec škrtla o Ebenstreitovy betony a šla mimo.

19:25
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Záhejský – 2 min., sekání.

19:32
    Galnor se s jedním ze spoluhráčů dostal do úniku, ale na Petříka si nepřišli.

20:00

Z prvního gólu se úvodní třetině radovali hosté, když domácího gólmana překonal Dominik Pavlík. Oba týmy si vytvořily dost šancí, ale ty ztroskotaly na obou gólmanech nebo bránících hráčích. Skóre se tak do konce první části nezměnilo. Další část začne zhruba v 17:30.

20:01

20:02
    Na kotouči jsou hosté a domácí musí ještě bránit oslabení, které si přenesli z předchozí části.

20:48
    Černému jeden z domácích vyšťouchl kotouč a hra se vrátila k Petříkovi.

21:25

21:37
    Burda pálil hned po buly, ale kotouč narazil do jednoho z bránících hráčů.

22:19
    Vítkovi před brankou sjel kotouč a tak nemohl zakončit.

22:45
    Odražený kotouč skončil u Jóna, ten nakonec poslal kotouč mimo branku.

23:52
    Kožík teď svou střelou narazil opět na bdělého Petříka.

24:37
    Teď před brankou hostů chyběl někdo na dorážku.

25:23
    Voděracký se s kotoučem hnal do pásma, nakonec byl odstaven až k mantinelu.

26:15
    Pavlík byl cestou k brance obrán o kotouč.

26:31
    Zeman – 2 min., krosček.

26:58
    Snahu energetiků o srovnání zbrzdilo oslabení.

27:40
    Akci energetiků zastavil ofsajd.

28:00
    Aschenbrenner svou ranou položil Ebenstreita a kotouč před dorážkou odvezl jeden z domácích.

28:24
    Hradec právě vstřelil branku! Další akce JAKUBOVI JÓNOVI vyšla, Projel před Ebenstreita a kotouč poslal do branky z těsné blízkosti. Bez asistence.

29:20
    Hra se přesunula do pásma hostů.

29:49
    Galnor nedosáhl na přihrávku a tak přišel o šanci pálit.

30:51
    Novotný střílel z mezikruží. Kotouč proletěl kolem domácí klece.

31:35
    Kotouč po teči skončil na vršku Ebenstreitovy branky.

32:13
    Zeman si pohlídal kotouč, ale Petříka nepřekonal.

32:48
    Cipko – 2 min., sekání.

33:23
    Klíma se dostal do obklíčení a tak poslal kotouč na svého spoluhráče.

34:02
    Energetici vyhazují.

34:23
    Jónovi nesedla přihrávka a energetici se snaží vybojovat kotouč.

34:48

35:12
    Ebenstreit měl teď docela napilno.

35:56
    Kotouč se teď odrážel od bruslí hráčů, že to vypadalo jako by se hrál fotbal.

36:35
    Záhejského střela šla nad branku.

37:02
    Janeček dostal nabito do jízdy. Jeho akci stopl ofsajd.

37:37
    Do Novotného střely z úhlu vložil hokejku Pastor.

38:02
    Jónova přihrávka našla Pavlíka, ale k akci se nakonec nedostali.

38:23

39:02
    Galnor z těsné blízkosti zblokoval Samkovu střelu a jen těžce se zvedal z ledu.

40:00

I přestože se energetici ve druhé části vytvořili několik zajímavých akcí, tak se jim nepodařilo skóre srovnat. Naopak své vedení navýšili hráči Mountfieldu HK, poté co se těsně před vypršením početní výhody prosadil Jakub Jón. Do konce třetiny pak museli domácí bránit ještě několik oslabení. Poslední dějství začne zhruba v 18:13.

40:01

40:14
    Pavlík si teď dvakrát vyšlápl na Ebenstreita. Ten si poradil.

40:55
    Pavlíkovu střelu tečoval Aschenbrenner, kotouč skončil u tyčky, odkud ho Ebenstreit poslal do hry.

41:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Poté co na druhé straně energetici odstavili Novotného se prosadil VÍT ZÁHEJSKÝ. Asistence Tobiáš Pastor.

43:28
    Záhejský se snažil propasírovat do branky kotouč kolem tyčky, ale Petřík prostor utěsnil.

44:10
    Král poslal kotouč Novotnému. Tomu přihrávka nesedla a tak se hra vrátila do pásma hostů.

44:27
    Janeček – 2 min., držení hole.

44:56
    Energetici se ženou za srovnáním. Naráží však na val před brankou hostů.

45:58
    Kotouč, který Ebenstreit vyhodil se dostal k Pavlíkovi, který ho karlovarskému gólmanovi poslal zpět. Ebenstreit zasáhl betony.

46:32
    Záhejský dostal nabito u kruhu, ale kotouč skončil u Petříka.

46:32

47:10
    Samek zablokoval Pastora a ten nemohl zakončit.

47:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! VÍT ZÁHEJSKÝ předvedl "michigan" stejně jako v utkání proti Slávii a Petřík lovil kotouč ze sítě. Asistence Vojtěch Váňa.

48:25
    Pastor nabil Záhejskému, který střelou z mezikruží nastřelil Petříkovy betony.

48:52
    Samek zblokoval Wardasovu přihrávku a hosté se s kotoučem vydali k brance domácích.

49:55
    Páleník poslal dělovku na Ebenstreita, kotouč se od něj odrazil a s dorážkou neuspěl ani další z hostů.

50:41
    Galnor dostal nabito do jízdy. Před brankou mu do střely vletěl jeden z hostů a kotouč skončil za brankou hostů.

50:41
    Jón – 2 min., vysoká hůl.

51:52
    Hradečtí vyhazují.

52:19
    Další vyhození zastavil na modré čáře Zeman.

52:41

53:10
    Po střele Záhejského se neujaly ani následné dorážky energetiků.

53:35
    Hradec právě vstřelil branku! JAKUB JÓN využil přesunu Ebenstreita po předchozím zákroku a poslal kotouč do prázdné části branky. Asistence Štěpán Černý a Oliver Forejtek

54:54
    Hosté se šikují před brankou energetiků.

55:30
    Pastor se Záhejským se snažili vyzrát na Petříka, ale mezírku u tyčky nenašli.

56:40
    Kotouč se po Čihařově ráně odrazil od betonu. Energetikům dorážky překazili bránící hráči.

57:32
    Kotouč po Kůrkově dělovce od modré skončil na hrudi Petříka.

57:49
    Samek – 2 min., držení.

57:49
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:49
    Ebenstreit zůstal na střídačce.

58:19
    Petřík ustál závar před svou brankou, i když před přerušením se ohlížel, kde kotouč skončil.

58:32
    Záhejského střela rozvlnila síť na špatné straně branky.

59:09
    Po střele Záhejského opět zaduněly betony a nevyšla ani dorážka jednoho z energetiků.

59:43
    Janeček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

59:53
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Dělovka Víta Záhejského z mezikruží se neujala, ale z boku branky byl připravený VIKTOR WARDAS, který kotouč poslal kolem tyčky za Petříkova záda a srovnal skóre. Asistence Vít Záhejský a Vojtěch Čihař.

60:00

60:01

60:09
    Petřík zůstal na střídačce.

60:40
    Ebenstreit po zákroku zůstal bez hole a čelí tlaku hostů.

60:47
    Ebenstreit – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Mähler.

62:24
    Už podruhé vyhození energetiků minulo prázdnou branku.

63:12
    Petřík je zpět ve své brance.

63:40
    Hradec právě vstřelil branku! Tak to je déjà vu. Tato situace zmařila na MS šance na zlatou medaili a tady na vítězství domácích. JIŘÍ KLÍMA zachytil kotouč na modré čáře a dostal se do úniku, ze kterého překonal karlovarského gólmana a získal pro svůj tým bod navíc.

Po napínavém závěru třetí třetiny se podařilo Viktorovi Wardasovi poslat zápas do prodloužení. V něm měly oba týmy několik šancí, i přesto že hosté hráli bez brankáře s jedním hráčem v poli navíc. Energetici ustáli i oslabení. Dvakrát jim kotouč projel kolem prázdné klece. Zápas nakonec svou střelou rozhodl Jiří Klíma a bod navíc putuje do Hradce Králové. To je pro dnešek z Karlových Varů vše. Přeji krásný večer. (19:04:19)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 42. Záhejský (Pastor), 48. Záhejský (Váňa), 60. Wardas (Záhejský, Čihař) – 12. Pavlík (Jón, Páleník), 29. Jón, 54. Jón (Černý, Forejtek), 64. Klíma

Rozhodčí: Žižka – Tichý, Goltsch