Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 20.01.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 39. kolo

59:34
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec, po něm zůstává Kváča na střídačce.

59:34
    Za krosček je vyloučen domácí Krieger na 5 minut plus do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Lednický.

56:07
    Síly na ledě se vyrovnají, za krosček je vyloučen domácí Krieger, přitom z opakovaných záběrů je zcela jasné, že fauloval hostující hráč. Sudí ale své rozhodnutí nemění, vhazuje se u domácí klece.

55:19
    Hostující kapitán jelínek usedá na trestnou lavici, dostává dvě minuty za hákování a za následné protesty další dvě minuty za nesportovní chování.

51:50
    Vítkovice znovu v pásmu, Bukarts poslal křižnou přihrávku na Muellera, ale Kváča zachytil jeho střelu do lapačky.
    47:39 Jakub KOTALA - 2:0

47:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí zvyšují svůj náskok, těsně před Kváčou stál připravený JAKUB KOTALA, který tečoval puk vyslaný Kalusem přímo pod víko – 2:0. Asistence: Marek Kalus.

47:05
    Dnešní utkání sleduje 5 557 diváků.

44:09
    Liberečtí fanoušci, kteří jsou teď na vzdálenější straně, se už radovali, ale stoprocentní gólovka za Stezkovými zády nekončí, sudí rozpažuje. Stezka už byl v brance překonán, klouzal ke své pravé tyči, Rychlovský si jej objel, zamířil k levé tyči vítkovického gólmana, měl před sebou velkou část odkryté branky, ale Stezka stačil ve vynikajícím zákroku švihnout svou holí zpět k levé tyči a puk se o jeho hole odrazil do bezpečí.

40:48
    Za hákování bude pykat domácí Bukarts.

34:52
    Od modré napálil bránícího Grmana před brankou Filippi, následně se puk dostal do kruhu k Vlachovi, ale tomu sebral gólovku Stezka lapačkou.

33:19
    Liberečtí se prodrali do pásma, Marosz ale nedovoleně bránil a bude pykat.

32:33
    Chlán dostal rychlou přihrávku nalevo, ale jeho střela končí na Kváčových betonech.
    29:48 Juraj MIKUŠ - 1:0

29:48
    Domácí nakonec přece jen využívají přesilovku, po nahrávce Lakatoše pálil tvrdě JURAJ MIKUŠ, Kváča přes Kaluse nic neviděl a puk mu zaplul nad rameno – 1:0. Asistence: Dominik Lakatoš, Peter Mueller.

27:50
    Prvním vyloučeným zápasu je liberecký Najman, který se provinil krosčekem.

25:43
    Další pohledná akce v podání domácího týmu, lapačka hostujícího gólmana zachytila přesnou střelu Muellera včas.

24:14
    Domácí měli velkou šanci, Marosz se dostal do blízkosti branky, ale puk se odrazil od Kváčovy lapačky mimo branku.