Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Mountfield HK
Pátek 20.01.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 39. kolo

To už je ode mě dnes všechno, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (20:38:33)

Celkový počet střel na bránu: 26:27

Třetí východočeské derby sezony je zdárně za námi a z druhé letošní výhry se může radovat pardubické Dynamo, které svému uteklo už v prvních dvou třetinách, kdy v obou případech prosadil Tomáš Vondráček. Na 2:1 ještě snížil Radovan Pavlík, ale v 58. minutě rozsekl zápas Lukáš Sedlák. Do prázdné brány ještě jistil vítězství 4:1 pět vteřin před koncem Paulovič.

Nejlepšími hráči dnešního utkání jsou vyhlášeni Christophe Lalancette a Tomáš Vondráček.

59:55 Matej PAULOVIČ - 4:1

59:55
    Dynamo právě vstřelilo branku! A je definitivně rozhodnuto! MATEJ PAULOVIČ přesně zamířil do prázdné brány pět sekund před koncem – 4:1! Bez asistence

59:47
    Před Willem se vynořil Jordann Perret, rychlý postřeh domácího brankáře ale nedovolil snížení!

59:42
    Poulíček mířil přímo na prázdnou bránu, ale výrazně ji minul.

59:31
    Blain a Adam Musil jsou zpátky ve hře, Kiviaho stále na střídačce.

59:28
    Hosté se stále nachází v pásmu, ale McCormackovu střelu Will zlikvidoval.

58:46
    Eberle se snažil tečovat střelu Blaina od modré. Dvořák ale svému brankáři pomohl a odstavil ho.

57:31
    Dynamo právě vstřelilo branku! Domácí Mountfieldu odskakují během přesilové hry a výrazně se přibližují k vítězství! Tomáš Hyka už několikrát hledal skrytého LUKÁŠE SEDLÁKA u tyče a to se mu nakonec povedlo. Pardubickému centrovi stačilo nastavit hokejku do jeho střílené přihrávky – 3:1! Asistence: Tomáš Hyka

56:45
    Před Dynamem je velká možnost definitivně rozhodnout, protože Radovan Pavlík nešťastně odpálil puk mezi diváky!

56:45
    Radovan Pavlík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

56:06
    Štohanzl sice vyvezl kotouč a už se zdálo, že se nic nemůže stát, jenže domácí rychle přečíslili. Ale jen lapačku trefil Cienciala, který to vzal na sebe.

55:49
    Tomáš Hyka obkroužil bránu a vzal to celé na sebe střelou.

55:32
    Filipu Pavlíkovi se povedlo hned napoprvé vyhodit.

55:22
    Graeme McCormack – 2 min., podrážení.

55:13
    Dynamo je při signalizované výhodě na puku.

54:28
    Další nebezpečná teč nadělala v pardubickém brankovišti rozruch.
    53:32 Radovan PAVLÍK - 2:1

53:32
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec se vrací do hry! Po nahozeném kotouči před bránu zasáhl ze vzduchu RADOVAN PAVLÍK a po jeho šťastném odrazu skončil puk k překvapení všech v bráně – 2:1! Asistence: Martin Novák

53:04
    Štetkova štiplavá střela vypadla brankáři a domácí díky tomu pokračují v tlaku.

52:48
    Perret ve velké rychlosti udělal kličku a nahrnul puk pod betony Willa, hra je opět přerušena.

Dnešní východočeské derby sleduje vyprodaná enteria arena, konkrétně tedy 10 194 fanoušků.

52:12
    Jan Mandát číhal osamocen na modré čáře, ale přihrávka byla na zpracování moc vysoká.

51:18
    Za Willem se teď bojuje na hraně pravidel.

50:09
    Radil se téměř mohl radovat z branky, jenže jeho teč skončila vedle tyče.

49:27
    Jank mířil do připravených betonů Willa, prostor mezi nohama tam nebyl.

47:57
    A ani napodruhé neměl svá mířidla Lev přesná.

47:25
    Will odrazil betonem střelu Jakuba Lva.

46:23
    Několikrát tečovaná střela skončila nad bránou Willa.

46:04
    Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost.

45:49
    Paulovič neudržel puk na modré čáře a Dynamo musí znovu zakládat akci do pásma.

45:36
    Před přesilovou hrou domácího mužstva ještě musí dojít k úpravě ledu v útočném pásmu Pardubic.

45:36
    Patrik Marcel – 2 min., nedovolené bránění.

44:54
    Po Lvově střele sice vypadl puk z Willa, žádná další dorážka ale nenásledovala.

44:20
    Kolář ometl puk o hrazení a ten doklouzal přes všechny čáry až na icing.

44:15
    Graeme McCormack hledal před bránou spoluhráče, tam ale byla pouze lapačka pardubického brankáře.

43:46
    Domácí jsou v plném počtu.

43:44
    Will ještě před odpykáním trestu kryje nahození Blaina.

43:09
    Christophe Lalancette netrefil puk před Willem.

41:59
    Dynamo se v prvních vteřinách osvobodilo zásluhou Adama Musila.

41:46
    Roman Will – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká Tomáš Zeman.

41:16
    Štetka neudržel v rohu hřiště stabilitu a poroučel se k ledu.

40:30
    Sedlák se po buly energicky vrhl do útočné třetiny a získal pro svůj tým pásmo. Nic na tom nezměnila ani zblokovaná střela Davida Musila.

40:01

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 7:6

Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

Také ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, která padla v dlouhém čtyřminutovém oslabení na straně domácích, když podél mantinelu ujel Tomáš Vondráček a střelou na zadní tyč podruhé rozvlnil síť za Kiviahem. Ještě před druhou brankou mohl ovšem srovnat Lev, jeho rána ale letěla jen do tyče.

40:00

39:41
    Dynamo přečkalo čtyři minuty v oslabení a do kabin půjde s náskokem dvou gólů.

39:15
    Paulovič bekhendem nabral puk a vyhodil ho ke Kiviahovi.

38:53
    Hradecká akce je přerušena, protože se na ledě objevil druhý puk.

38:35
    Dynamo zažívalo horké okamžiky, protože Dvořák byl bez hole. Všemu zamezil Zohorna, který svojí holí zvedl puk do ochranné sítě.

37:35
    Roman Will udržel pod rukou nebezpečnou střelu od mantinelu.
    36:42 Tomáš VONDRÁČEK - 2:0

36:42
    Dynamo právě vstřelilo branku! To jsou věci, před chvílí mohlo být srovnáno, místo toho ale Dynamo odskakuje! Ve vlastním oslabení si vzal puk TOMÁŠ VONDRÁČEK, namířil si to podél mantinelu a nádherně trefil na zadní tyč – 2:0! Asistence: Patrik Poulíček

36:33
    Jakub Lev už měl položeného brankáře, ale gólu zamezila horní tyč!

36:04
    Jakub Lev trefil Willovu hokejku.

35:31
    Pavol Štetka – 2+2, vysoká hůl.

34:24
    Hyka vyzval dvakrát do šance Sedláka, kterému ale vždy chyběl jeden krůček navíc. Následně se na modré odvázal Dvořák a jeho projektil těsně minul pravou šibenici.

32:59
    Perret poslal puk na Jergla, který pořádně protáhl Willa střelou k tyči.

32:36
    Nepřesná rozehrávka před vlastním brankářem vyprodukovala zmatky v defenzívě. Zeman se pro puk musel otáčet a měl složité ho zasáhnout.

31:59
    Morong odvádí dobrou práci v osobních soubojích, hosty nakonec vyhnala nepřesná nahrávka Langa na modrou.

30:56
    Novákovi odebral v rohu puk Sedlák.

29:43
    Dynamo už dlouhou minutu mačká svého soupeře v jejich třetině.

28:32
    Hosté jsou v plném počtu.

27:56
    Jenže Perret dobře otravuje život Čerešňákovi a nepovoluje rozehrát.

27:30
    Dvořák dvakrát tvrdě pálil, Kiviaho vyráží. Do hry se dostane také druhá formace.

26:32
    Bohumil Jank – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

26:32
    Poulíček se protáhl okolo obránce až před Kiviaha, ten ale jeho bekhend zastavil betonem.

25:27
    Dvořák s Ciencialou vyhodili puk domácí oslabení přečkají.

24:31
    Graeme McCormack měl prostor ke střele na kruhu, ale horní tyč přestřelil.

24:13
    Souboje u mantinelu teď hrají s Dynamem.

23:40
    Patrik Poulíček – 2 min., podrážení.

23:23
    Radil si nepohlídal postavení na útočné modré a byl v pásmu dřív než puk, který zpracovával.

22:52
    Hyka nabil na střelu z první Kolářovi, kterému puk sedl na hůl výborně. Kiviaho i přes clonu Sedláka puk vyráží.

22:00
    Nyní se připravil nepřesnou rozehrávkou o puk i obránce Rosandič,

21:38
    Dynamo se dostalo ven z pásma jen částečně, Mountfield znovu už na kotouči.

21:15
    Radil už se mohl hnát sám na brankáře, jenže se píská dotyk střídačky.

20:59
    Kalina posílá puk Jerglovi, Dvořák se rychle stáhl zpět do obrany.

20:06
    Hosté dlouze nahodili, icing se ale pískat nebude.

20:01

Počet střel na bránu v první třetině: 7:10

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

První třetina východočeského derby nabídla zaplněné enteria areně poměrně hodně zajímavých šancí, ale také nepřesností. Nejvíce oba týmy hrozily překvapivě v oslabeních, blízko ke gólu byli Adam Musil, Sedlák nebo Perret. Domácí udeřili až třináct vteřin před první sirénou, když v přesilové hře dopravil z dorážky puk do brány Tomáš Vondráček.

20:00
    19:47 Tomáš VONDRÁČEK - 1:0

19:47
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo využívá početní výhodu a těsně před pauzou se ujímá vedení! Radil si několikrát vyměnil pozici s Čerešňákem, který následně vypálil a ve zmatku před bránou se nejlépe zorientoval TOMÁŠ VONDRÁČEK, jenž bekhendem dopravil puk do sítě – 1:0! Asistence: Peter Čerešňák

19:03
    Štohanzl se rozhlédl kolem sebe a vyvezl puk.

18:49
    Lukáš Cingel – 2 min., sekání.

17:45
    Hradec Králové výborně dostupují hráče a domácím se rozehrává velmi složitě z vlastního pásma.

16:13
    Adam Musil v další šanci. S pukem chvíli míchal na holi a nakonec ho vyslal na vyrážečku Kiviaha!

14:51
    Ve vlastním oslabení jsou oba celky mnohem nebezpečnější! Paulovičovi se špatně odrazil puk od brusle, a tím vyslal do brejku Jordanna Perreta, jenž volil střelu mezi ruku a tělo. Will se nenechal překonat.

14:41
    Čerešňák pálil od modré, za pukem se ještě hnal Paulovič, ale Kiviaho ho stačil přikrýt.

13:36
    Tomáš Dvořák se musí vracet zpět pro puk.

13:25
    Martin Štohanzl – 2 min., nedovolené bránění.

13:09
    Nebezpečný výpad ve vlastním oslabení! Adam Musil tentokrát vybídl Tomáše Vondráčka, který před poloodkrytou bránou netrefil puk.

12:58
    Dynamo se výborně brání a nepouští soupeře do pásma.

12:21
    Will má puk v moci před dorážejícím Jordannem Perretem na brankovišti.

11:35
    Lukáš Radil se Zohornou jsou v pásmu soupeře a šetří cenné vteřiny.

11:12
    David Cienciala – 2 min., podrážení.

10:03
    Zeman jen ometl puk o mantinel a přenechal jej znovu soupeři.

09:12
    Puk vyplaval před Jerglem, ale neměl čas na zakončení.

07:41
    Martin Novák se snažil na dorážku orazit puk o beton Willa, obránci si ale Radovana Pavlíka pohlídali.

07:20
    Eberle se podél mantinelu neprotlačil přes Mandáta.

07:01
    Poté, co se Lukáš Sedlák vrátil z trestné lavice, jel proti obránci společně s Vondráčkem. Ani jednomu se ale nepodařilo poslat kotouč za záda Kiviaha!

05:59
    Filip Pavlík se na modré čáře napřáhl, Will si ale povyjel a střelu lapil.

05:27
    Will vyrazil ramenem puk po střele z levého kruhu.

05:00
    Domácí vyhazují.

04:30
    Lukáš Sedlák – 2 min., vražení na hrazení.

04:08
    Lalancette tečoval střelu před Willem, ale mířila mimo.

03:11
    Kolářovi puk skákal ve středním pásmu, ale nakonec s k němu dostal Adam Musil, který volil střelu. Tu ale brankář hostů ukryl v lapačce.

02:31
    Hosté jsou zpět v pěti.

02:10
    Poulíček si lehce sjel více ke středu, ale Kiviaho jeho střelu bezpečně viděl a chytil ji.

01:30
    Sedlák dostal nepřesný puk na paty a vystavil tým do ofsajdu.

00:47
    Čerešňák se na modré opřel do puku, který letěl jen nad bránu. Poté se hosté dostali ven z pásma.

00:31
    Jan Eberle – 2 min., držení.

00:01

Hosté už nastoupili na ledovou plochu v černých dresech, Dynamo je v bílé variantě.

Sestavy na třetí východočeské derby v sezoně se u obou týmů lehce pozměnily. Na pardubické straně do hry dnes nezasáhne Ondřej Vála. Naopak poprvé od návratu do Dynama si zahraje Jan Mandát, nastoupí ve čtvrtém útoku. Roli dvojky bude plnit Milan Klouček. Na hostující straně vsadili trenéři na Henriho Kiviaha v bráně, v útoku se zapojí také Matěj Morong.

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Hrádek, Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
    Trenér: Radim Rulík

Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Pilař – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Lev, Novák – Morong, Štohanzl, Lang.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Klouček, Zíka.

Mountfield HK okupuje střed tabulky. Hradečtí lvi mají v posledních týdnech poměrně kuriozní výsledky, když z posledních osmi zápasů se v jejich případě rovnou sedmkrát prodlužovalo. V posledních dvou zápasech ovšem Hradec Králové padl právě v nastavení, když nestačil na Mladou Boleslav a následně na Spartu, která rozhodla o své výhře 4:3 po prodloužení při hradeckém risku bez brankáře. Ten tentokrát nevyšel. „Myslím si, že jsme utkání neodehráli vůbec špatně. Škoda, že jsme to v prodloužení nepřeklopili na svoji stranu. Ale za výkon se nemusíme stydět. Před prodloužením trenéři přišli s tím, že tam je zase možnost, že bychom to mohli zkusit bez brankáře a být ve čtyřech aktivní. Ale bohužel to nevyšlo,“ popisoval nastalou situaci Kryštof Lang, který si zahrál poprvé v sezoně.

Nejproduktivnější hráči:
    Jakub Lev (útočník) – 30 bodů (12 + 18)
    Christophe Lalancette (útočník) – 27 bodů (11 + 16)
    Aleš Jergl (útočník) – 26 bodů (13 + 13)

Posledních pět zápasů:
    35. kolo | HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 0:4
    36. kolo | Mountfield HK – HC Olomouc 5:4 pp.
    27. kolo | Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 5:4 pp.
    37. kolo | BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:2 pp.
    38. kolo | Mountfield HK – HC Sparta Praha 3:4 pp.

HC Dynamo Pardubice pokračuje ve výborných výkonech a nadále drží s náskokem na Vítkovice první místo v extralize. Po návratu Radima Rulíka z juniorského šampionátu sice Pardubice propadly se Spartou, ale další tři utkání zvládlo Dynamo za tři body včetně toho posledního na Kladně, kde sice po první třetině prohrávalo, ale poté se výrazně zvedlo a bez problémů si dokráčelo pro vítězství 4:1. Z první extraligové trefy se mohl radovat 19letý útočník Pavol Štetka, který zaskakuje ve formaci se Zohornou a Radilem místo distancovaného Kousala. „Spolupráce s Tomášem Zohornou a Lukášem Radilem je super. Jsou to zkušení hráči a jsem rád, že si vedle nich mohu zahrát,“ řekl Pavol Štetka po zápase.

Lukáš Radil (útočník) – 32 bodů (11 + 21)
    Tomáš Zohorna (útočník) – 31 bodů (14 + 17)
    Robert Kousal (útočník) – 28 bodů (10 + 18)

36. kolo | HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 1:4
    32. kolo | HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 0:3
    37. kolo | Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 3:4
    38. kolo | HC VERVA Litvínov – HC Dynamo Pardubice 1:2
    27. kolo | Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 1:4

Zdravím vás u přenosu 39. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a Mountfield HK. Dlouho očekávané východočeské derby je opět tu, konkrétně třetí v probíhající sezoně. Předchozí dvě derby skončila smírně. Na domácím ledě nejprve v rámci 13. kola zvítězilo Dynamo 5:2, na hradeckém ledě naopak uspěl Mountfield. Jaký tým si tedy získá převahu na svoji stranu v pátek?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Čerešňák), 37. Vondráček (Poulíček), 58. L. Sedlák (Hyka), 60. Paulovič – 54. R. Pavlík (Novák)

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Klouček, Zíka

Diváci: 10 194