Plzeň – K. Vary 2:1 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:0 (kon.)
Třinec – Liberec 5:4 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC Litvínov
Pátek 20.01.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 41. kolo

58:53
    Čermák se teď natáhl po nebezpečné dorážce Hrabíka, jenž byl úplně sám u pravé tyče! Parádní zákrok hostujícího gólmana!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

55:00
    Jan Janda (LIM) dnes předčasně dohrál! Po zbytečném faulu kolenem míří do sprch s trestem do konce utkání, pět minut za něj na lavici odsedí Tadeáš Svoboda. Pražané zápas dokončí v přesilovce.

40:25
    Maštalířský z kruhu pro vhazování trefil spojnici sparťanské klece! Třetí část začíná zajímavě...

39:45
    Filip Šindelek (SPA) usedá na trestnou za hákování, hosté druhou část uzavřou přesilovkou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:19
    Chaotická skrumáž před Artsatbanovem k brance nevedla, skončila jen krátkou hromadnou strkanicí! Trestat se ovšem nebude.

37:13
    Litvínov dostává další šanci se vrátit do hry, rozhodčí za podrážení trestá Františka Davida (SPA).

36:27
    Novák teď vyrazil dopředu a navzdory protihráči, který na něj byl nalepený jako pijavice, zakončil! Čermák jeho pokus zastavil betonem!

29:36
    Krupička nenápadnou přihrávkou připravil skvělou šanci pro Hrabíka, který ale těsně před brankovištěm nasměroval puk mimo tři tyče!

29:09
    Severočeši si sami komplikují život, za držení teď dvě minuty za trestné stráví Jan Janda (LIM).

26:41
    Adam Kubík po třech gólech hází ručník do ringu, litvínovské brankoviště převezme David Čermák.

26:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané si celkem suverénně kráčí za bodovým ziskem a zvyšují na rozdíl tří branek! Na levém kruhu se ke kotouči dostal MARTIN VAŠÍČEK, který následně Kubíka překvapil jednoduchým zakončením. Pryž zřejmě do klece prošla škvírou mezi gólmanovými betony – 3:0! Asistence: David Senčák, Jakub Žmola.

25:55
    Hostující obrana zaváhala, Kubík může znovu děkovat brankové konstrukci! Domácí podruhé v utkání nastřelili tyčku, tentokrát tu horní!

22:35
    David Senčák (SPA) zahrál kotouč mimo hrací plochu, za což si jede odpykat menší trest.

19:16
    Kubík to nemá jednoduché, Hamršmídovu střelu vykopl špičkou betonu! Následovala chaotická situace před hostujícím brankovištěm, gólman ale znovu odmítl kapitulovat!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

17:46
    Třetí domácí zásah byl na spadnutí! Obrana Litvínova podcenila situaci a puk po nepříjemném zakončení protihráče divoce poskakoval v brankovišti, než jej otáčející se Kubík konečně vymetl mimo nebezpečí!

15:12
    Pražané nápor přetavili v další gól, Bubenči je to už o dva zásahy! Kubík loví ze své klece další kotouč po zakončení ANDREJE FÁBRYHO, které na něj šlo z bezprostřední blízkosti brankoviště – 2:0! Asistence: Dominik Pavlák, Filip Šindelek.

11:28
    Senčák chtěl bekhendovým nahozením před brankoviště připravit šanci pro volného spoluhráče, který vyhlížel teč. Kotouč ale nakonce minul čepel jeho hole!

08:19
    Hamršmíd měl na hokejce druhý gól! Jeho zakočnení od mantinelu šlo do vzdálenější tyče a následně se nebezpečně odrazilo do brankoviště, kde Kubík puk dostal pod kontrolu lapačkou!

05:30
    Domácí využívají bleskovou akci a už v polovině šesté minuty jdou do vedení! Na střeleckou listinu se jako první zapisuje DAVID SENČÁK, který před brankovištěm zachytil Pavlákovu přesnou přihrávku a následně nasměroval pryž za přesouvajícího se Kubíka – 1:0! Asistence: Dominik Pavlák, Jakub Červenka.

02:59
    Nahození Böhma z modré čáry vedlo k nepříjemné skrumáži před Kubíkem, který byl nakonec nucen kotouč zalehnout! Gólman Litvínova to neměl jednoduché!

02:14
    Teď ale hosty čeká první oslabení, dvě minuty za hákování inkasuje Jakub Bednařík (LIM).

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 6. Senčák (Pavlák, Červenka), 16. Fábry (Pavlák, Šindelek), 27. Vašíček (Senčák, Žmola)

HC Sparta Praha: Artsatbanov (Přikryl) – David, Ducháč (C), Šindelek, Červenka (A), Böhm, Pavlák – Senčák, Krupička, Žmola, Novák, Fábry, Vašíček, Hamršmíd, Mácha, Hrabík.
    Trenér: Richard Žemlička.

HC Litvínov: Kubík (27. Čermák) – Beran, Bystřický, Vyhlídal, Janda, Hora, Hocelík – Postl, Dej, Ekrt, Špaček, Čech (A), Maštalířský, Bednařík, Vopat (C), Svoboda, Slavík (A).
    Trenér: Radek Mrázek.

Rozhodčí: Micka, Glanc – Kotlík, Dědek.