Columbus – Anaheim 3:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 1:4 (kon.)
Montreal – Florida 2:6 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 5:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 5:3 (kon.)
Arizona – Washington 0:4 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Dallas 0:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Minnesota Wild
Pátek 20.01.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:56:16)

3. Martin Nečas (CAR) 1+1

Carolina doma porazila rozjetou Minnesotu a uhájila si před Torontem druhé místo Východní konference. Kvůli horšímu vstupu do druhé třetiny Canes inkasovali jako první z hokejky Kaprizova, nicméně Burns, Skjei a Teräväinen ještě do přestávky strhli vedení na stranu Caroliny. Ta ovládla i začátek třetí části a polevila až po zásazích Chatfielda a Nečase. Boldy v úniku snížil, jenže ani sedm přesilovkových minut Minnesotě k dalšímu zdramatizování nepomohlo.

59:42

59:41
    Pacioretty se bez pomoci není schopný přesunout do kabiny. Vypadá to, že se na nějaký čas vrátí na marodku, kde je téměř celou sezonu.

59:41
    PNC Arena zmkla, protože v rohu zůstal ležet Max Pacioretty. Problém je na pravé noze, kterou si pochroumal úplně sám při změně směru
    .

59:15
    Pesceho střelu od modré měl Fleury pod kontrolou. Další dělovka z hokejky Burnse vyletěla vedle jeho levé tyče.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Předávku ve středovém kruhu mezi Nečasem a Kotkaniemim vystihl Duhaime. Společně s Dewarem zkusil zaútočit, jenže za Carolinu se vzorně vrátil Skjei.

57:42
    Je hotovo. Frustrovaný Kirill Kaprizov krosčekoval Nečase a Hurricanes bude hlídat třígólový náskok v početní výhodě.

57:30
    Brankář Andersen za brankou nabral puk na forhend a pokusil se vstřelit gól! Ve středovém kruhu mu překazil plány Brodin.

57:15
    Spurgeon masivně napřáhl od modré čáry. Andersen mu postavil do cesty svůj beton a vysloužil si další aplaus nadšeného publika.

56:33

56:25
    Hurricanes mohou beztrestně vyhazovat přes celé hřiště a atakovat prázdnou branku. Přesně o to se neúspěšně pokoušel Burns.

55:50
    Marc-Andre Fleury je na střídačce. Minnesota bude necelou minutu v šesti proti čtyřem.

55:25
    Teräväinen zpracoval oblouček Slavina vysokou holí. Hra je zastavena a obnovena bude vhazováním ve středním pásmu.

55:03
    Foligno nenechal Martinooka vyhodit. Začal zmatek a střelba Minnesoty. Největší dvě šance měl Hartman, kterému to dnes proti Andersonovi ale nejde!

54:20
    Skjei udělal to samé. Foligno rozehrává novou akci se Spurgeonem ve chvíli, kdy z přesilovky zmizely skoro tři minuty.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 30. Burns (A. Svečnikov, Stastny), 34. Skjei (Nečas, Noesen), 38. Teräväinen (Chatfield, Fast), 43. Chatfield (A. Svečnikov), 46. Nečas (Jarvis, Skjei) – 28. Kaprizov (Zuccarello, J. Eriksson Ek), 48. Boldy (Hartman, Brodin)

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), Pacioretty – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Kotkaniemi, Teräväinen.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: L’Ecuyer, Joannette – Gawryletz, Flemington

Diváci: 18 013