Columbus – Anaheim 3:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 1:4 (kon.)
Montreal – Florida 2:6 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 5:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 5:3 (kon.)
Arizona – Washington 0:4 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (po pr.)

3. Tyler Tucker (STL) 0+1 (04:36:07)

Hokejisté St. Louis dokázali na domácím ledě porazit Nashville 5:2, když o svém vítězství prakticky rozhodli ve druhé třetině a na začátku třetiny třetí. Domácí se dostali postupně od stavu 1:1 až do vedení 5:1 a svůj náskok dokázali hájit až do samého konce střetnutí. Pouze v 58. minutě kosmeticky upravil skóre utkání při hře čtyři na čtyři hostujícího Mattias Ekholm.

59:20

58:42
    Domácí ale byli v útočném pásmu sotva pět sekund, než Nashville vyhodil přes všechny čáry.

58:16
    Začíná zkrácená přesilovka St. Louis.
    57:52 Mattias EKHOLM - 5:2

57:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    Zcela sám se před brankou Blues zjevil MATTIAS EKHOLM, který dostal přihrávku od modré čáry, udělal kličku do bekhendu a přehodil ležícího brankáře Binningtona, který už šel do rozkleku. Asistence: Alexandre Carrier, Tommy Novak.

57:29
    Tucker srazil střelu hostujícího týmu až do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude po pravici Binningtona.

57:20
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Filip Forsberg – 2 min., vysoká hůl.

57:11
    Parssinen při střele z levého kruhu zlomil hokejku a jeho projektil tak zamířil pouze na zadní hrazení.

56:38
    Blues dvakrát v rychlém sledu vyhodili kotouč přes všechny čáry.

56:16
    Komerční pauza.

56:16
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Colton Parayko – 2 min., podrážení.

55:30
    St. Louis má utkání pod kontrolou. To naznačuje i statistika střel, ve které domácí vedou už 33-24.

54:35
    Josi se, jako správný kapitán, snaží trochu nabudit své spoluhráče. Střelecky se mu ale nedaří. Nedokáže najít recept na Binningtona, případně se trefuje jen do zadního mantinelu.

52:53
    Acciariho střela neprošla přes bránícího Carriera. Hra plynule pokračuje dál.

52:44
    Oba týmy jsou v plném počtu.

51:49
    Přesto se Nashville dostal do obrovské šance. Napřed čelil střele z mezikruží, kterou vyrazil před sebe a pak na něj přilétla rána zpoza kruhů. Tu zastavil v hodně krokolomné pozici, kdy skončil na zádech s nohama nahoře. Josiho ránu ovšem do své sítě nepropustil.

51:25
    Hosté se pokusili jít ve dvou proti dvěma do útočného pásma, ale akci zbrzdil dobrý obranný zákrok domácích.

50:44
    Justin Faulk – 2 min., nedovolené bránění.

50:36

50:36
    Dante Fabbro – 2 min., držení hole.

50:13
    Čtvrtá formace Blues nyní odvádí výborně svou práci. Drží puk v útočném pásmu a nepouští soupeře k ničemu.

49:37
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

49:15
    St. Louis výborně brání své obranné pásmo. Soupeři nedává ani metr svého území zadarmo a pomalu se dostává do fáze, kdy obrat ve skóre nebude reálný.

48:21
    Pokud chce Nashville zkusit zázračně obrátit vývoj skóre, nutně se potřebuje okamžitě střelecky prosadit. Jenže hostům se nedaří najít recept na obranu soupeře.

47:35
    Tempo hry se po krátké přestávce trochu zklidnilo. Oba týmy se nyní tolik nehoní s pukem po celé délce kluziště.

46:43
    Po přerušení hry se do pěstního souboje dostali domácí Tucker a hostující Smith. Po krátké šarvátce skončili oba na ledě a nyní si pět minut odpočinou na trestných lavicích. Komerční pauza.

46:14

45:31

45:04
    McDonagh se prodral mezi kruhy a vypálil na Binningtona, který těžkým zákrokem podržel svůj tým.

44:14
    Nino Niederreiter – 2 min., hákování.

44:14
    Domácí se dostali v oslabení do útoku! Bučněvič na útočné modré dokázal obejít soupeřova obránce a přihrát před brankoviště na Acciariho, který byl faulován a do čtyř půjde také Nashville.

43:31
    Brayden Schenn – 2 min., hákování.

43:16
    Josi střílel od modré čáry, Binnington zapisuje svůj devatenáctý zákrok v utkání.

42:30
    Blues, kteří měli prakticky dokonalý vstup do třetí třetiny, pokračují ve svém aktivním hokeji. Nehodlají nechat soupeře vykřesat jakoukoliv naději nějakým rychlým gólem.
    42:01 Alexej TOROPČENKO - 5:1

42:01
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A další úder ze strany domácích! Akce tentokrát začala za brankou St. Louis a na jejím konci Walker našel před brankou rozjetého Pitlicka, který ještě posunul puk na ALEXEJE TOROPČENKA, jenž překonal už pořádně frustrovaného Sarose, jenž kapituluje popáté v utkání. Asistence: Tyler Pitlick, Nathan Walker.
    41:03 Robert THOMAS - 4:1

41:03
    Naopak další střela domácích se už ujala! Rosen pálil od modré čáry, už tečovanou střelu před brankovištěm znovu tečoval ROBERT THOMAS a Saros byl bez šance! Asistence: Brandon Saad, Calle Rosen.

40:30
    Bučněvič byl vedle branky Nashvillu, přesto se pokusil vystřelit na Sarose, který byl nalepen u své tyče. Neprosadil se.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:52.

St. Louis zvládlo druhou třetinu zápasu s Nashvillem lépe a do kabin odchází za stavu 3:1. Domácí skóre otevřeli už po jedenácti sekundách a přestože ve 23. minutě hosté vyrovnali díky gólu Sissonse, v dalším průběhu druhé třetiny se prosazovali už jen domácí. Po trefách Saada a Kyroua je St. Louis už hodně blízko k vítězství v tomto dramatickém střetnutí.

40:00

39:50
    Acciari musel odpalovat kotouč z prostoru před brankovištěm. Binnington byl u pravé tyče a nedokázal by čelit dorážce, která k jeho štěstí nepřišla.

39:05
    O poznání nebezpečnější byla útočná zteč domácích. Saros si ovšem s tímto problémem poradil a podržel svůj tým.

38:32
    Nakonec Binnington musel zasahovat proti střele Fabbra z pravého kruhu, puk za svá záda nepropustil.

38:20
    Predators jsou usazeni v útočném pásmu, marně ale hledají dobrou střeleckou pozici, kterou by ohrozili Binningtona.

37:25
    Blues vedou na střely 24-18. Mnohem podstatnější ale je, že díky svému výkonu ve druhé třetině vedou 3:1 na góly.

36:45
    Faulkovi na modré čáře při pokusu o střelu sjel kotouč po čepeli. Tím se dal prostor Nashvillu k protiútoku, jenže hosté toho nevyužili.

35:45
    35:34 Jordan KYROU - 3:1

35:34
    JORDAN KYROU využívá přesilovou hru a zvyšuje vedení St. Louis na 3:1! Kyrou, jenž operoval podstatnou část přesilovky za brankou či v nulovém úhlu vedle klece, si povyjel před brankoviště, dostal prostor k zamíchání kotoučem a zvednul svůj bekhend kolem Sarose pod horní tyč brány Nashvillu. Asistence: Robert Thomas, Pavel Bučněvič.

35:02
    Před brankou se po krátké souhře se spoluhráčem dostal do zakončení Walker, ale klec Sarose minul.

34:40
    Nashville poslal kotouč po vyhraném buly přes všechny čáry do bezpečí.

34:31
    Mikael Granlund – 2 min., držení.

34:31

34:20
    Bude se vylučovat na straně Nashvillu. Blues mají výhodu.

33:25
    Ale přeci se povedlo Blues dostat puk ze svého pásma a dokonce až do třetiny Nashvillu. Takže hosté mohou prostřídat.

33:18
    Kyrou je na ledě už dlouhé dvě minuty! Nyní, kvůli náporu Nashvillu, se vůbec nemůže dostat na střídačku.

32:40
    Smith si najel mezi kruhy, dostal se k odraženému kruhu a prudkou ránou z nápřahu trefil Binningtona do hrudi. Hra dál pokračuje.

31:58
    Saros měl další těžké chvíle, obě střely Blues však zvládl. Především ta od Mikkoly z pravého kruhu mu ale nadělala problémy a Saros puk vytěsnil ramenem na zadní mantinel.

30:55
    Hraje se další hodně dlouhý úsek bez přerušení. Ve druhé třetině se celkově moc nepřerušuje a hra má hodně rychlý spád.

29:58
    Blues vedou na střely 18-17. Druhá třetina je zatím o poznání ofenzivnější než ta první.

29:18
    Na druhé straně nebyl sice Sissons v dobré střelecké pozici, přesto to od pravého mantinelu zkusil.

28:46
    Blues po vstřelené brance pokračují ve snaze tlačit na své soupeře. Kyrou z pravého kruhu přinutil Sarose k dalšímu zákroku.
    28:30 Brandon SAAD - 2:1

28:30
    BRANDON SAAD se ujal puku ve středním pásmu, dokázal obejít obránce, který se na něj hodně nepříjemně lepil, a po najetí před brankoviště šikovně poslal svůj bekhend mezi betony Sarose, který podruhé v utkání kapituluje! Asistence: Tyler Pitlick, Tyler Tucker.

28:08
    Také Pitlickova střela od modré čáry nebyla přesná a zamířila mimo tři tyče.

27:18
    Parayko od modré čáry nedokázal zamířit přesně a své nahození poslal jen za branku Nashvillu.

26:30
    Stále se hraje bez přerušení. Tempo hry ovšem trochu povadlo a tlak St. Louis byl nakonec zažehnán. Nyní se hraje převážně ve středním pásmu s neúspěšnými průniky do útočných pásem.

25:05
    Saros měl hodně horké chvilky. Hůl mu odletěla až někam do pravého kruhu, přesto dokázal vychytat nejen střelu Kyroua, ale i na následnou dorážku z prostoru před brankovištěm. Hra pokračuje.

24:58

24:38
    Blues se zatím nedaří návrat před branku Sarose.

24:13
    Zblokovaná střela domácích od modré čáry má za následek další ztrátu útočného pásma.

23:55
    V oslabení se dokonce hosté vypravili do útoku. Binnington ale neměl se střelou od levého mantinelu větší obtíže.

23:20
    Predators se povedlo vyhodit puk ze svého pásma až na zadní hrazení za brankou soupeře.

22:58
    Juuso Pärssinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    22:36 Colton SISSONS - 1:1

22:36
    A je vyrovnáno! Smith se dostal s kotoučem mimo střelecký úhel, povedlo se mu ale od levého mantinelu najít před brankou rozjetého COLTONA SISSONSE, který okamžitou střelou zápěstím překonal Binningtona. Asistence: Cole Smith.

21:19
    Domácí Rosen se napřáhl ke střele zpoza pravého kruhu, branku Nashvillu však netrefil.

20:26
    Forsberg se pokusil na druhé straně ledu odpovědět vlastním úderem, proti ale byl Binnington.
    20:11 Brayden SCHENN - 1:0

20:11
    Ideální začátek druhé třetiny! Po úvodním buly vyrazilo St. Louis do útoku, BRAYDEN SCHENN se dostal po levé straně až k levému kruhu pro vhazování. Jeho střelu následně tečoval bránící hráč Nashville a puk propadl Sarosovi mezi betony smolně až za záda. Asistence: Justin Faulk, Niko Mikkola.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.

Úvodní třetina zápasu mezi St. Louis a Nashvillem branku nepřinesla. Přestože Nashville dosáhl ve třetí minutě gólu, ten nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři Binningtonovi, který po kontaktu s Lauzonem nemohl chytat proti dorážce Novaka. Predators vedou po první třetině na střely 12-10.

20:00

19:30
    Po vyhraném buly v útočném pásmu se Josi dostal k další střele, kterou před brankovištěm protečoval Duchene. Binnington ale byl dobře postaven a puk, který změnil svůj směr, ho trefil.

19:25
    Poměrně těžká práce také pro Binningtona, který musel nadvakrát zastavit útok Nashvillu. Zvládl ale jak střelu Josiho z mezikruží, tak i jeho následnou dorážku z levé strany a přerušil hru. Komerční pauza.

19:03
    Acciari se teď před brankou Nashvillu dostal ke dvěma střelám. Obě dokázal i přes drobné problémy Saros vyrazit mimo nebezpečný prostor.

18:42
    Icing St. Louis vrací hru před Binningtona.

17:57
    Betony zasahoval i na druhé straně Binnington, který odrazil prudké zakončení z nápřahu Lauzona od modré čáry.

17:37
    Kyrou vypálil z okraje mezikruží a přinutil Sarose k zákroku betony.

17:15
    Ač se hraje ze strany na stranu, hodně se šetří se střelbou. I kvůli tomu, že se oba týmy honí za pukem nahoru dolů, tak se do střeleckých pozic dostávají hodně obtížně.

16:10
    Hra stále pokračuje. Příliš se nepřerušuje a hra má hodně plynulý průběh.

15:15
    Leivo se snažil z mezikruží vypálit k levé tyči branky Nashvillu, ale těsně míjí svůj cíl.

14:35
    Blues se již povedlo poměr střel vyrovnat na 7:7. Dá se říct, že od svého oslabení jsou o poznání lepším týmem na kluzišti.

13:52
    Saros vyrazil střelu zpoza kruhů před sebe. V nepřehledné situaci se kotouč zmocnili útočící hráči St. Louis, kteří tak setrvali v útočném pásmu.

13:24
    Bučněvič schytal úder holí do obličeje, ke své smůle to ovšem bylo od vlastního spoluhráče. Schennovi totiž přizvedl hokejku Smith a ta zasáhla Bučněviče. Díky tomu se Smith z Nashvillu vyhnul vyloučení.

12:37
    Mlčení z hlediska střel na branku ukončil až Nick Leddy z okraje levého kruhu. Saros má kotouč pod kontrolou. Komerční pauza.

12:10
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení, ale v tuto chvíli také zcela bez střel.

11:06
    Thomas s Kyrouem vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Finální přihrávka před brankovištěm Nashvillu na Thomase ovšem nebyla od Kyroua přesná a celá šance tím byla zazděna.

10:25
    Průniky do útočných pásem jsou ze strany obou týmů neúspěšné. Dochází rychle ke ztrátám puku.

09:40
    Tempo hry se trošičku zklidnilo. Nashville vede na střely 7-4. Nyní se hraje hodně s nepřesnostmi z obou stran.

08:22
    Rodící se útok Nashvillu byl zastaven kvůli postavení mimo hru.

08:04
    Kyrou je dnes hodně při chuti. St. Louis vyslalo na Sarose čtyři střely, sám Kyrou pak už svou třetí. I tentokrát ale byl z pravého kruhu vychytán.

07:45
    Komerční pauza. Kotouč je v ochranné síti za brankou Nashvillu.

07:38

07:20
    Teď už ale na branku St. Louis doletěly projektily. Granlund střílel zpoza kruhů, Johansen dorážel.

06:32
    Josiho ránu zastavil mezi kruhy bránící Mikkola. Nashvillu se zatím nepovedlo ohrozit Binningtona.

06:15
    Predators kombinují v útočném pásmu a hledají dobrou střeleckou pozici.

05:38
    Pavel Bučněvič – 2 min., hákování.

04:55
    Tohle už bylo o poznání nebezpečnější. Přečíslení dvou proti jednomu. Znovu to byl Kyrou, kdo zakončoval po přenesení hry na pravé křídlo – Saros tentokrát zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

04:22
    Vůbec první střela St. Louis. Kyrou se snažil prosadit a ohrozit brankáře Sárose z pravé strany. Kotouč skončil v ochranné síti.

03:35
    Smith zpoza pravého kruhu provětral betony Binningtona, který čelil už čtvrté střele.

02:45
    Predators však pokračuje v aktivním výkonu. V úvodních minutách nedovolili svým soupeřům vůbec nic, drží kotouč v drtivé většině času na hokejkách a sami ostřelují branku St. Louis.
    02:03 Neuznaný gól Nashvillu

02:03
    Nashville sice otevřel skóre, ale gól neplatí! Novak zavezl kotouč do útočného pásma po levém křídle a přihrál na střed najíždějícímu Lauzonovi. Jeho protečování sice Binnington vychytal, ale puk se odrazil zpět k Tommymu Novakovi, který ho úspěšně dorazil do sítě. Lavička Blues si však vzala challenge kvůli domnělému nedovolenému bránění brankáři. A tato challenge byla úspěšná.

01:07
    Forsberg první střelou utkání přinutil Binningtona k zákroku lapačkou. Domácí brankář úspěšně zasahuje a přerušuje hru.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Mikkola, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas, Kyrou – Neighbours, Bučněvič, B. Schenn – Acciari, Barbašev, Leivo – Toropčenko, Alexandrov, T. Pitlick.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Glass, F. Forsberg, Duchene – R. Johansen, Niederreiter, Granlund – Sissons, Co. Smith, Pärssinen – Jeannot, Trenin, Novak.

Rozhodčí: Luxmore, Rooney – Gawryletz, Deschamps.

Obdobně je na tom i St. Louis, které má o jeden bod méně. Blues dokázali vyhrát druhý vzájemný zápas těchto dvou týmů 1:0 po prodloužení. St. Louis ale jinak v průběhu této sezony dost trápí horší defenziva. Se 160 inkasovanými brankami ve 45 zápasech patří spíš k podprůměru. Co je ale o poznání horší, tak že nedokážou svou děravou obranu nahrazovat nějakým elitním útokem. V bilanci skóre mají -19, tedy o devatenáct branek inkasováno více, než kolik mají gólů vstřelených. V domácím prostředí by ovšem mohlo St. Louis těžit z podpory publika a očekávaný vyrovnaný duel s Nashvillem strhnout na svou stranu.

První zápas mezi těmito celky se hrál v říjnu a Nashville vyhrál 6:2. Byl to jeden z těch zápasů, se kterými mohli být Predators nadmíru spokojení. Zas tolik jich ale v této sezoně nebylo. Dokonce mají bilanci 21 výher a 23 porážek, kvůli čemuž jsou až na desátém místě Západní konference. V posledních dvou duelech si sice připsali dvě těsné výhry, ale ke spokojenosti měli v těchto duelech daleko. Nashville si až příliš komplikoval situaci, byť byl v roli favorita. To ostatně Nashville provází po celou sezonu, jeho duely jsou často velmi těsné a ne v každém případě dokáže strhávat výhry na svou stranu. I proto je jeho pozice v tabulce tak nízko.

Noc ze čtvrtka na pátek nabídne v zámoří pořádnou várku hokeje. Jedním ze zápasů, které se v NHL uskuteční, bude souboj mezi St. Louis a Nashvillem, které čeká už třetí vzájemný zápas v této sezoně. V předchozích dvou duelech si oba týmy připsaly po jedné výhře, přičemž rozhodující bylo domácí prostředí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 21. B. Schenn (Faulk, Mikkola), 29. Saad (T. Pitlick, Tucker), 36. Kyrou (Thomas, Bučněvič), 42. Thomas (Saad, Rosén), 43. Toropčenko (T. Pitlick, N. Walker) – 23. Sissons (Co. Smith), 58. Ekholm (A. Carrier, Novak)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Mikkola, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas (A), Kyrou – Neighbours, Bučněvič, B. Schenn (A) – Acciari, Barbašev, Leivo – Toropčenko, T. Pitlick, N. Walker.
    Trenér: Craig Berube

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Glass, F. Forsberg, Duchene – R. Johansen, Niederreiter, Granlund (A) – Sissons, Co. Smith, Pärssinen – Jeannot, Trenin, Novak.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Luxmore, Rooney – Gawryletz, Deschamps

Diváci: 18096