Columbus – Anaheim 3:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 1:4 (kon.)
Montreal – Florida 2:6 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 5:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 5:3 (kon.)
Arizona – Washington 0:4 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (po pr.)

Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 20 – 24

Hokejisté Edmontonu poráží Tampu 5:3 a připisují si už páté vítězství v řadě! Stejně dlouhá série triumfů hostí byla naopak přerušena.

Olejářům vyšla výtečně první třetina, v níž soupeře z Floridy přehráli a vedli 2:0 po brankách Ryana McLeoda a Leona Draisaitla. Ve druhé části se hosté dostali do hry, zásluhou Brandona Hagela a Stevena Stamkose dvakrát korigovali na rozdíl jedné branky a ve 33. minutě dokonce srovnal na 3:3 Brayden Point. Ve 43. minutě však ukázal svou extratřídu Connor McDavid, jenž ujel zadákům Bolts a dokázal překonat i brankáře vasilevského. Zásah kapitána Edmontonu už byl vítězný. V závěru pak ještě zpečetil skóre trefou do opuštěné klece Zach Hyman.

60:00
    Evan Bouchard dvakrát pálil od modré čáry a dvakrát trefil nohy Vladislava Naměstnikova. Po druhé ráně na něho vyrazil Nick Paul, podle něhož už zřejmě nemusel domácí obránce v posledních sekundách za nerozhodného stavu takto střílet. Větší bitka z toho nakonec nebyla. Utkání je u konce.

59:38
    Alex Killorn dostal trest za hákování, čímž definitivně ukončil šanci Tampy na bodový zisk.

59:02
    Stamkos našel Braydena Pointa, který zblízka neprotlačil puk za Campbella a to se pak nepodařilo ani Cirellimu!

58:52
    Od modré vypálil Victor Hedman, puk drží Campbell.

58:41
    Rána Rosse Coltona končí v lapačce Jacka Campbella.

58:20
    Hosté opět bez brankáře!
    57:48 Zach HYMAN - 5:3

57:48
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté inkasují do opuštěné branky! ZACH HYMAN se dostal k puku v obranném pásmu, předal ho Draisaitlovi a na pravé straně vyrazil dopředu. Jeho německý spoluhráč mu pak kotouč vrátil a Hyman už neměl od modré čáry velký problém s trefením prázdné klece – 5:3. Asistence: Leon Draisaitl.

57:30
    Hráči Tampy získali buly v útočném pásmu. Vasilevskij už míří na střídačku!

57:19
    Pomalu se dostáváme do fáze, kdy můžeme očekávat, že se hosté pokusí o hru bez brankáře.

56:38
    Evander Kane naskočil na led ze střídačky právě ve chvíli, kdy domácí vyrazili do útoku. Dostal tak přihrávku od McDavida a z levé strany prověřil Vasilevského, jenž zasáhl levým betonem.

55:47
    Zach Hyman se pustil do individuální akce. Z pravého křídla se dostal za branku, objel ji a vybruslil si až na levý kruh. Odsud zaměstnal Vasilevského střelou švihem, po níž brankář Botls přerušil hru. Poslední reklamní pauza.

54:32
    Hned po buly vypálil Evander Kane. Vasilevskij byl pozorný a vyrazil puk.

54:28
    Zakázané uvolnění Tampy. Hra se stěhuje do útočného pásma Edmontonu.

53:25
    Obešlo se to bez vyloučení. Zápas pokračuje.

53:23
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Poté přišla strkanice. Zda se bude vylučovat, se dozvíme po reklamní pauze.

53:20
    Hosté dokázali dobře kombinovat na malém prostoru. Z levého kruhu tak mohl pálit Anthony Cirelli, Campbell vyrazil hokejkou.

52:28
    Evan Bouchard protáhl dělovkou Vasilevského. Ten zasáhl vyrážečkou!

52:00
    Teď už jsou Oilers v plném počtu.

51:35
    Domácí tohle oslabení zatím zvládají velmi dobře.

50:46
    Warren Foegele donutil svou aktivitou při napadání k faulu Nikitu Kučerova. Sám však dostává trest za nafilmovaný pád, což se fanouškům vůbec nelíbí. Na trestnou lavici usednou oba hráči a na přesilovce hostí 5 na 4 se nic měnit nebude.

50:09
    Domácí vyhráli buly a vyhodili.

49:58
    Za sekání je vyloučen Jesse Puljujärvi. Početní výhoda pro hosty!

48:58
    Hosté v plném počtu. Oilers v přesilové hře nevystřelili na branku.

48:34
    V oslabení startoval dopředu Brandon Hagel. Chtěl se zbavit stahovačkou Barrieho, domácí obránce mu však kotouč čistě odebral!

47:58
    Leon Draisaitl posílal na modrou čáru skákavou přihrávku, kterou nezkrotil Barrie. Domácí tak přišli o pásmo.

47:36
    Hostům se podařilo vyhodit.

46:57
    Dvě minuty za hákování vyfasoval hostující kapitán Steven Stamkos. Po reklamní přestávce nás čeká přesilovka Oilers.

45:57
    Hra se teď trošku uklidnila, hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

44:45
    Brandon Hagel pohotově tečoval nahození od modré čáry. Campbell vyráží.

44:06
    Rána Evana Boucharda skončila vedle Vasilevského branky. Hraje se výborný hokej.

43:30
    Velké šance na obou stranách! Nejprve ujel hostující obraně Warren Foegele, který však netrefil branku. Hra se pak rychle otočila na druhou stranu a po nahrávce Pointa pálil z pravého kruhu do poloodkryté klece Nikita Kučerov. Campbell se v brankovišti roztáhl a puk skončil v jeho lapačce!
    42:10 Connor MCDAVID - 4:3

42:10
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! CONNOR MCDAVID zase ukázal svou extratřídu! Na pravém křídle převzal puk a nabral rychlost. Objel Cirelliho, natlačil se před Vasilevského a našel mezírku mezi tělem a pravou rukou gólmana Bolts. Asistence: Darnell Nurse.

41:52
    Z ostrého úhlu to zkoušel Zach Hyman. Vasilevskij nemusel zasahovat.

41:16
    Cirelli s Killornem se postarali o vzruch před domácí brankou. Campbell ale zasahovat nemusel. Pomohli mu obránci.

40:45
    Dopředu zamířil Leon Draisaitl. Střela z levé strany byla sražena obranou soupeře.

40:29
    Ryan McLeod si sklepl puk vysokou holí. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:13.

Statistiky
    Střely na bránu: 24 – 23 | Přesilová hra: 1/2 – 1/1 | Trestné minuty: 16 – 18

Ve druhé třetině se hráči Tampy probrali a dokázali vymazat dvoubrankové manko. Hned ve 22. minutě snížil na 1:2 Brandon Hagel, který našel mezírku pod tělem padajícího brankáře Campbella. Kanadský celek si vzal rychle dvougólový náskok zpět, když Zach Hyman nejprve velkou příležitost ještě neproměnil, ovšem puk, který se k němu odrazil zpátky od zadního mantinelu, už na správné místo uklidil. Blesky však dostal podruhé do kontaktu. Přesnou ranou z první Steven Stamkos a ve 33. minutě byl na konci povedeného ťukesu Brayden Point, jenž před brankou pohotově tečoval střílený pas Hedmana. Psychická výhoda by tak mohla být na straně Lightning.

40:00

40:00
    Ještě šance hostí v samotném závěru periody! Campbell vyrazil nahození Hedmana na pravý kruh, odkud Steven Stamkos z voleje těsně minul bližší tyčku! Pokud by skóroval, tak by zřejmě přišlo na řadu video. Řešilo by se, zda to stihl ještě před zazněním sirény.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Hosté jsou nyní hodně nebezpeční. Vrátit se musel McDavid, který tečoval přihrávku, jíž Kučerov oslovoval před branku najíždějícího Stamkose.

38:02
    Michail Sergačjov si z modré čáry vybruslil až na pravý kruh. Jeho střelu švihem pokryl Campbell.

37:53
    Campbell přikryl puk, který zůstal u bočního oblouku jeho branky. Vhazuje se po levici domácího gólmana.

37:34
    Evan Bouchard vybojoval puk u levého mantinelu a namířil si to k brance. Bekhendové zakončení si pohlídal Vasilevskij, který navíc nepřipustil k dorážce číhajícího McLeoda.

36:38
    Hosté, kteří hráli včera a neměli tak moc času na odpočinek, se po slabší první třetině rozbruslili, a nyní už jsou plnohodnotně v zápase.

35:53
    Nahození Vladislava Naměstnikova skončilo v lapačce Jacka Campbella.

35:32
    Puk vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.

34:28
    Oba celky jsou v plném počtu.

34:09
    Ránu Stevena Stamkose z pravé strany dokázal zastavit Campbell.

33:56
    Connor McDavid jel sám na Vasilevského, který dokázal nejproduktivnějšího hráče soutěže vychytat!

33:23
    Projektil Bretta Kulaka musel vyrážet Vasilevskij.

32:27
    Tyson Barrie fauloval Anthonyho Cirelliho, který ale následný pád přihrál. Vyloučeni jsou tak oba hráči a hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
    32:03 Brayden POINT - 3:3

32:03
    Tampa právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno! Hosté předvedli bleskovou kombinaci. Nikita Kučerov v útočném pásmu přenesl hru doleva na Victora Hedmana. Ten poslal před branku cílenou střílenou přihrávku, do níž vložil hokejku BRAYDEN POINT, jenž kotouč sklepl pod víko Campbellovy svatyně – 3:3. Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.

31:45
    Zakázané uvolnění Tampy. Hra se vrací před Andreje Vasilevského.

31:33
    Draisaitl posunul od levého mantinelu puk na Connora McDavida. Ten z levého kruhu rovnou vystřelil a Vasilevskij opět přerušil hru.

31:10
    Od modré čáry vypálil Evan Bouchard, Vasilevskij byl připraven. Hosté jsou již kompletní.

Následuje reklamní pauza.

30:40
    Connor McDavid to zkusil bekhendem z ostrého úhlu a málem uspěl. Trefil pravé rameno klečícího Vasilevského! Jít puk o centimetr výše, bylo by to pravděpodobně 4:2.

30:22
    Nástřel Nugenta-Hopkinse skončil na bruslích Draisaitla. Hosté pak dostali puk do středního pásma, vystřídat však nestačili.

29:35
    Connor McDavid se snažil z rohu natlačit až před branku, v čemž mu zabránil Ian Cole. Ten mu puk vypíchl.

29:16
    Hosté na úvod oslabení vyhazují.

29:06
    Dvě minuty za podrážení dostal Patrick Maroon. Domácí mají šanci odpovědět na gól Tampy.
    27:51 Steven STAMKOS - 3:2

27:51
    Teď už hosté snižují! Oilers přišli o puk ve středním pásmu. Tam se k němu dostal Victor Hedman, jenž poslal dopředu Braydena Pointa. Ten zavezl do útočné třetiny a nahrál doleva STEVENOVI STAMKOSOVI, jehož další ránu z jedničky už Campbell zastavit nedokázal. Asistence: Brayden Point a Victor Hedman.

27:39
    Jack Campbell si poradil s volejem Stamkose a před dojíždějícím Pointem stačil přikrýt puk.

26:18
    První lajna domácích přenesla dějiště hry do útočného pásma. Vasilevskij přerušil hru po střele McDavida z pravého kruhu. Reklamní přestávka.

25:40
    Tampa se po přestávce snaží hrát aktivněji. K tomu hosty vybízí také aktuální stav.

24:51
    Tlak hostí! Domácí zablokovali několik střel. Point a Kučerov zase netrefili z dobrých pozic branku.
    23:08 Zach HYMAN - 3:1

23:08
    Domácí si berou zpátky dvoubrankový náskok! Warren Foegele přichystal gólovku ZACHOVI HYMANOVI, který z bezprostřední blízkosti na první pokus minul branku. Kotouč se však od zadního mantinelu odrazil zpátky na jeho hůl a napodruhé už forward Edmontonu uspěl – 3:1. Asistence: Warren Foegele.
    21:30 Brandon HAGEL - 2:1

21:30
    Je sníženo! Anthony Cirelli uvolnil Alexe Killorna, který jel sám na Campbella a trefil pravou tyčku. K odraženému kotouči se pak dostal BRANDON HAGEL. Brankář Campbell se položil na led a zdálo se, že předvede úžasný zákrok, ovšem puk mu nakonec projel pod tělem a skončil za brankovou čarou – 2:1. Asistence: Alex Killorn a Anthony Cirelli.

20:30
    Dobrá rána Rosse Coltona z osy kluziště. Jack Campbell ji vyrazil.

20:03
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Klim Kostin – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Patrick Maroon – 5 min., bitka.

20:03
    První třetinu ukončila bitka a tu druhou rvačka pro změnu startuje! Hned při buly se do sebe pouští zkušený hostující hráč Patrick Maroon a domácí mladík Klim Kostin!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:12.

Statistika
    Střely na bránu: 13 – 9 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 9 – 9

První třetina patřila Edmontonu. Domácí se ujali vedení v 7. minutě, kdy Ryan McLeod úspěšně tečoval Desharnaisovu střelu od modré a pak svého soupeře poměrně výrazně přehrávali. Na 2:0 zvýšili v přesilové hře, kterou zužitkoval po McDavidově pasu Leon Draisaitl. Blesky svou početní výhodu před přestávkou nevyužily. Možná je ale nabudí bitka, která přišla se závěrečnou sirénou a v níž Corey Perry přetlačil Darnella Nurseho.

20:00

20:00
    Darnell Nurse – 5 min., bitka.

Corey Perry – 5 min., bitka.

20:00
    Již po skončení třetiny tu máme bitku Darnella Nurseho s Coreyem Perrym! Hostující útočník dokázal zvítězit, svého soka ve středovém kruhu zápasnicky zalehl.

19:45
    Oilers v plném počtu.

19:15
    Důležitý zákrok Campbella, který přerušil hru po střele Brandona Hagela. Domácí tak mohou poslat na led čerstvé síly.

19:12
    Hosté pokračují v přesilovkovém rozestavení a snaží se vyzrát na již unavenou bránící čtveřici, která zatím neměla možnost vystřídat.

18:37
    Nikita Kučerov si vyměnil puk s Hedmanem a střílel z pravé strany. Campbell má úspěšný zákrok.

17:44
    Evander Kane a Zach Bogosian dostali dvouminutové tresty za hrubost. Kane navíc obdržel dvojku navíc za podražení Kučerova. Lightning tak budou hrát přesilovku 5 na 4.

17:44
    Nešťastný čárový rozhodčí zakopl o nohu Kučerova a při dopadu si zřejmě poranil zápěstí.
    17:44 Moment, který vyústil v nešťastné zranění ruky čárového rozhodčího.

17:44
    Evander Kane a Nikita Kučerov se vzájemně kočkovali, což odnesl zraněním ruky čárový rozhodčí, který je odváděn na ošetřovnu! Hlavní sudí signalizovali oboustranné tresty za hrubost, ale ještě se jdou podívat na video...
    16:43 Leon DRAISAITL - 2:0

16:43
    Olejářům stačilo na využití přesilovky 12 sekund! V levém rohu útočného pásma vybojoval puk Ryan Nugent-Hopkins. Ten ho posunul na Connora McDavida, jenž našel na pravém kruhu zcela osamoceného LEONA DRAISAITLA, který z první překonal přesouvajícího se Vasilevského – 2:0. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.

16:31
    Domácí budou hrát přesilovku. Patrick Maroon zahákoval Connora McDavida a vzápětí ho ještě krosčekoval. To neprošlo bez povšimnutí McDavidových spoluhráčů a tak přišla ještě šarvátka. Za tu se už vylučovat nebude, trest navíc nepřijde ani na Maroonův krosček.

15:11
    Konečně také příležitosti hostí! Brayden Point nejprve dojel až mezi kruhy a vypálil švihem přes obránce. Campbell zasáhl pravým betonem. Akce Bolts pak pokračovala, pro změnu z pravého kruhu střílel Nikita Kučerov. Opět tam byl zákryt bránícího hráče, Campbell však dokázal zakročit a volný kotouč zalehnout.

14:33
    Warren Foegele vypálil od levého mantinelu. Puk je v lapačce Vasilevského, jehož zákrok zavdal důvod k reklamní přestávce.

13:53
    Patrick Maroon bojoval o kotouč u levého mantinelu. Odzbrojil ho ale Evan Bouchard, jenž může založit útočnou akci svého týmu.

12:57
    McDavid nyní pomohl i v obraně. Kučerov se snažil najít Stamkose, ovšem do nahrávky se vložila hokejka lídra kanadského bodování ligy.

12:07
    Kanadský celek se po reklamní přestávce opět usadil ve svém obranném pásmu.

11:13
    Ránu Connora McDavida tečoval Leon Draisaitl, kotouč dokázal zkrotit a udržet ve výstroji Andrej Vasilevskij! Následuje další reklamní pauza.

10:58
    Střely na branku – 9:2

10:21
    Hyman předal puk Evanovi Bouchradovi. Ránu z pravé strany vyrazil Vasilevskij ramenem. Oilers teď Tampu jasně přehrávají.

09:27
    Leon Draisaitl přenechal v útočném pásmu puk Connorovi McDavidovi. Ten zajel za branku, rychle ji obkroužil a chtěl zasunout kotouč za brankovou čáru. Vasilevskij se přesunul dostatečně rychle a zastavil akci kapitána Edmontonu levým betonem!

08:38
    Další ránu na hostující branku vyslal Jesse Puljujärvi. Vasilevskij přerušil hru.

07:41
    Domácí jsou při chuti! Darnell Nurse mohl navýšit skóre ranou, která mířila do levého horního růžku svatyně Tampy, Vasilevskij však kotouč zastavil parádním semaforem!

06:59
    Nahození spoluhráče dokázal před brankou tečovat Zach Hyman. Puk je pod Vasilevským. Následuje reklamní přestávka.
    06:13 Ryan MCLEOD - 1:0

06:13
    Domácí se ujímají vedení! Vincent Desharnais vystřelil od modré čáry a letící puk tečoval mimo dosah Vasilevského RYAN MCLEOD. Asistence: Vincent Desharnais a Derek Ryan.

05:15
    Connor McDavid zavezl puk do útočného pásma a jednou rukou ho posunul ke Codymu Cecimu. Ten střílel z pravého kruhu, Andrej Vasilevskij ztlumil kotouč ve výstroji.

04:28
    Nurse hledal zády ke hřišti postaveného Zacha Hymana. Ten byl okamžitě dostoupen Hedmanem a kotouč jen tečoval za branku Tampy.

03:40
    Z levé strany vystřelil Ian Cole. Jack Campbell zasáhl puk lapačkou a vyrazil ho nad svou branku.

02:53
    Vincent Desharnais vypálil od modré čáry. Mířil vedle hostující branky.

01:58
    Poprvé byla na ledě hvězdná dvojice Oilers Connor McDavid a Leon Draisaitl. Hosté je do větší šance nepustili.

00:58
    Darnell Nurse prověřil z levého kruhu Vasilevského. Hostující brankář odolal.

00:05
    Puk se krátce po úvodním buly odrazil do hlediště. Dojde k dalšímu střetu hokejek Ryana Nugenta-Hopkinse a Stevena Stamkose.

00:01

Hymny dozněly, předzápasový program je tedy za námi. Za malou chvíli už utkání začne.

Před začátkem duelu si tradičně vyslechneme hymny USA a Kanady.

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Kostin – Foegele, R. McLeod, E. Kane – Ryan, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, H. Fleury, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Beach – Toomey, Mills.

Edmonton Oilers:
    Hokejisté Edmontonu odehráli 46 utkání, ze kterých vytěžili 53 bodů. V tabulce Západní konference se nacházejí na sedmém místě. O play-off tak bude muset celek, který se přitom může spolehnout na dvojici superstar Connora McDavida s Leonem Draisaitlem, ještě zabojovat. Poslední čtyři zápasy zvládl celek z Alberty vítězně. Všechny navíc odchytal Jack Campbell, který přišel do Edmontonu v létě z Toronta jako zamýšlená jednička, ovšem v dosavadním průběhu ročníku se mu vůbec nedařilo. Naposledy Oilers i s přispěním jeho 29 zákroků doma zdolali 5:2 Seattle.