Olomouc – Kladno 12:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 3:7 (kon.) | HK MD Šumperk – Hvězda Praha 1:4 (kon.)
konec
HK Mladí Draci Šumperk
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
HC Hvězda Praha
Pátek 20.01.2023, 18:45 • Škoda aréna, Šumperk • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 13. kolo
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.
   
  Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. V rámci extraligy dorostu skupiny o účast v play off si to dnes rozdají tabulkoví sousedé, konkrétně 8. HK Mladí Draci Šumperk a 9. HC Hvězda Praha.
   
  Úvodní sestavy:

  HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Zavoral) – J. Březina, Jarmara, K. Březina, Souček, Plhal (C), Cabadaj, Veselý – Hejátko, Slováček, Pluskal, Prokop, Karas, Verner (A), Škrabal, Seidenglanz (A), Pospíšil, Mácha.
  Trenér: Radek Kučera

  HC Hvězda Praha: Höhlig (Tomeš) – Holas, Foltýn, Novák, Vrabec, Štefík, Beňo (A), Tomka – Štípek, Brož, Kulich, Dohnal, Ducháček (C), Suk, Surkov, Doležel, Krejčí (A), Štěpánek
  Trenér: Josef Reigl

  Rozhodčí: Janda – Rychlý, Veselý.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:30
  Na úvodním buly byli úspěšnější domácí, kteří tak mohou zakládat úvodní útok.
   
  01:41
  Za křižnou přihrávkou na levý kruh spěchal Brož, nicméně skákavý kotouč na něj příliš rychlý, takže nakonec nezakončil.
   
  02:00
  Mladí Draci právě vstřelili branku! Dlouho netrvalo a máme tu první gól dnešního zápasu! VOJTĚCH PROKOP dostal zpoza branky do slotu pas přesně na čepel a puk jen usměrnil po ledu mezi betony Höhliga. Asistence: Jakub Slováček.
  02:00 PROKOP - 1:0
   
  03:30
  Štěpánek se snažil z vlastního obranného pásma rozehrát dlouhou přihrávkou, která však byla mimořádně nepřesná a připadla do moci Šumperku.
   
  04:00
  Slováček se jako buldok hnal k brance a vysoká rychlost ze středního pásma jej vysunula až na pravý kruh. Tam už ale domácí forvard kličkoval až příliš a o puk přišel.
   
  05:00
  Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách. Oba týmy mají problém se založením útoku a do střeleckých prostor se dostávají jen sporadicky.
   
  05:48
  Ducháček přejel modrou čáru příliš brzy, Hvězdu zastavuje ofsajd.
   
  06:08
  Ondráček schoval do lapačky nahození ze středního pásma a nakonec raději nerozehrával. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.
   
  07:00
  O další zakončení se postaral Slováček, který dostal zpoza branky nabito do prostoru pravého kruhu. Jeho rána ale směřovala přesně do míst, kde se pohyboval gólman.
   
  07:49
  Dohnal nabral ve středním pásmu slušnou rychlost, díky které se dostal až do útočné třetiny. Ve střelecké pozici mezi kruhy ale místo střely volil ještě kličku, která celou akci pohřbila.
   
  08:19
  Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravé ruce gólmana Hvězdy.
   
  09:00
  Souček dostal z pravého kruhu nabito na modrou a rozhodl se okamžitě střílet. Jeho slabý pokus sice na několikrát změnil směr, mezi tři tyče ale nedoputoval.
   
  10:00
  Pluskal špatně vyřešil přečíslení dvou proti jednomu, když se snažil přihrávat přes protihráče. Jeho pas nakonec k plánovanému adresátovi nedošel.
   
  11:05
  Hra je zatím stále plná nepřesností. Domácí icing vrací hru zpět před Ondráčka, po jehož pravé ruce se bude vhazovat.
   
  12:00
  Pluskal si udělal místo na ose hřiště a z mezikruží zkusil zakončit bekhendem, jeho slabý pokus ale Höhlig bez problémů zneškodnil.
   
  13:02
  Prokop sám prošel přes modrou čáru, avšak v útočném pásmu se zastavil a při snaze o vymyšlení koncové přihrávky byl o puk obrán.
   
  13:48
  Ducháček dostal pas na modrou, skákavý puk ale nedokázal udržet v útočné třetině – ofsajd.
   
  14:38
  Suk nabral na levém křídle obrovskou rychlost a zbavil se hned několika bránících hráčů. Jeho průnik nakonec zlikvidoval až brankář Ondráček, který mu těsně před zakončením vypíchl puk.
   
  15:15
  Březina střílel z horní části levého kruhu, puk ale poslal přesně do míst, kde se pohyboval brankář.
   
  16:00
  Škrabal vystihl špatnou rozehrávku Hvězdy, ale stalo se tak až ve středním pásmu. Při následném přechodu modré tak Šumperk zastavil ofsajd.
   
  16:41
  Štípek si udělal místo na pravém kruhu, které využil k prudké střele na zadní tyč. Ta ale skončila v Ondráčkově lapačce.
   
  17:38
  Jarmara vyslal z pravého mantinelu střílený pas do slotu, který mezi tři tyče usměrnil Slováček. Höhlig měl co dělat, aby zapeklitou situaci ve svém brankovišti vyřešil.
   
  18:22
  Hejátko zakončil z mezikruží. Jeho střelu Höhlig vyrazil a poradil si jak s dorážkou, tak s následnou ranou z levé strany, kterou schoval do výstroje.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:28.
   
  První třetina je za námi. Nesla se zejména v duchu nepřesností na obou stranách. Mírnou převahu měl domácí Šumperk, který z ní vytěžil 1:0 díky trefě Prokopa.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:15
  Hned zkraje druhé části musel po střele z levého kruhu zasahovat Ondráček, který schoval puk v lapačce.
   
  20:59
  Seidenglanz dostal prudkou přihrávku mezi kruhy, kterou si zpracoval a pokusil se proháčkovat přes obránce, leč núspěšně.
   
  22:00
  V dobré střelecké pozici na pravém kruhu byl Beňo, jenž nakonec zakončoval bekhendem, Ondráčka ale na bližší tyči nenachytal.
   
  22:52
  Verner z pravé strany předložil puk na osu hřiště, kde byl rozjetý Seidenglanz, jeho rána z mezikruží ale jen rozezvučela zadní mantinel.
   
  23:23
  Rozehrávka Hvězdy končí icingem.
   
  24:00
  Mizernou rozehrávku Draků vystihl ještě před modrou čárou Krejčí, o puk ale záhy přišel.
   
  26:24
  Kotouč končí na střídačce hostů. Vhazovat se bude na útočné modré čáře z pohledu Šumperku.
   
  27:00
  Karas si najel do útočného pásma, kde čekal na příjezd spoluhráčů. Nakonec se vytočil na pravý kruh, odkud sám zakončil, branku ale přestřelil.
   
  28:22
  Štípek si z pravého mantinelu popojel na osu a pokusil se zakončit. Jeho ledabylá rána ale trefila hned prvního hráče stojícího před ním.
   
  29:25
  Verner vyřešil situaci dva na dva střelou z pravého kruhu, která však postrádala gólové parametry a našla jen lapačku Höhliga.
   
  30:00
  Suk byl při přechodu modré čáry s pukem příliš pomalý. Hvězdu v jejím ofenzivním postupu zastavuje ofsajd.
   
  30:55
  Krejčí se nachomýtl k volnému puku mezi kruhy, který z otočky okamžitě posílal na branku. Střela mu ale nesedla.
   
  31:00
  Pluskal z bezprostřední blízkosti hodil puk na branku, Höhlig si ale poradil jak s jeho střelou, tak se sérií následných dorážek.
   
  31:03
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
  Hejátko – 2 min., podrážení.
   
  31:20
  Draci začínají oslabení úspěšným vyhozením.
   
  31:36
  Hvězda právě vstřelila branku! A je vyrovnáno. MATĚJ DOLEŽEL se postaral o trochu netradiční přesilovkový gól, když si na modré čáře vzal kotouč, sám se posunu mezi kruhy a sám také zakončil. Střelu ale napasoval přesně pod horní tyč, takže Ondráček měl pramalou šanci na úspěšný zákrok. Asistence: Matěj Krejčí, Martin Beňo.
  31:36 DOLEŽEL - 1:1
   
  33:31
  Hvězda právě vstřelila branku! Hvězda obrací skóre! ADAM SUK se na levém mantinelu dostal k odraženému puku, který bez přípravy poslal na branku a překonal gólmana. Asistence: Matěj Krejčí.
  33:31 SUK - 1:2
   
  34:22
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
  Plhal – 2 min., napadení.
   
  34:30
  Hvězda se v přesilovce usadila v útočném pásmu, kde rozjíždí svoji kombinaci.
   
  34:39
  Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
  Ducháček – 2 min., podrážení.
   
  35:23
  Při hře čtyř proti čtyřem se zatím hra přelévá ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se ale zatím nedaří úspěšně zakončit.
   
  36:22
  Domácí v plném počtu.
   
  36:39
  Hosté v plném počtu.
   
  36:42
  Suk dostal v útočném pásmu puk do tandemu a se střelou dobře počkal na ideální moment. Pukl ale vyslal přesně do míst, kde se pohyboval Ondráček.
   
  37:22
  Seidenglanz se dostal do samostatného úniku, který zakončil bekhendovým blafákem. Gólman se ale proti němu neskutečně roztáhl na čáře, čímž vyrovnávací trefě zabránil.
   
  39:11
  Hvězda právě vstřelila branku! Nedáš, dostaneš! Draci svoje přečíslení nevyužili, takže na druhou stranu mohla zaútočit hvězda. DAVID DUCHÁČEK se na levém kruhu dostal k odraženému puku, který švihem poslal přesně k pravé tyči. Asistence: Jiří Dohnal, Lukáš Brož.
  39:11 DUCHÁČEK - 1:3
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Další třetina začne přibližně v 20:15.
   
  Ve druhé periodě byl na ledě v podstatě jen jeden tým – Hvězda Praha. Ta se třemi góly dostala do vedení 1:3, které platí i po siréně.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:20
  Úvodní buly třetí části patřilo Drakům, ti se zatím dostali do útočného pásma, kde se drží na puku.
   
  40:45
  Karas nabral rychlost ve vlastním obranném pásmu, kterou chtěl využít při průchodu neutrální zónou, neúspěšně.
   
  41:12
  Hvězda právě vstřelila branku! Tak teď už to s Draky vypadá opravdu špatně! LUKÁŠ BROŽ dostal od Kulicha parádní přihrávku na útočnou modrou čáru a svůj samostatný únik zakončil střelou mezi lapačku a beton. Asistence: Jakub Kulich.
  41:12 BROŽ - 1:4
   
  42:00
  Suk dokázal zachytit rozehrávku soupeře v útočném pásmu. Draci už jsou na puku hodně zbrklí a nervózní.
   
  43:12
  Hvězda byla znovu usazena v útočném pásmu, nicméně Veselý tentokrát za brankou vystihl jednu z přihrávek, čímž tlak úspěšně ukončil.
   
  44:00
  Rozehrávka hostů byla nepřesná a končí jen zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Höhliga.
   
  44:15
  Ducháček z pravého křídla posunul puk mezi kruhy, kde se o zpracování pokoušel Suk. V obležení dvou bránících hráčů měl ale pramalou šanci na úspěch.
   
  45:20
  Jarmara měl obrovskou šanci na korekci skóre! Na pravém mantinelu měl obrovskou rychlost a obránce před ním neudržel rovnováhu, takže obránce Šumperku šel na branku sám, mířil na zadní tyč, kterou ale minul.
   
  45:33
  Současné vyloučení:
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
  Jarmara – 2 min., krosček.

  Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
  Ducháček – 2 min., hrubost.
   
  46:32
  Draci se více prostoru na ledě marně snaží využít k nebezpečnému útoku. Hvězda si své vedení už kvalitně brání a vše nasvědčuje tomu, že body dnes poputují do Prahy.
   
  47:33
  Oba týmy hrají v plném počtu.
   
  49:12
  Suk dostal puk do jízdy na útočnou modrou čáru a snažil se proháčkovat zahuštěným obranným pásmem, to se mu ale nepodařilo.
   
  50:12
  Ducháček se z levého kruhu snažil obstřelit blokujícího protihráče, ten ale jeho střelu alespoň srazil mimo nebezpečí.
   
  51:59
  Souček se nachomýtl k úplně volnému puku na hranici brankoviště! Hrací předmět ale poslal těsně vedle pravé tyče.
   
  52:51
  Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
  Pospíšil – 2 min., faul kolenem.
   
  53:35
  Seidenglanz se při vlastním oslabení procpal až před gólmana, kterého ale z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.
   
  53:45
  Kulich dostal puk zpoza branky do ostrého úhlu, z kterého se rozhodl střílet. Jeho ránu ale betonem zneškodnil Ondráček.
   
  54:51
  Domácí v plném počtu.
   
  55:45
  Rozehrávka Hvězdy končí dalším zakázaným uvolněním. To ale Pražany patrně trápit nemusí.
   
  58:00
  Šumperk měl dobré střídání, ale Höhlig závar před svým brankovištěm vyřešil bez ztráty kytičky.
   
  59:12
  Souček se dostal za modrou čáru a z levého mantinelu okamžitě střílel. Jeho padáček ale bez potíží schoval do lapačky brankář Höhlig.
   
  Konec zápasu.
   
  Je konec. V Šumperku se dnes hrál vyrovnaný zápas, který však rozhodla produktivita. Ta byla jednoznačně na straně Hvězdy, která si tak do Prahy odváží tři body za výhru 1:4. (20:45:54)

  Jakub Ruč

  Branky a nahrávky: 2. Prokop (Slováček) – 32. Doležel (Krejčí, Beňo), 34. Suk (Krejčí), 40. Ducháček (Dohnal, Brož), 42. Brož (Kulich)


  HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Zavoral) – J. Březina, Jarmara, K. Březina, Souček, Plhal (C), Cabadaj, Veselý – Hejátko, Slováček, Pluskal, Prokop, Karas, Verner (A), Škrabal, Seidenglanz (A), Pospíšil, Mácha.
  Trenér: Radek Kučera

  HC Hvězda Praha: Höhlig (Tomeš) – Holas, Foltýn, Novák, Vrabec, Štefík, Beňo (A), Tomka – Štípek, Brož, Kulich, Dohnal, Ducháček (C), Suk, Surkov, Doležel, Krejčí (A), Štěpánek
  Trenér: Josef Reigl

  Rozhodčí: Janda – Rychlý, Veselý
  www.ibrshop.com