4:3 (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 20.01.2023, 20:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny příznivce juniorského hokeje! V tomto kole na sebe narazí Písek a Havlíčkův Brod.

Jihočeský celek bojuje od počátku sezóny o záchranu. Písku se ale podařilo odlepit od samotného dna a aktuálně se pře s Kladnem o předposlední flek v tabulce. Písečtí junioři aktuálně mají o bodík více, avšak Kladno má odehráno o dva duely méně. Králové prohráli tři utkání po sobě, z toho poslední odehraný zápas byl právě proti Kladnu. Rytíři přemohli Krále po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem Písku je Filip Cháb, který pravidelně dostává prostor i v dospělém hokeji.

Celek z Vysočiny okupuje krásné čtvrté místo s tříbodovým náskokem na Piráty z Chomutova. Elitní trojku mají ale Bruslaři velmi vzdálenou. Pátek třináctého byl pro juniory reprezentující Havlíčkův Brod doslova jako z hororu. České Budějovice si totiž otevřely střelnici a nasázely svému soupeři neuvěřitelných deset branek. Naposledy vyzvalo mužstvo z Vysočiny Slavii. Vypjatý duel vyzněl lépe pro Brod, který celek z hlavního města pokořil 2:1. Produktivitu táhne Ilarion Kupriianov, který si letos připsal i několik startů v nejvyšší juniorské soutěži za Jihlavu.

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se tato dvě mužstva utkala na začátku měsíce prosince. Vyrovnaný duel dopadl lépe pro Písek, který zvítězil těsně o jednu branku 3:2.

IHC Králové Písek: Korytar (Jansa) – Čančura, Polák (A), Lechnýř (A), Cícha, Velíšek, Šipla – Fencl, Mikeska, Hořejší, Cháb (C), Řehoř, Dubský, Šindelář, Kaiser, Hlaváček, Sabiniok, Reiser, Sládek, Bouška
    Trenér: Lukáš Tramba

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (Kukeně) – Vaněček, Besmák (A), Kuchta (C), Kultivašr, Bezpalec, Jeletz – Janko, Krejčí, Holenda (A), Dymák, Coufal, Bulík, Hrdlička, Pilař, Přidal, Niederhafner, Kupriianov
    Trenér: Václav Adam

Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Filip Sýkora, Matěj Deja.

00:01

00:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování a okamžitě se pokoušeli prodrat do útočného pásma. Na modré čáře jim ale vystavil stopku havlíčkobrodský křídelník.

01:03
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    To je úvod! První střela a první gól! Přidal našel rozjetého DAVIDA BULÍKA, který ranou k levé tyčce prostřelil brankáře Korytara. Asistence: Lukáš Přidal, Jan Kuchta.

01:39
    Domácí se zadarmo dostanou do útočného pásma, neboť se hosté provinili zakázaným uvolněním.

02:33
    Písecký brankář se teď vyznamenal! Dálnici měl před sebou Coufal, který vypálil ostře, ale Korytar si povyjel a schoval projektil do lapačky.

03:30
    Hořejší nahodil puk za branku Sigmunda, čímž dal svým spoluhráčům najevo, že mají střídat.

04:30
    Jeletz si nerozuměl se svým spoluhráčem a přichází další zakázané uvolnění.

04:45
    Vhazování po pravé ruce Sigmunda se bude opakovat.

05:25
    Havlíčkův Brod operuje v útočném pásmu, zatím bez střelby.

06:07
    Mikeska vystihl přihrávku soupeře a poslal puk až před hostující svatyni. Unavená pětka domácích střídá. Skvělá pasáž od Havlíčkova Brodu.

06:55
    Přidal tvrdě vypálil z pravého kruhu a skvěle se stihl přemístit písecký brankář, který zastavil kotouč svým tělem.

07:40
    Řehoř elegantní stahovačkou omámil soupeře, ale další hráč v modrém dresu byl už nad jeho síly.

08:01
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Králové měli problém udržet se na kotouči, ale rychlá akce přináší gól! Cícha poslal kotouč na ONDŘEJE SLÁDKA, kterému se podařilo propálit Sigmunda. Asistence: Matyáš Cícha.

08:44
    Šindelářův pokus srazil obránce hostů k zadnímu mantinelu.

09:15
    Krejčí v šanci! Havlíčkobrodský útočník obral na modré čáře Čančuru a následně se vydal po levém křídle zcela sám do útoku. Na píseckého brankáře ale nevyzrál.

10:00
    První přesilovou hru v utkání si zahrají domácí. Střelec úvodní branky Bulík si odpyká trest za podrážení.

10:30
    Králové se usadili v útočné třetině a kombinují.

11:04
    Ukázkově to sehrálo domácí mužstvo! Hořejší posunul z pravého kruhu kotouč na Velíška, který okamžitě dorážel. S jeho dorážkou si ale brankář Sigmund ještě poradil, ale s další dorážkou JÍŘÍHO REISERA si už neporadil. Asistence: Martin Velíšek, Marek Hořejší.

11:35
    Úmyslný ofsajd hostujícího mužstva přerušuje hru.

12:18
    Hořejší to opět zkoušel a pokoušel se najít spoluhráče v prostoru před brankou. Tentokrát ale kotouč nebezpečnou zónou pouze proletěl bez povšimnutí.

13:15
    Dymákův bekhendový pokus skončil na levém betonu píseckého gólmana.

13:34
    Volný kotouč na píseckém brankovišti přidělal vrásky hokejistům Písku. Bulíkův pokus ale dokázal Korytar vytěsnit mimo branku.

14:22
    Jihočeši se dostávají do dvoubrankového vedení! Hlaváček poslal kotouč na modrou čáru, kde měl napřaženo MAREK ČANČURA, jehož pumelice prošla až za záda hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Hlaváček, Martin Velíšek.

15:01
    Pilař nemůže pokračovat v útočení, zastavuje ho totiž ofsajd.

15:10
    I Jan Kuchta nám ukázal svůj dynamit, ale jeho střela od modré vůbec neohrozila píseckou klec.

15:53
    Přidalův nadýchaný centr do prostoru před brankou nikdo netečoval.

16:15
    Nepřesná přihrávka stála Havlíčkův Brod útočné pásmo.

17:15
    Písečtí hokejisté se drží na puku, ale nepřesnosti jim zabraňují v přechodu přes střední pásmo.

17:26
    Icing hostujícího mužstva.

17:39
    První přesilovou hru si zahrají i hosté. Řehoř dostává dvouminutový pobyt na trestné lavici za nedovolené bránění.

18:24
    Hořejší krouží v útočném pásmu a ukrajuje pro svůj celek cenné vteřinky.

18:48
    Ofsajd hostů, přesilovka Havlíčkova Brodu zatím žádné vzrušení nepřinesla.

19:07
    To bylo sólo! ONDŘEJ BESMÁK nabral rychlost, prodral se do útočného pásma a vymetl levou šibenici. Asistence: Jan Kuchta, David Bulík.

19:58
    Sládkova poslední střela minula hostující klec.

20:00

Úvodních dvacet minut je minulostí a domácí vedou těsně o jednu branku. Prvních deset minut měl ze hry jednoznačně více Havlíčkův Brod, který se zásluhou Bulíka dostal do vedení. Pak ale přišel trojitý úder ze strany domácích. Hostům se podařilo v poslední minutě snížit.

20:01

20:07
    Havlíčkův Brod uspěl na buly a okamžitě se dostal do útočného pásma. Korytar si připisuje první úspěšný zákrok v prostřední periodě.

20:35
    I Sigmund má za sebou první zákrok ve druhé části. Do lapačky schoval střelu Hořejšího z levé strany.

21:19
    Dubský střílel, ale skvěle mu jeho ránu zablokoval bek Vaněček.

22:00
    Druhá možnost pro Havlíčkův Brod. Reiser oslabí svůj tým na dvě minuty za hru vysokou holí.

22:53
    Hosté využívají i druhou přesilovku a vyrovnávají! Na modré čáře se do toho vší silou opřel JAN KUCHTA. Asistence: Ondřej Besmák, Ilarion Kupriianov.

24:49
    Kuchta to opět zkoušel, ale tentokráte neměl řádně seřízená mířidla.

25:15
    Čančurova střela jen zaduněla ve výstroji brankáře Sigmunda.

25:26
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

26:00
    Hrdličkovu pobídku nebezpečně tečoval Besmák, ale Korytar dokázal zareagovat na změnu směru letícího kotouče.

26:28
    Coufal střílel ihned po vyhraném buly v útočném pásmu, brankář Písku připraven.

27:15
    Fencl našel v prostoru před brankou Sabinioka, který se pokoušel z první dorážet, ale divoký puk mu na poslední chvíli sjel z čepele.

28:20
    Domácí obránci si vůbec nerozuměli a vzniklé komplikace musel hasit písecký brankář, který tři havlíčkobrodské nájezdníky zastavil.

29:10
    Hraje se ze strany na stranu, na obou stranách jsou k vidění nepřesnosti.

29:30
    Druhá početní výhoda i pro Písek. Dymák je vyloučen na dvě minuty za podrážení

29:35
    Havlíčkův Brod okamžitě vyhazuje puk z obranného pásma.

30:12
    První obranná čtveřice odpracovala směnu na jedničku a jde střídat.

30:38
    I druhá brázda obránců hraje s přehledem. Hraje se daleko od havlíčkobrodské branky.

31:30
    Chábův pokus z bezprostřední blízkosti úspěšně zlikvidoval Sigmund.

31:46
    Icing domácích hráčů zastavuje časomíru.

32:20
    V tuhé bitvě o kotouč za píseckou brankou uspěli domácí borci.

32:50
    Hrdlička tečoval puk, ale Korytar zvládl zareagovat.

33:50
    Hořejši pochybil a zavinil zakázané uvolnění.

34:10
    Nahozený kotouč přes celé hřiště přikryl Korytar.

34:22
    Janko při střetu s protihráčem šel k zemi. Rozhodčí hru přerušuje a hostující forvard se pomalu sbírá z ledu. Kontroluje si obličej, ale naštěstí neutrpěl krvavé zranění. Rozhodčí vylučovat nebude.

34:23
    Ale přesilovou hru si hosté přeci jen zahrají! Šindelář byl dvakrát napomenut na vhazování a oslabí svůj tým.

35:27
    Hosté byli velmi důrazní na brankovišti a pokoušeli se procpat puk za brankovou čáru. Písecký brankář ale dokázal kus černé pryže udržet ve hře.

35:40
    Králové vyhazují kotouč z vlastní třetiny.

36:10
    Bulík byl zcela sám na pravé straně a obdržel přihrávku od svého spoluhráče. Bulík si najel blíže k brance a ostře vypálil. Korytar opět připraven zasáhnout.

36:53
    Bezpalec neudržel útočné pásmo.

37:39
    Přidal si najel mezi kruhy a vystřelil, levý beton píseckého gólmana byl oprášen.

37:51
    Následně hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, domácí se drží na kotouči.

39:08
    Nebezpečná mála domů! Reiser chtěl poslat bekhendem puk na svého kolegu v obraně, ale omylem poslal žabičku na píseckého brankáře, který nestandartní situaci zvládl s přehledem.

40:00

Druhé dějství je za námi. Havlíčkův Brod se prosadil v přesilovce a dotáhl se tak na svého dnešního soupeře. Uvidíme, co přinese třetina závěrečná.

40:01

41:13
    Čančurova střela od modré skončila v lapačce brankáře Sigmunda.

42:00
    Přetlačovanou o puk za brankou hostů vyhrálo mužstvo reprezentující Havlíčkův Brod.

42:55
    Signalizovaný ofsajd vyhání písecké hráče z útočného pásma.

44:10
    Lechnýřův projektil srazil Sigmund do ochranné sítě.

45:00
    Hořejší posunul puk na rozjetého Řehoře, tomu se ale nepovedlo dostat se do zakončení.

45:45
    Celek z Vysočiny obstřeluje píseckou tvrz.

46:11
    Využijí hosté i třetí přesilovku? Dubský je vyloučen na dvě minutky za podrážení.

46:35
    Hořejší byl jednoznačně faulován, ale rozhodčí zůstává v klidu. Písecký útočník se těžce zvedá z ledu.

47:10
    Sabiniok hýří aktivitou v útočném pásmu a daří se mu udržet se na puku.

47:25
    Havlíčkův Brod nastřeluje puk až na zakázané uvolnění.

47:45
    Tato přesilovka nepatří k těm vydařeným. Havlíčkův Brod zastavuje v útočení ofsajd.

48:17
    Hrdlička to zkusil z jedničky z mezikruží, ale rána mu nesedla podle představ.

49:17
    Velíškova střela od modré šla nad branku, kterou střeží Sigmund.

50:30
    Hra se začíná přelévat ze strany na stranu. Aktuálně jsou na tahu hokejisté Havlíčkova Brodu.

51:57
    Písecký zadák drží kotouč za brankou Korytara. Havlíčkobrodští junioři skvěle napadají volné hráče.

52:42
    Bulíková ostrá rána na vzdálenější tyč těsně minula pravou tyčku.

53:34
    Před píseckým gólmanem byla hromada těl, a tak se rozhodl obránce Jeletz vystřelit. Do plachtícího puku ale nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl, a tak si brankář Písku připsal pohodový zákrok do statistik.

54:37
    Bulík zůstal schovaný na modré čáře a dostal se do samostatného úniku! Korytar drží písecké naděje!

55:02
    Jihočeši pod tlakem posílají touš na zakázané uvolnění. Havlíčkův Brod buší ze všech stran.

56:00
    Písečtí pouze posouvají puk po mantinelu do neutrálního pásma. Hra je v režii hostů.

56:45
    Králové se po dlouhé době ocitli v útočném pásmu, ale obranný val hostů je pevný jako skála.

57:18
    Sigmund se lehce zapotil, když musel lapit střelu píseckého forvarda.

58:23
    Icing hostů.

58:33
    Šiplovu střelu tečoval Řehoř, Sigmund v plné pohotovosti.

58:49
    Další zakázané uvolnění hostů. Kouč hostů se čertí.

59:30
    Cícha vystihl nepřesnou přihrávku a vydal se do útoku. Jeho ránu schoval Sigmund do lapačky.

59:33
    Oddechový čas pro tým BK Havlíčkův Brod.

Dnešní utkání sleduje 79 diváků.

59:58
    Na závěr třetí třetiny ještě menší strkanice před brankou Písku.

60:00

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, uvidíme prodloužení, které začne za tři minuty.

60:01

60:47
    Cícha drží puk, oba týmy posílají na led druhé formace.

61:23
    Ofsajd domácího celku.

61:42
    Čančura našel skvělou průnikovou přihrávkou Sabinioka, který jel sám na Sigmunda! Písecký útočník ale nenašel recept na havlíčkobrodského brankáře.

63:00
    Hosté kombinují ve vlastním obranném pásmu.

63:30
    Hraje se opatrně, nikdo nechce chybovat.

63:40
    Dva body zůstanou u řeky Otavy! ALOIS DUBSKÝ pronikl do útočného pásma, najel si mezi kruhy a propálil brankáře Sigmunda. Asistence: Filip Cháb.

Duel končí vítězstvím Písku po prodloužení! (22:13:41)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 9. Sládek (Cícha), 12. Reiser (Velíšek, Hořejší), 15. Čančura (Hlaváček, Velíšek), 64. Dubský (Cháb) – 2. Bulík (Přidal, Kuchta), 20. Besmák (Kuchta, Bulík), 23. Kuchta (Besmák, Kupriianov)

Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Filip Sýkora, Matěj Deja