Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 4:3 (po pr.)
HC Prešov
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 20.01.2023, 18:30 • Ice Aréna Prešov, Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Z tohto duelu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (21:00:15)

Máme hotovo, v poslednej minúte predĺženia rozhodol o výhre Prešova nad Spišskou Novou Vsou najlepší strelec domácich Max Gerlach. V konečnom dôsledku sme sledovali poriadne vyrovnané stretnutie, podobný výsledok dobre zodpovedá priebehu.

64:24

64:24
    Tím HC MV Transport Prešov dal gól!
    Turan odviedol poriadny kus práce v rohu klziska, následne spoza bránky prihral MAXOVI GERLACHOVI. Ten bol nepochopiteľne osamotený a nemal problém zavesiť puk do siete. 4:3. Asistencie Oliver Turan a Abbott Girduckis.

63:56
    Girduckis po spolupráci s Gerlachom vystrelil, činil sa Melicherčík.

63:16
    Zakončenie Kerbashiana odrazilo puk až k Melicherčíkovej bránke, opäť ho už držia domáci.

62:35
    Salituro spomedzi kruhov a protihráčov netrafil hosťujúcu bránku.

61:38
    V predĺžení zatiaľ ovládajú hru Prešovčania, Spišiaci prakticky neodišli z ich obranného pásma.

60:44
    Puk skončil v hosťujúcej bránke, bola ale mimo svojej pôvodnej pozície.

60:31
    Domáci Avtsin sa ocitol v samostatnom úniku na Melicherčíka, v priamom súboji bol však úspešnejší hosťujúci brankár.

60:07
    Giles vytesnil strelecký pokus súpera na ochrannú sieť, hra bola prerušená.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej časti hry to dlho vyzeralo na prešovskú pohodovú výhru, tretí presný zásah domácich zaznamenal po strele Žilku z dorážky Kevin Jendroľ. Hostia vyrovnali v posledných štyroch minútach, o oba góly sa postaral La Porte. V prvom prípade mu asistoval Vandas, v druhom to zvládol sám.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:46
    Nauš mohol využiť zaváhanie Kerbashiana a vystrelil spomedzi kruhov, švihom ale gól nedal.

59:01
    Tím HK GROTTO Spišská Nová Ves dal gól!
    NOLAN LA PORTE vletel po chybe v prešovskej rozohrávke s pukom do útoku, uvoľnil sa na ľavom krídle a poslal to Rabčanovi na vzdialenejšiu žrď. A trafil presne. 3:3. Bez asistencie.