Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 4:3 (po pr.)
HKM Zvolen
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HK Nitra
sk Pátek 20.01.2023, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Dnešné stretnutie končí víťazstvom Nitry, ktorá získava tri dôležité body do boja o záchranu extraligy. Nitra dnes hrala odvážne a sympatický výkon viedol nakoniec k úspechu. Najlepší hráči zápasu Kašík (NR) a Hraško (ZV). Ďakujem za pozornosť a príjemný zbytok večera. (20:27:40)

59:59
    Zápas končí šarvátka Huntebrinkera a Stachu.

59:51
    Messnerova strela od modrej. Kašík puk síce neudržal a spadol mu, následne ale akciu hostia ustáli.

59:44
    Krivošík strieľa do prázdnej brány, ale minul. Zakázané uvoľnenie.

59:17
    Trenčan opäť odchádza z brány.

59:14
    Huntebrinker pri pravej tyčke našiel Messnera, ktorý si nakorčuľoval do priestoru od modrej. Nasledoval však výborný zákrok Kašíka.

58:20
    Zvolen dal gól! MAROŠ JEDLIČKA vybojoval puk pri pravom mantineli, potiahol si ho medzi kruhy, švihom vystrelil a od tyčky puk končí v sieti – 2:4. Tento gól už ale prišiel príliš neskoro.

56:41
    Nitra dala gól! Hostia získali puk a šli do prečíslenia troch na dvoch a navyše na prázdnu bránu. ADAM SÝKORA nakoniec definitívne dorazil Zvolen a zvyšuje na 1:4.
    Asistovali Jakub Lacka a Samir Gill.

56:16
    Zvolen odvoláva Trenčana z brány pomerne skoro. Nič iné ale Zvolenu neostáva.

56:16
    Zvolen aktuálne nasťahovaný v útočnej tretine. Kubkove nahodenie ledva došlo k bráne, kde ho Kašík ukryl. Reklamná prestávka. Na strely aktuálne 32:23.

55:21
    Nitra v zakončí, Tvrdoň švihom páli z otočky, ale iba rovno do Trenčana. Toto ale Nitre úplne stačí.

54:24
    Nitra ukážkovo bráni a veľmi veľa domácim nedovoľuje.

53:48
    Po jednom zo súboji v rýchlosti Viedenský padol, narazil do zadnho mantinelu a zostáva ležať. Prerušená hra a Viedenský opúšťa ľad po svojich. Odchádza ale do šatne...Ďalšia rana pre domácich.

52:52
    Huntebrinker najprv určite chcel prihrávať, prihrávku ale Kašík vypichol rovno na neho a tak Američan napokon strieľa, ale Kašík opäť vyráža.

52:44
    Nitrania dnes výborne blokujú strely, presne tak ako teraz Bondrovi.

Dnešné stretnutie sleduje 2078 divákov.

52:06
    Zuzin nabil na kruhy úplne voľnému Hannovi, tomu ale do strely ľahol nitriansky útočník a strelu zblokoval.

51:16
    Zvolen aktuálne je aktívny, diktuje tempo hry, tlačí súpera. Sideroff zakončil z veľkého uhla a toto Kašíka nemohlo prekvapiť.

49:46
    Z ľavého krídla príklepom strieľal Šiška, ktorý nahradil na poste prvého centra zraneného Langkowa. Kašík ale opäť úplne v pohode puk vyráža.

49:03
    Prerušená hrá v zárodku Nitrianskej akcie, hra hostí so zdvihnutou hokejkou.

47:28
    Nitra dala gól! Nitra z ničoho nič strieľa tretí gól. Gajdoš od modrej puk nahodil na bránu a pred bránou puk do siete tečoval ADAM SÝKORA – 1:3
    Asistovali František Gajdoš a Sahir Gill.

46:02
    Šanca Zvolena, po ktorej veru mohlo byť už vyrovnané. Zuzin, ktorý hrá dobrý zápas krásne našiel voľného Viedenského, Kašík však vykorčuľoval z brány a puk vyráža. Následne nepochodili domáci ani v dorážke.

44:45
    Gajdošove nahodenie od modrej čiary končí v Trenčanovej lapačke.

43:49
    Prvá strela hostí. Lacka sa natlačil cez Hannu, strieľal švihom a Trenčan v rozkľaku puk vyráža.

42:20
    Stupka našiel medzi kruhmi Zuzina a ten švihom namieril po druhý krát do tyčky. Domáci kapitán má teda dnes poriadnu smolu a nielen dnes.

41:39
    Ďalšia šanca Zvolena, ktorý očividne pridal. Huntebrinker po brzde našiel medzi kruhmi Stupku, ale ten páli opäť ia do Kašíka.

41:09
    Hecl z rovnakého miesta ako Šiška mieril medzi betóny, ale Kašík vyráža.

40:12
    Pekný prienik Šišku, ale následné zakončenie mierilo nad bránu.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Šiška.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:48.

V druhej tretine sme videli po jednom góle na každej strane. Najprv vyrovnal v presilovke Viedenský, no vedenie Nitre vrátil v dvojnásobnej presilovke Krivošík. Dnes sa trošku viac bojuje ako hrá. Ak domáci chcú s týmto zápasom ešte niečo urobiť musia pridať nie o jeden stupeň, ale rovno možno aj o tri.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    Zvolen na modrej čiare naráža a veľmi konsolidovanú obranu Nitry. Má problém prejsť tento val a domáci sa nevedia presadiť.

38:31
    Pokračovala presilovka Nitry, ale príležitosť mohli mať aj domáci, Šiškovu spätnú prihrávku na Sládoka však Nitrania zblokovali.

37:25
    Nitra dala gól! Pekná kombinácia Nitry v presilovke piatich proti trom končí gólom. Green od modrej posunul puk vedľa brány na Tvrdoňa a ten krásne našiel FILIPA KRIVOŠÍKA, ktorý bez prípravy prestrelil Trenčana popri tyčke.
    Asistovali Marek Tvrdoň a Luke Green.

37:01
    Green s Gillom sa ponúkali, kto vystrelí. Následne strieľal Green ale mimo brány.

36:37
    Rozhodcovia teraz Nitre odpustili jeden faul pri mantineli, naopak po faule Sládoka budú hrať hostia 61 sekúnd presilovke päť na troch!

36:37
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Sládok – 2 min., držanie.

36:21
    Buncisova strela, ale je to ich iba prvá strela v presilovke.

35:38
    Stupka – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

35:27
    Teraz trošku nepresná a rozháraná hra na oboch stranách. Veľa nepresností.

34:01
    Krásna akcia domáceho Bondru, ktorého hostia proste nevedia odstaviť od puku. Sám sa pred bránou zbavil protihráča a takmer puk zavesil Kašíkovi. Nechýbalo veľa a Zvolen mohol prvý krát v stretnutí viesť.

33:17
    Sýkora vysunul do šance Lacku a ten krásne namieril k pravej tyči Trenčana. Ten sa však nedal prekvapiť a jeho strelu efektne kryje.

32:14
    Zvolen sa trochu so šťastím dostal do ďalšej šance. Sideroff sa pred bránou dostal k puku, poslal ho na opačnú stranu Heclovi. Prihrávka však nebola presná a Hecl musel trochu cúvať a to stačilo Kašíkovi, aby sa stihol presunúť a následne strelu kryje.

31:25
    Krivošík vo vlastne tretine obral o puk Zuzina, prešiel stredným pásmom. V útočnej tretine však jeho strelu spoza obrancu domáci bek zblokoval.

30:09
    Aktívny Jedlička strieľal švihom z ľavého mantinelu, ale minul bránu.

28:52
    Zvolen aktuálne pokračuje v tlaku a je momentálne nasťahovaný v útočnom pásme, kde si hľadá pozície na zakončenie.

27:45
    Hrnkova strela z ľavého krídla opäť iba pohladila bočnú sieť brány Trenčana.

27:19
    Zvolen dal gól! MAREK VIEDENSKÝ svoju druhú šancu v presilovej hre už premieňa, keď tesne pred bránou tečoval od modrej strelu Hannu – 1:1.
    Asistovali Shane Hanna a Peter Zuzin.

27:02
    Šanca pre Nitru Krivošík vypichol rozohrávku Hannu a mohol znížiť, ale nič z toho napokon nebolo.

26:12
    Bondrova výborná prihrávka Viedenskému k pravej tyčke, ale Viedenský puk netrafil ideálne a namieril mimo.

26:09
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Bodák – 2 min., hákovanie.

26:09
    Zvolen po ubránení oslabenia pridal a aktivitou si vynútil faul Nitry. HKM teda bude hrať druhú presilovku.

25:42
    Hraško od modrej nebezpečne nahodil puk na bránu, Kašík toho veľa nevidel, ale napriek tomu vyráža.

25:06
    Domáci v plnom počte.

24:49
    Nitra hrala takmer celú presilovku v útočnej tretine, ale ich hre chýbal väčší nápad a nejaký moment prekvapenia. V podstate nejakú extra šancu nemali.

23:45
    Gill strieľal z ľavej strany, ale pohladil iba bočnú sieť.

23:06
    Sideroff – 2 min., hákovanie.

23:06
    Pokračuje tlak Nitry a domáci v krátkom slede druhý krát faulovali.

22:52

22:26
    Konečne sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Tvrdoň, ale Trenčan ho vynuloval dobrým zákrokom.

21:57
    Nitra drží síce puk, ale je to úplne bez streľby.

21:13
    Šiška vypichol puk Hrnkovi a dostal ho stredného pásma.

20:52
    Hain – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

20:32
    Sýkora v úniku po pravom krídle, natlačil sa pred bránu, ale nakoniec prestrelil.

20:22
    Prihrávka rukou Zvolen.

20:12
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral Baláž.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:55.

V prvej tretine sa spočiatku mužstvá iba hľadali, ale nakoniec sa hra rozbehla. Jediný gól vsietil Filip Knies a Nitra teda vedie 0:1. Zvolen mal následne tri či štyri šance, ale zatiaľ Kašíka neprekonal žiadny domáci strelec.

Po hvizde až menšia šarvátka Sládoka a Bajteka a rýchlo skončila.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:52
    Záver tretiny patrí domácim, ktorý sa po Zuzinovej tyčke stále držia v pásme a bojujú o puk pri mantineloch.

18:57
    Marek Viedenský spoza brány nabil medzi kruhy Zuzinovi a ten opečiatkoval ľavú tyčku!

18:36
    Po dlhšej konzultácii je nakoniec verdikt nasledovný. Gól to napokon NEBOL. Sýkora sa pri akcii pokúsil nájsť medzierku medzi bránkou a ľavým Trenčanovým betónom. Puk v sieti ale nevidel ani hlavný rozhodca a ani videorozhodca.

18:36
    Po samostatnej akcii Adama Sýkoru sa mladý útočník Nitry raduje, ale hlavný rozhodca neukázal do siete a ide celú akciu konzultovať s videorozhodcom.

16:59
    Baláž sa uvoľnil pri pravom mantineli a vystrelil švihom, Trenčan puk vyrazil v rozkľaku, rovno však musel čeliť dorážke hostí, ale poradil si aj s ňou.

16:11
    Zvolen, prihrávka rukou.

15:53
    Ďalšia šanca Zvolena. Toto je už v poradí možno tretia veľká príležitosť HKM. Tentokrát si na Kašíkovi vylámal zuby Kolenič. Všetci už dvíhali ruky, ale puk zostal pod nitrianskym gólmanom. Toto sa proste musí premieňať.

15:30
    Hanna nahodil puk na bránu a Kašík ho v poslednej chvíli vyráža hlavičkou.

15:19
    Veľká šanca Zvolena, Hecl dostal prihrávku na pravý kruh. Vystrelil švihom, ale nasledoval krásny priam až ukážkový semafor Kašíka.

14:44
    Hraško neudržal prihrávku Sideroffa v útočnej tretine a nahadzoval na bránu už spoza modrej, ofsajd.

14:37
    Nitra na mňa pôsobí dnes celkom sympaticky. V roli outsidera hrá celkom odvážne a zatiaľ im táto taktika vychádza. Aktuálne na strely 5:3.

13:25
    Zvolen sa stále iba hľadá, prepol trošku na vyššie obrátky, ale stále to na súpera nestačí.

12:30
    Nitra dala gól! Štvrtá hosťujúca formácia otvára dnešné skóre. Rýchly protiútok hostí. Solenský cez Hraška prestrčil puk na FILIPA KNIESA a ten popod ruku Trenčana dostal puk do siete – 0:1.
    Asistencie Samuel Solenský a Luke Green.

11:30
    Šanca Zvolena, prečíslenie mohol zakončiť Sideroff po prihrávke Huntebrinkera ale z ťažkej pozície prestrelil.

11:10
    Najprv Gill po sťahovačke nedal a po ňom presne rovnako skončil aj pokus Sýkoru. Trenčan vyrážal betónom.

09:35
    Rýchly protiútok Nitry. Hrnka vysunul Tvrdoňa a ten mu pred bránkou Zvolena ešte puk vracal, ale príliš nepresne a Nitra teda nezakončila.

08:51
    Sledujeme na môj vkus poriadne nemastný a neslaný úvod, až možno priveľmi opatrný. Snáď sa to ešte rozbehne poriadne.

07:46
    Sideroff ušiel po pravom krídle, mohol aj prihrať, ale rozhodol sa zakončiť. Jeho pokus ale Kašík vyráža betónom.

07:04
    Hostia v plnom počte.

06:40
    Huntebrinker od ležiaceho obrancu Nitry puk takmer dostal do siete.

06:05
    V prvej polovici presilovky si Zvolen takmer ani neškrtol.

05:04
    Kašík – 2 min., podrazenie.

05:04
    Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Sládok nahodil puk na bránu, Kašík vyrazil puk pred seba, rovno na Hecl, ktorý už už zasúval puk do prázdnej brány a v tom momente bol faulovaný. Dobrý faul Kašíka.

04:16
    Opäť rýchla domáca kontra, Bondra prestrčil puk na Jedličku, ktorý z ľavého krídla prvý krát poriadne ohrozil Kašíka. Ten puk vyrazil.

03:31
    Rýchle domáce prečíslenie troch na dvoch skončilo zblokovanou Bondrovou prihrávkou.

02:33
    Zakázané uvoľnenie domácich.

02:25
    Hostia vyrazili do útoku, ale ich snaženie končí na útočnej modrej čiare. Čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.

01:45
    Nitra sa udržala pol minúty v pásme, ale domáca obrana to pri mantineli zvládla.

00:48
    Na ľade máme už druhé formácie, ale zatiaľ sme nič extra zaujímavé ešte nevideli.

00:01
    Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Šiška.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Hraško, Messner, Hanna, Hain, Sládok, Kubka (A), S. Barcík – R. Bondra, Šiška, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin (C), Viedenský (A), Stupka – Csányi, Marcinek, Kolenič – Rajčan
    Tréner: P. Oremus

HK Nitra: Kašík (O´Connor) – Stacha, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák (C), Vitáloš – Baláž (A), Čederle, Krivošík – Sýkora, Gill, Lacka – Tvrdoň, Hrnka (A), Pekarčík – Knies, Solenský, Bajtek
    Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodca: Novák, Baluška – Gegáň, Junek (video – Jonák).

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 31.kola Tipos extraligy sezóny 2022/2023 HKM Zvolen – HK Nitra. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás zdraví od modrej čiary Števo Lasab.

Zvolen po dvoch prehrách v Banskej Bystrici a vo Winter Games s Trenčínom opäť zabral. Rytieri vynikajúco takticky zvládli zápas na Slovane. Lídrovi tabuľky takmer nič nedovolili a zvíťazili 2:4, čím sa opäť vyšvihli do čela extraligovej tabuľky, teda aspoň do štvrtkovej predohrávky. V tejto predohrávke Slovan Trenčín zdolal a vrátil sa minimálne na jeden de§ opäť do čela. To Zvolen núti v úplne každom zápase bodovať naplno. Preto ak chcú Rytieri pomýšľať na prvenstvo po základnej časti budú určite aj dnes hrať na doraz.

Nitra stále bojuje, aby sa vyhla priamemu zostupu z extraligy. Aktuálne majú Corgoni na 11.mieste 32 bodov a dvojbodový náskok pred Prešovom, ten však má jeden zápas k dobru. Stavjaňovi zverenci teda musia zbierať každý bodík a je úplne jedno, kde ho získajú. Na konci základnej časti sa bude hodiť v tabuľke každý bod. V posledných dvoch zápasoch Nitra šla do predĺženia a dva krát uspela. Najprv v predĺžení zdolala doma Michalovce a v poslednom zápase zdolala na nájazdy Slovan dokonca na jeho ľade. Uplynulý víkend Nitra triumfovala v Kontinentálnom pohári, kde postupne zdolala talianske Asiago, francúzsky Angers a britský Cardiff. Či ale táto forma bude na ľade lídra tabuľky stačiť, to sa dozvieme až počas zápasu.