Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 4:3 (po pr.)
HK Poprad
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC Košice
sk Pátek 20.01.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Predohrávku 31. kola Tipos Extraligy odštartoval včerajší zápas medzi Trenčínom a Slovanom a dnes uvidíme toto kolo kompletné. V dnešnom online prenose vám prinesieme tie najdôležitejšie momenty z duelu, v ktorom HK Poprad privíta na svojej pôde HC Košice.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/2023:

HC Košice 4:1 Poprad
    HC Košice 2:0 Poprad

HK Poprad: Kamzíci sa po troch prehrách prebudili a vyhrali nad Novými Zámkami a aj Spišskou Novou Vsou. Popradčanom patrí 7. priečka so ziskom 51 bodov. Stálica v popradskom tíme Patrik Svitana má na svojom konte 31 kanadských bodov, Tomáš Záborský o bod menej, ktorý je ale najlepším strelcom Popradu.

HC Košice: Oceliari nezačali sezónu ideálne, ale postupne naberali na sile a vyšvihli sa na 3. miesto v tabuľke a majú 63 bodov. Naposledy získali dôležité tri body proti Novým Zámkom, ktoré zdolali 5:3. Najproduktívnejšia formácia Košíc je najmä tá prvá. Joona Jääskeläinen získal 32 kanadských bodov a Michal Chovan ich má 31.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Drgoň, Betker – Vainio, Kotvan – Podlipnik, Meliško – Jasečko; – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Petráš, Valigura
    Tréner: Peter Mikula

HC Košice: Riečický (Janus) – Southorn, Romančík – Olsson, Bartoš – Šedivý, Ferenc – Jokeľ; – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Leskinen, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň
    Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Konc st., Moller – Tichý, Konc ml.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:51
    Kolouch nahadzoval puk pred bránu, kde ho mohol tečovať do brány Razgals.

01:42
    Leskinen po chybe domácej obrany bol sám pred Petersom, ale nemal dostatok síl na lepšie spracovanie a strelu.

03:30
    Už viac ako tri minúty nebola hra prerušená.

04:22
    Košičania sa usadili v útočnom pásme, ale k priamemu ohrozeniu Petersa nedošlo.

05:02
    Puk skončil mimo hraciu plochu a hra sa po piatich minútach konečne prerušila.

05:55
    Prvý útok Popradu išiel do prečíslenia, ale Skokan nedokázal lepšie spracovať prihrávku od Svitanu, aby mohol strieľať, tak naslepo puk poslal na druhú stranu Bubelovi, ktorý vystrelil na Riečického.

08:02
    Lamperova prihrávka pred bránu neprešla cez popradského obrancu.

08:43
    Riečický zastavil strelu a opäť po dlhšej dobe sa hra prerušila.

09:15
    Košičania na Petersa ešte nevystrelili a to máme polovicu tretiny už skoro za sebou.

10:46
    Slovák mal šancu na únik, ale nevyšlo mu spracovanie prihrávky.

12:05
    Leskinen skúšal sťahovačku, domáci bek ho ale odstavil.

13:25
    Peters už musel zasahovať po nahodení puku od modrej čiary.

14:24
    Poprad dal gól! Hra plynula rýchlo, cez päť minút sa neprerušilo, to ale zmenil ANDREJ KUKUČA, ktorý si po prihrávke od Mlynaroviča prešiel na ľavé krídlo a odtiaľ prekonal Riečického.
    Asistencie: Mlynarovič, Jermain.
    14:24 KUKUČA - 1:0

15:56
    Kamzíci sú nabudení, Košičania sa budú musieť brániť, pretože puk vyhodili len na zakázané uvoľnenie.

16:52
    Oceliari majú problém prejsť plynulo do pásma, kde puk len nahodia a ten si prevezmú okamžite domáci.

17:54
    Riečický musel zasahovať po dvoch väčších šanciach. Nasledovať bude vylúčenie.

17:54
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Romančík – 2 min., hrubosť.

18:23
    Pred bránou Oceliarov to horelo, ale ani po rýchlych prihrávkach domácej útočnej sily nevidíme druhý gól.

19:24
    Záborský pred bránu Kolouchovi na teč, ten ju ale tesne minul.

Hostia v plnom počte.

19:58
    Riečický si pripisuje úspešný zákrok po strele od Vainia.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina v Poprade sa po rýchlom priebehu skončila. Popradčania vedú nad Košičanmi 1:0, keď sa presadil Kukuča. Hostia toho veľa v tejto časti hry nepredviedli a pôsobili ospalým dojmom.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:33
    Chvíľu sa hrať nebude, pretože prasklo plexisklo!

Hráči sú späť na ľade a hra bude čoskoro pokračovať.

21:06
    Nahodenie od Romančíka nemal kto z hostí tečovať.

22:15
    Bol signalizovaný ofsajd na strane Popradu a arbiter nakoniec aj odpískal.

23:10
    Oceliari síce kombinujú v útočnom pásme, ale Peters nemá dôvod zakročiť.

24:05
    Košice dali gól! Tak som to zakríkla! Meliško stratil nezmyselne puk na kruhu, zobral si ho košický hráč, následne sa pred Petersom ocitla skupinka hráčov kde sa k puku dostal DENIS PARSHIN, ktorý chybu domácich využil, aj keď až na druhýkrát.
    Bez asistencie.
    24:05 PARSHIN - 1:1

25:00
    Riečický zachytil puk a bude sa vhadzovať po jeho pravej strane.

25:49
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

27:10
    Na oboch stranách vidieť nepresnosti.

27:50
    Bubela sa tlačil pred Riečickým, aby mohol zakončiť, ale puk mu nasmeroval len pod jeho lapačku.

28:57
    Šedivý vypálil od modrej, teč pred bránou nebol presný.

29:43
    Leskinen mohol otočiť skóre zápasu, keď ho šikovne pred bránou našiel Lamper.

30:15
    Na ľade to srší napätím, po prerušení hry medzi sebou komunikuje najmä Petráš s Havrilom.

30:15
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Vainio – 2 min., nešportové správanie,
    Petráš – 2 min., hrubosť.

Havrila – 2 min., hrubosť.

30:49
    Košice dali gól! Košičania nepotrebovali veľa času, aby využili presilovú hru! JORDAN SOUTHORN vypálil z prvej od modrej čiary a puk si preletel až do brány.
    Asistencia: Jääskeläinen.
    30:49 SOUTHORN - 1:2

32:02
    Lamper – 2 min., podrazenie.

32:53
    Svitana z pravého kruhu poslal puk len na zadný mantinel.

33:13
    Ani Skokan a ani Mlynarovič nepredrali puk cez ležiaceho Riečického.

33:51
    Poprad dal gól! Aj Poprad využíva presilovú hru! Veľmi pekná akcia domácich, keď FRENKS RAZGALS prihral na pravé krídlo Záborskému, ktorý si puk ešte lepšie spracoval a vrátil ho späť na lotyšského útočníka a ten len vysunul svoju hokejku, na ktorú priamo puk smeroval a nemal problém ho dostať do odkrytej brány.
    Asistencia: Záborský.
    33:51 RAZGALS - 2:2

34:44
    Leskinen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

36:20
    Jääskeläinen získal niekoľko sekúnd, keď trápil Popradčanov v ich obrannom pásme.

36:56
    Domáci v presilovej hre nič nevymysleli.

37:28
    Skokan odzbrojil Southorna a vysunul Kukuču, ale ten to nemal na priamy samostatný nájazd, keď s ním korčuľoval aj hosťujúci hráč.

38:28

39:00
    Jedna minúta do konca druhej tretiny.

39:04
    Ferenc narazil tvrdo do Petersa a okamžite sa k nemu zbiehali domáci hráči si to s ním vybaviť.

39:04
    Piskot domácich fanúšikov, rozhodcovia sa zhodli na tom, že košického hráča nevylúčia.

39:58
    Bubela ešte poslal pozdrav Riečickému.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina sa skončila, ktorej úvod poznačilo rozbité plexisklo a niekoľko minút sa nehralo. V tejto časti hry padli tri góly, domáci vsietili jeden a hostia dva a preto je stav vyrovnaný 2:2. Či sa tento zápas skončí ešte v riadnom čase sa dozvieme od 20:03.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:18
    Košičania sa na malý čas držali v útočnom pásme, teč pred bránou od Slováka bol nebezpečný.

41:56
    V bráne Košíc nastala zmena! Od úvodu tretej tretiny je v bráne Jaroslav Janus.

43:39
    Poprad dal gól! Najprv Svitana nastrelil žŕdku, od ktorej sa puk odrazil na mantinel, kde si ho prevzal ADAM DRGOŇ, ten poriadne napriahol a dokázal puk dostať za prekvapeného Janusa.
    Asistencie: Svitana, Skokan.
    43:39 DRGOŇ - 3:2

45:15
    Oceliari sú značne zaskočení s priebehom duelu.

46:03
    Svitana s ďalším pokusom, tentokrát do brankára Janusa.

47:03
    Icing Košičanov, vhadzovanie pred Janusom.

47:36
    Razgals mal dobrý priestor na zakončenie, bránu netrafil.

48:11
    Na opačnej strane Rogoň v šanci, ten takisto svätyňu netrafil.

50:44
    Čas Košičanom uteká príliš rýchlo, opäť sa už dlhšie neprerušila hra.

51:52
    Domáci získali puk v strednom pásme, prihrávka smerovala na Svitanu, ktorý zo svojej ideálnej pozície Janusa neprekonal.

52:00
    Janus si nechtiac posunul bránku.

52:47
    Kamzíci sa čudujú odpískanému zakázanému uvoľneniu.

53:07
    Petersov dôležitý zákrok, keď pred ním tečoval puk Slovák.

54:24
    Niečo cez päť minút ostáva hosťom z Košíc, aby s týmto stavom ešte niečo urobili.

54:57
    Razgals s prudkou strelou a Janus chytá.

55:24
    Chovana v nájazde vychytal Peters! Košický útočník zakončoval bekhendom, ale domáci brankár sa vyznamenal.

56:12
    Icing na strane domácich kamzíkov.

57:02
    Pred Janusom dorážal Meliško aj Razgals, dotlačiť puk za košického brankára bolo neúspešné.

57:36
    Domácim sa opäť nepáči odpískaný icing, keďže to vyzeralo, že Skokan bude pri puku skôr.

58:39
    Razgals je v dnešnom zápase pri chuti, dostal sa k ďalšiemu zakončeniu.

58:55
    Košičania to skúšajú bez brankára!

59:20
    Poprad dal gól! Záborskému sa nepodarilo trafiť odkrytú bránu, k puku sa na ľavom krídle dostal FRENKS RAZGALS, ktorý si svojou dnešnou aktivitou pripisuje druhý gól v zápase.
    Asistencie: Betker, Záborský.
    59:20 RAZGALS - 4:2

Popradčania dnes zaslúžené vyhrávajú nad Košičanmi 4:2, ktorí aj keď strelili dva góly, tak veľa toho v zápase neukázali. Na druhej strane domáci sa dopredu tlačili neustále a vďaka aktivite najmä Razgalsa, ktorý vsietil dva góly získavajú cenné tri body. Zo zápasu je to všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný víkend. (20:41:49)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 15. Kukuča (Mlynarovič, Jermain), 34. Razgals (Záborský), 44. Drgoň (Svitana, Skokan), 60. Razgals (Betker, Záborský) – 25. Parshin, 31. Southorn (Jääskeläinen)

Trenér: Peter Mikula

Trenér: Dan Ceman

Rozhodčí: Konc st., Moller – Tichý, Konc ml.