Třinec – Pardubice 0:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:0 (kon.) | Kladno – Liberec 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 5:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 24.01.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 41. kolo

Pokud jste zápas sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu, děkuji za pozornost. Třinecká redakce se z WERK ARENY přihlásí znova u utkání 45. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno, které bude na programu v neděli 5. února 2023 od 15 hodin. Do té doby se mějte hezky. (19:24:00)

Trestné minuty 4:6

Zápas skončil nakonec poměrně jednoznačným rozdílem, dlouho ale utkání bylo vyrovnané nebo o jednu branku. V páté minutě třetí třetiny využil špatné rozehrávky domácích Pavol Štetka. Následně góly Dynama ještě přidali Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Domácí nevyužili dvě přesilovky, ani několik slibných šancí, které si ve třetí třetině vytvořili a nedokázali ani zkorigovat skóre. Pardubice tak Ocelářům uštědřily nejvyšší porážku v sezóně a Dynamo ukázalo svou aktuální formu.

Nejlepší hráči: Andrej Nestrašil – Roman Will

59:31
    Zápas se už před poloprázdnými tribunami dohrává. Rothovo nahození od modré proskočilo až za pardubickou branku.

58:57
    Růžička vybojoval puk na Nestrašila, který postupoval ze strany od modré čáry na Willa a zkoušel bekhendové zakončení. Pardubický brankář byl na místě.

58:40
    Nestrašil s Voženílkem vybojovali puk ve středním pásmu, ale Marinčin jej následně poslal na zakázané uvolnění.

57:58
    Oceláři se ještě snaží něco vymyslet, hráli s pukem v útočném pásmu, ale dá se bez potíží konstatovat, že o drželi tří bodů z dnešního utkání je rozhodnuto.
    57:24 Lukáš SEDLÁK - 0:4

57:24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Marinčin ztratil ve středním pásmu puk a LUKÁŠ SEDLÁK ujel do samostatného úniku a podařilo se mu procedit puk do sítě pod padajícím třineckým brankářem. Bez asistence. Stav utkání 0:4.

57:14
    Chmielewski s Romanem zkoušeli neúspěšně něco vymyslet, následně nahazoval nazdařbůh od modré Marinčin.

56:32
    Mazanec pokukoval před chvílí po vlastní střídačce, teď ale musel Marinčin bojovat s Adamem Musilem o puk za třineckou brankou.

56:01
    Oceláři se drží v pásmu, ale střely buď nejsou příliš nebezpečné pro Willa (Nestrašil), nebo když jsou z nebezpečných pozic, tak jsou zablokované (Růžička).

55:17
    Doudera sice poslal od vlastní modré puk až za branku soupeře, byl ale při tom faulován. Tomáš Zohorna (PCE) byl vyloučen za napadení a Oceláři mají druhou přesilovku v krátkém sledu za sebou.

54:48
    Čukste teď dvakrát střílel od modré, zejména druhý pokus, který tečoval Roman, nebyl úplně marný. Oba ale byly nepřesné.

54:18
    Hosté jsou kompletní a Oceláři začínají další akci od vlastního brankáře.

53:44
    Domácí se snaží kombinovat, ale nakonec Hudáček ztrácí puk a Oceláři pásmo.

52:53
    Hosté teď dvakrát poslali puk až k třinecké brance a domácí ztrácejí drahocenný čas.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 28. A. Musil, 45. Štetka, 53. Hyka (L. Sedlák), 58. L. Sedlák

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera (A), J. Jeřábek, Havránek, Roth, Čukste – M. Růžička (C), Voženílek, Svačina – Hudáček, Nestrašil, Daňo – Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Nečas) – Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, J. Kolář (A), Koudelka – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, Zohorna (A), Štetka – T. Zeman, Poulíček (C), Paulovič – Vondráček, A. Musil, Mandát.
    Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lhotský, Zíka

Diváci: 4 322