NY Rangers – Florida 6:2 (kon.) | Toronto – NY Islanders 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 2:3 (po pr.)

Utkání přihlíželo 18 134 diváků.

Prodloužení nakonec netrvalo ani minutu, bonusový bod si v něm uzmuli hosté z Buffala. Svým prvním gólem v letošní sezoně rozhodla jednička minulého draftu Owen Power.

60:56 Owen POWER - 2:3

60:56
    Buffalo právě vstřelilo branku! Hrdina dnešního zápasu se jmenuje OWEN POWER! Tage Thompson si na ose hřiště perfektně udělal místo a shodil puk na pravý kruh, odkud mladičký kanadský supertalent střelou bez přípravy překonal přesouvajícího se Oettingera. Asistence: Tage Thompson, Alex Tuch.

60:36
    Puk se ale velmi rychle dostal na druhou stranu, kde se Roope Hintz nikterak nerozpakoval a z pravého kruhu střílel, blok ale neprostřelil.

60:16
    Tuch zavezl puk do útočného pásma, kde tak může hostující trojice nadále operovat.

60:01

Ve třetí třetině bylo k vidění po jedné brance na obou stranách. Po vyrovnávací trefě domácích na 2:2 se ale hra opět vrátila k trendu nastolenému v prostřední části. Sledovali jsme tak souboj zodpovědných obran s minimem zajímavých momentů a šancí. O vítězi dnešního duelu rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy.

60:00

58:41

58:17
    Jack Quinn si rychlýma rukama vytáhl puk zpoza branky a pokusil se jej zasunout k tyči, to se mu však nepodařilo.

57:24
    Teď už Tage Thompson z pravé strany střílel sám, jeho prudkou ránu ale obětavě zblokoval Radek Faksa.

57:15
    Thompson z pravého mantinelu narýsoval křižný pas na levý mantinel, kde však Dylan Cozens promáchl.

56:47
    Faksa sice vyhrál buly v obranném pásmu, za brankou ale nikdo z jeho spoluhráčů puk nevybojoval. Sabres tak rozjíždějí kombinaci.

56:41
    Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.

56:41
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Jason Robertson – 2 min., vysoká hůl.

56:40
    Tuch zakončil přečíslení dvou proti jednomu střelou, kterou Oettinger jenom vyrazil. Před úplně prázdnou brankou pak promáchl Tage Thompson!

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 2. Ja. Benn (Hintz, Pavelski), 46. J. Robertson (Pavelski) – 12. Dahlin (Mittelstadt), 42. V. Olofsson (J. Skinner, Ta. Thompson), 61. Power (Ta. Thompson, Tuch)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), R. Suter, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Seguin (A), Marchment – Glendening, Faksa, Kiviranta.
    Trenér: Peter DeBoer

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Sean McDermott

Rozhodčí: Luxmore, South – Nansen, Baker

Diváci: 18 134