Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Detroit 3:4 (po pr.) | Washington – Pittsburgh 3:2 (2:1 po s.n.)
Winnipeg – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – Chicago 1:5 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:0 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:18

Tři hvězdy utkání
    1. Darcy Kuemper (WSH)
    2. Casey DeSmith (PIT)
    3. Marcus Johansson (WSH) 1+0 (04:05:22)

Mezi Washingtonem a Pittsburghem je velká rivalita, která dnes vyvrcholila nájezdy. První třetina střetnutí patřila Capitals, druhá Penguins a třetí byla naprosto vyrovnaná. Rozhodující nájezd dnes proměnil Nicklas Bäckström a Caps ani jedna ztráta vedení nakonec mrzet nemusela. Konečný výsledek dnešního zápasu v D.C. Washington Capitals 3 Pittsburgh Penguins 2.

Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je NICKLAS BÄCKSTRÖM.

3. série
    2:1
    Jevgenij Malkin musel proměnit, jenže jeho střela z blízkosti skončila vedle levé tyče a je konec.

3. série
    2:1
    Nicklas Bäckström také před bránou zpomalil a rychlou střelou zápěstím zamířil k levé tyči brány!

2. série
    1:1
    Sidney Crosby chtěl z mezikruží také zamířit k pravé tyči, jenže Darcy Kuemper puk vytáhl lapačkou.

2. série
    1:1
    Jevgenij Kuzněcov extrémně zpomalil a rychlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!

1. série
    0:1
    Rickard Rakell si sjel před bránu z levého strany a rychlou střelou zápěstím skóroval! Pěkné potažení.

1. série
    0:0
    T.J. Oshie se rozjel jako první a zvolil rychlé zakončení bekhendem, které Casey DeSmith zneškodnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy. Washington Capitals 2 Pittsburgh Penguins 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:36
    Jake Guentzel mířil střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Darcy Kuemper ale jeho pokus dobře vykopl pravým betonem. Stále 2:2.

62:41
    Alex Ovečkin vypálil ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu, Casey DeSmith ale dobře zasáhl.

62:10
    Nicklas Bäckström se pokusil rozhodnout z podobného místa, jenže jeho ránu zablokoval Brian Dumoulin.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Ovečkin (Kuzněcov, Orlov), 46. M. Johansson (Bäckström, Milano), rozh. náj. Bäckström – 23. Heinen (D. O'Connor, Dumoulin), 53. Rust (Guentzel, Crosby)