Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Detroit 3:4 (po pr.) | Washington – Pittsburgh 3:2 (2:1 po s.n.)
Winnipeg – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – Chicago 1:5 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Washington Capitals
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pátek 27.01.2023, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je NICKLAS BÄCKSTRÖM.

60:47
    Jevgenij Malkin ve středním pásmu podrazil T.J. Oshieho a Capitals si zahrají přesilovou hru. Timeout pro Caps.
    52:52 Bryan RUST - 2:2

52:52
    Pittsburgh právě vstřelil branku! BRYAN RUST už cítil na zádech dvojici protihráčů a v pravém kruhu napřáhl k fantastické střele zápěstím, která nad lapačkou Darcyho Kuempera zapadla do bližšího pravého horního rohu brány Caps – 2:2! Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.

49:00
    Proti Penguins se pískalo zakázané uvolnění poté, co jistému gólu zabránil na brankové čáře zřejmě hokejkou Jake Guentzel! Málem 3:1!

47:45
    Anthony Mantha dostal dvě minuty za krosček, zatímco Kris Letang sekání. Oba poté ještě dvě za hrubost.
    45:17 Marcus JOHANSSON - 2:1

45:17
    Washington právě vstřelil branku! MARCUS JOHANSSON si srovnal puk na svou hokejku a nádhernou střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Caps podruhé vedou. Nyní 2:1. Asistence: Nicklas Bäckström a Sonny Milano.

35:38
    Alex Ovečkin si najel na levém křídle na další skvělou přihrávku přes osu útočného pásma a vypadalo to, že z úhlu skóruje do prázdné brány, Casey DeSmith ale předvedl bleskový přesun a ukryl puk v svém náručí! Komerční přestávka.
    29:59 Domácí Nicolas Aube-Kubel a jeho velmi nebezpečná teč

29:59
    Nicolas Aube-Kubel před bránou skvěle tečoval střílenou přihrávku z vrcholu levého kruhu, Casey DeSmith ale puk sevřel v levém podpaždí!
    26:16 Lars Eller v první třetině trefil tyč a měl další velkou šanci

26:16
    Capitals vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Lars Eller se ocitl po bekhendové přihrávce před bránou úplně sám, z blízkosti ale trefil pouze hruď Caseyho DeSmitha! Obrovská šance Caps.
    22:37 Danton HEINEN - 1:1

22:37
    Pittsburgh právě vstřelil branku! Drew O'Connor orazítkoval nádhernou střelou z vrcholu pravého kruhu přední tyč a puk se odrazil pod výstroj Darcyho Kuempera, ze kterého puk vypadl, a zůstal volný za jeho zády, čehož využil DANTON HEINEN, a dorazil ho v pohodě do prázdné sítě! Asistence: Drew O'Connor a Brian Dumoulin.

17:56
    Teddy Blueger nedodržel postup při vhazování a byl vyloučen za zdržování hry kvůli sevření puku rukou.
    17:56 Dylan Strome namířil střelu zápěstím do horní tyče brány!

17:56
    Casey DeSmith ukryl puk v náručí a přerušil hru, ještě předtím ale vystřelil na bodu pravého kruhu Dylan Strome a jeho střela trefila horní tyč! Už druhá tyč Capitals! Poté komerční přestávka.
    15:57 Lars Eller orazítkoval v oslabení tyč a ještě měl dorážku!

15:57
    Capitals byli hodně blízko toho, aby vedli o dva góly, když z velké blízkosti a dorážky u levé tyče orazítkovali v oslabení brankovou konstrukci!

14:36
    Garnet Hathaway byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení a po komerční přestávce přesilovka Pens.

13:26
    Jeff Carter se ocitl na vzdálenější levé tyči v velké šanci po přihrávce napříč brankovištěm, Darcy Kuemper ho ovšem senzačně vychytal!

11:13
    Sidney Crosby nádherně vystřelil zápěstím na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila na horní tyči brány Capitals!
    06:00 Alexandr OVEČKIN - 1:0

06:00
    Washington právě vstřelil branku! ALEXANDR OVEČKIN si počkal na bodu levého kruhu na přihrávku přes osu útočného pásma a tradiční bombou bez přípravy puk napálil k přední tyči brány Pens mezi vyrážečkou a pravým betonem přesouvajícího se Caseyho DeSmitha! Je to 1:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov.

04:26
    Pierre-Olivier Joseph dostal dvě minuty za hákování a Capitals si tak zahrají v úvodu zápasu přesilovou hru.

02:03
    Jake Guentzel si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku z pravé strany a z úhlu se chystal skórovat do prázdné brány, jenže Darcy Kuemper předvedl senzační rozštěp a zákrok vyrážečkou! Nick Jensen pak na opačné straně ledové plochy vystřelil od modré čáry a Casey DeSmith ukryl puk v náručí. Fantastický začátek.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Ovečkin (Kuzněcov, Orlov), 46. M. Johansson (Bäckström, Milano), rozh. náj. Bäckström – 23. Heinen (D. O'Connor, Dumoulin), 53. Rust (Guentzel, Crosby)