NY Islanders – Detroit 2:0 (kon.) | Florida – Los Angeles 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:6 (kon.)
Carolina – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Vegas 4:1 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:3 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:5 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:2 (kon.)

3. Claude Giroux (OTT) 1+1 (03:48:57)

Toronto přišlo na tři týdny o Austona Matthewse a v souboji o Ontario dnes také o sérii dvou výher v řadě. Senators si s tamními Maple Leafs překvapivě snadno poradili a velkou zásluhu na tom má Brady Tkachuk, který vstřelil dva góly. Konečný výsledek dnešního utkání. Toronto Maple Leafs 2 Ottawa Senators 6.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:37
    Senators nepřesně rozehráli podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po pravici výborného Antona Forsberga. Sens vedou 6:2!

56:54
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes tři minuty a Toronto by potřebovalo zázrak. Reklamní přestávka.
    54:53 Claude GIROUX - 2:6

54:53
    Ottawa právě vstřelila branku! CLAUDE GIROUX získal puk na ose ledové plochy, nádhernou stahovačkou se zbavil protihráče a výstavní střelou z mezikruží vymetl levý horní roh brány! Toronto opět naprosto propadlo. Bez asistence.

54:13
    Michael Bunting mohl snížit, když se snažil prosadit v blízkosti levé tyče na opačné straně ledové plochy, jenže Anton Forsberg chytá výborně a puk vyrazil.
    52:17 Alex DeBrincat odmítl skórovat po přečíslení do prázdné

52:17
    Senators vyrazili do přečíslení tři na jednoho a Alex DeBrincat mohl skórovat na vzdálenější pravé tyči do prázdné brány, jenže ji minul!

51:35
    Tim Stützle míchal s pukem v blízkosti pravé tyče a chystal se skórovat, jenže jeho střela byla sražena mimo tamní bránu. Maple Leafs zasáhli na poslední chvíli.

50:45
    Rasmus Sandin zbytečně fauloval ve středním pásmu a dostal dvě minuty za podrážení. Další komplikace.

50:01
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát necelých deset minut a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

49:09
    Anton Forsberg se ocitl u své levé tyče brány pod tlakem a hodně riskantně rozehrál bekhendem za bránu. Maple Leafs se poté k ničemu nedostali.

47:35
    Claude Giroux se řítil sám na bránu, William Nylander mu ale na poslední chvíli puk vypíchl a následná rána zleva skončila na Iljovi Samsonovi. Reklamní přestávka.

46:37
    Senators rozjeli nádhernou kombinační akci na jeden dotek a Tim Stützle chtěl na bodu pravého kruhu vypálit bez přípravy, jenže kotouč vůbec netrefil. Stav je 2:5.

45:12
    Maple Leafs po pátém inkasovaném gólu úplně vypadli z tempa a není se jim třeba příliš divit. Vypadá to jasně.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Joe. Anderson (Kerfoot, Holl), 23. Nylander (Tavares, Marner) – 2. Chabot (Stützle, Brännström), 21. B. Tkachuk (Hamonic, Stützle), 30. Brassard (Giroux, Sanderson), 37. Batherson (Pinto), 44. B. Tkachuk, 55. Giroux

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Holl, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Timmins, Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – Nylander, Holmberg, Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – Joe. Anderson, Kerfoot, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Ottawa Senators: A. Forsberg (Mandolese) – Holden, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zajcev, Brännström – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Steve Kozari, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Gibbons, Jesse Marquis

Diváci: 18727