NY Islanders – Detroit 2:0 (kon.) | Florida – Los Angeles 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:6 (kon.)
Carolina – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Vegas 4:1 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:3 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:5 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:2 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
New Jersey Devils
Sobota 28.01.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Společně budeme sledovat souboje mezi týmy Dallas Stars a New Jersey Devils.

Poslední vzájemný zápas

14.12.2022
    New Jersey Devils – Dallas Stars 1:4
    Branky: 28. Wood – 27. Dellandrea, 40. Hintz, 59. Lindell, 60. Marchment

Ďáblům v tabulce Metropolitní divize náleží 2. příčka za vedoucí Carolinou, celkově jsou červení 4. nejlepším týmem Východu.

New Jersey naposledy hrálo v Nashvillu, kde po hned třikrát vedli. Preds ale vždy dokázali srovnat krok, ve třetí části poté odskočili do dvoubrankového vedení. Snížení s hole Mercera už hostům nepomohlo a prohráli 4:6.

Nejproduktivnější hráči: Jack Hughes (31+31), Jesper Bratt (19+30), Nico Hischier (21+25)
    Posledních 5 zápasů: P – VP – VP – PP – VP
    Kdo bude chybět: John Marino, Jonathan Bernier (zranění)

Hvězdy s dvoubodovým náskokem vedou tabulku Centrální divize, zároveň jsou na 1. místě celé Západní konference.

Dallas naposledy na domácím ledě vyzval Carolinu, která šla brzy do vedení, ještě v první periodě skóre otočili Johnston a Robertson. Po vyrovnání z hole Burnse se šlo do prodloužení, kde rozhodl Nečas. Stars tak prohráli 2:3 po prodloužení.

Nejproduktivnější hráči: Jason Robertson (33+33), Joe Pavelski (14+33), Roope Hintz (19+26)
    Posledních 5 zápasů: PP – PP – V – V – P
    Kdo bude chybět: Stars by měli nastoupit v plné sestavě.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Faksa, Seguin – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.
    Trenér: Peter DeBoer

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, B. Smith, Bahl – Palát (A), Hischier (C), Bratt – Šarangovič, J. Hughes (A), Zetterlund – Tatar, Haula, Mercer – Wood, M. McLeod, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Alphonso, Murray.

00:01

00:08
    Hosté začali ofsajdem.

01:30
    Johnstonova střela zablokována Smithem.

01:59
    Domácí akci zastavila přihrávka rukou ve středním pásmu.

02:31
    Ofsajd Dallasu.

03:17
    Nahození Smithe ze středního pásma vyráží Oettinger do rohu.

03:56
    Icing domácích Hvězd z Dallasu.

05:21
    Také Bastianova střela končí v moci brankáře Hvězd, Jakea Oettingera.

Komerční přestávka.

06:30
    Heiskanen z levé strany trefil připraveného brankáře Devils.

06:51
    Vaněček vyráží střelu od modré, tu vyslal Hakanpää.

07:49

08:33
    McLeod pálil z levého kruhu, Oettinger drží skóre hostů na nule.

09:22
    Faksa si v českém souboji u mantinelu našel Paláta, oba borci skončili na ledě.

10:50
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí celek otevírá skóre, Hvězdy jdou do vedení díky nahození z levého rohu kluziště, které vyslal TY DELLANDREA. Vaněčkovi puk propadl do branky a hosté budou muset dotahovat. Asistence: Jamie Benn a Wyatt Johnston.
    10:50 Ty DELLANDREA - 1:0

11:41
    Palátův bekhend končí v moci domácího brankáře Oettingera, Stars tak nadále vedou.

12:57
    Statistiky si na druhé straně kluziště vylepšuje Vaněček, jenž zneškodňuje střelu Lindella.

13:20
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Miles Wood – 2 min., podrážení.

15:20
    Hosté oslabení přečkali bez problémů, vyloučený Wood je zpět.

15:45
    Erik Haula – 2 min., hákování.

16:19
    Heiskanen z modré nastřelil připraveného Vaněčka, hosté vyhazují.

16:39
    Ryan Graves – 2 min., podrážení.

16:39
    Oddechový čas pro tým Dallas Stars. Hvězdy čeká přesilovka 5 na 3!

16:44
    A ta je velmi záhy využita a jak to bylo jednoduché. Pavelski vyhrál buly, na modré se k puku dostali Heiskanen a po jeho přihrávce z pravého kruhu vypálil ROOPE HINTZ. Finský ostrostřelec se trefil přesně do pravého vinglu a vyloučený Haula se může vrátit zpět. Asistence: Miro Heiskanen a Joe Pavelski.
    16:44 Roope HINTZ - 2:0

17:05
    Klasickou přesilovku už Hvězdy nevyužijí, bude se totiž vylučovat na domácí straně.

17:05
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Mason Marchment – 2 min., podrážení.

18:09
    Ke střele z mezikruží natáhl Seguin, Hughes ji obětavě blokuje.

19:05

19:13
    Hischierovo nahození Oettinger vytěsnil vyrážečkou.

19:53
    Hintz si najel s pukem na levý kruh, touš poté poslal jen do Vaněčkovy lapačky a skóre se tak nepohne.

20:00

Další třetina začne přibližně v 3:35.

Střely v první třetině: 13 – 5.

Po prvním dějství zaslouženě vede domácí celek, který byl aktivnější ve střeleckých pokusech a zvládá zůstávat mimo trestnou lavici, když vynecháme prohřešek Marchementa. To hosté už pykali třikrát, jednou byli za nedisciplinovanost potrestáni. Stars šli do vedení v 11. minutě, kdy Vaněčka překvapil Ty Dellandrea , na 2:0 poté v přesilovce upravil Roope Hintz.

20:01

20:10
    Hischier hned po buly zatáhl puk do pásma.

20:28
    Hamilton pálil z pravé strany, Oettinger odpověděl svým betonem.

20:46
    Seguin nahazuje do pásma, kde se domácí usazují.

20:59
    Vaněček vyráží střelu z levé strany.

21:05
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Po zákroku Vaněčka vyrazil do protiútoku JACK HUGHES, jenž slibnou příležitost proměnil v gól a hosté jsou v kontaktu. Americký útočník po pasu Hamiltona zakončil únik střelou mezi Oettingerovy betony – 2:1. Asistence: Dougie Hamilton.
    21:05 Jack HUGHES - 2:1

21:47
    Robertson z levé strany neprostřelil Vaněčka a hosté se drží.

22:05
    Icing Devils.

22:19
    Gurjanov na levém kruhu převzal pas a vypálil, přesouvající se Vaněček byl u pravé tyčky včas a předvedl další důležitý zákrok.

23:00
    Hra je přerušena po dalším zákroku Vaněčka, český gólman se na startu prostředního dějství nenudí.

23:30
    Wood pronikl s kotoučem až před Oettingera, ke střele se ale nedostal.

23:55
    Na podruhé už to MILES WOOD zvládl, když po přechodu modré čáry přebral puk od Bastiana a z mezikruží zamířil přesně k pravé tyčce. Oettinger měl zacloněný výhled a na kotouč tak zřejmě vůbec neviděl. My tak za stavu 2:2 začínáme od znovu. Asistence: Nathan Bastian a Damon Severson.
    23:55 Miles WOOD - 2:2

24:26
    Puk končí na střídačce Dallasu.

25:00
    Další akci hostů vymýšlel slovenský útočník Tatar, ten však v rohu přišel o puk.

25:33
    Gurjanov zaváží touš do pásma, za brankou byl poté zastaven Gravesem.

25:56
    Domácí znovu v pásmu, ale ani tentokrát se tam moc dlouho neudrželi.

26:19
    Utkání má rázem jiný náboj, hosté jsou po vyrovnání aktivnější a čekají nás tak zajímavé momenty.

26:29
    Icing hostů.

26:31
    Hned po vhazování střílel Marchment, kotouč skončil v ochranné síti.

26:41
    Haula po přechodu modré čáry nic nevymýšlel a z pravé strany rovnou poslal puk na Oettingera, ten si jej nechal pro sebe.

26:58
    Hakanpää z modré minul hostující klec.

27:13
    Lindellova střela Vaněčkovi prošla mezi jeho betony a před brankou chtěl volný kotouč dorážet Seguin. Toho před prázdnou brankou zahákoval a poté sroloval obránce Hamilton, za což bude vyloučen.

27:13
    Dougie Hamilton – 2 min., hákování.

27:37
    Vaněček kryje Robertsonův příklep z pravého kruhu.

27:42
    Další práce pro Čecha v brance Devils, od modré to zkusil Heiskanen.

27:48
    Joe Pavelski – 2 min., podrážení.

28:03
    Miller zavezl puk do pásma, hraje se ve čtyřech a na ledě je tak spousta místa.

28:28
    Dallas v pásmu kombinoval dokud o kotouč nepřišel Hintz.

29:01
    S pukem teď hrají hosté, které čeká krátká přesilovka.

29:13

29:39
    Tatar z levé strany minul a kotouč je daleko od Oettingera.

29:48

29:55
    Pavelski z trestné lavice vyrazil rovnou do úniku, položil si Vaněčka a mínil zakončit do odkryté klece. Na poslední chvíli se mu ale do cesty postavila Vaněčkova hokejka!

30:55
    Závar před brankou Dallasu ukončila tvrdá střela Seversona.

31:38
    Glendening měl na levé straně prostor pro střelu, ale Siegenthaler se stihl vrátit a kotouč zablokovat.

31:55
    Další rána zleva už na Vaněčka prošla, ten však předvedl úspěšný zákrok.

Komerční brejk.

32:08
    Severson na modré nezachytil přihrávku Bastiana a bude se muset vrátit pro puk do vlastního pásma.

32:28
    Tam se k němu dostali domácí a od modré vystřelil Suter, Vaněček má 23. zákrok.

33:08
    Druhá třetina patří Vaněčkovi! Po nahození se ke kotouči dostal Johnston a po jeho přihrávce před brankou zůstal volný Benn, jenž přímo před brankou zakončil po otočce. Na českého brankáře si nepřišel.

33:31
    Benn a Dellandrea před brankou doráželi nepřesnou střelu od modré čáry a přímo před Vaněčkem vznikla nepřehledná mela, puk ale přes brankovou čáru neprošel, což je v tuto chvíli to klíčové.

33:31
    Ty Dellandrea – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

33:39
    Přihrávku Hamiltona vytečoval mimo kluziště domácí kapitán Benn.

33:52
    Tomu se nyní povedlo vyhodit.

34:01
    Další osvobození pro Stars, tak střídají.

34:29
    Z levého kruhu pálil Hughes, trefil však jen střed branky a s ním i Oettingera.

34:56
    Mercer ve slotu převzal pas Hughese a vypálil, puk skončil na vyrážečce domácího brankáře.

35:11
    Další rána Hughese, také Oettinger několikrát podržel svůj tým a skóre zůstává vyrovnané.

35:31

35:32
    Ofsajd Ďáblů z New Jersey.

Následuje komerční přestávka.

35:41
    Oettinger zastavuje puk za vlastní brankou, jeho spoluhráči se ujmou rozehrávky.

36:07
    Ta jim ale nevyšla, do útoku míří hosté.

36:19
    Hughes z vrcholku kruhů nastřeloval kotouč do ohně před branku, kde stáli dva jeho spoluhráči.

36:29
    Icing Dallasu.

36:45
    Severson se na pravé straně opřel do odraženého puku a Oettinger se štěstím vyrazil, ale i to k hokeji patří.

37:16
    Z levé strany příklepem vystřelil Seguin, Vaněček na puk viděl a zasáhl.

37:33
    Ofsajd hostů.

37:55
    Haulův bekhend z pravé strany Oettingera pořádně protáhl, k dorážce se ve slotu natahoval Mercer, na puk ale nedosáhl.

38:29
    Gurjanov spěchal za vyhozeným pukem a Vaněček ho raději přikryl, jelikož věděl, že by se zakázané uvolnění stejně nepískalo.

38:39
    Heiskanen objel branku, při snaze o střelu mu kotouč sjel z čepele.

38:59
    McLeod dostal puk do středního pásma.

39:15
    Hosté drželi pásmo a stihli i vystřídat.

39:24
    Oettinger pokryl pokus Hughese z pravé strany, následně ho Zetterlund klepl přes lapačku, což se domácím obráncům vůbec nelíbilo.

39:40
    Hvězdám byl dlouho signalizován ofsajd, Seguin přesto pokračoval ve snaze vybojovat puk a postavení mimo hru je tak odpískáno.

39:58
    Faksa předvedl dobrý obranný zákrok na levém kruhu, kde zastavil Hughese od myšlenky vystřelit.

40:00

Další třetina začne přibližně v 4:33.

Střely ve druhé třetině: 18 – 13.

Druhá třetina toho nabídla spoustu. Nejprve jsme byli svědky rychlého snížení z hole Jacka Hughese, následovalo vyrovnání. To zařídil Miles Wood. Poté se hned několikrát předvedl Vaněček, jenž si z druhé třetiny udělal svoje vystoupení, během kterého zastavil hned 18 střel z hokejek domácích borců. Ani Oettinger se nenechal zahanbit a předvedl několik důležitých zákroků.

Pokračovat tak budeme za vyrovnaného stavu 2:2. Rozhodne se ještě v základní hrací době nebo si oba týmy body rozdělí?

40:01

40:13
    Benn ve středním pásmu zastavil rychlou akci hostů.

40:35
    Právě domácí kapitán pak v mezikruží natáhl ke střele, ta byla zblokována.

40:59
    Hughes byl podražen ve středním pásmu, pískat se nebude.

41:12
    Zetterlund vypálil, Oettinger touš ukryl v lapačce.

41:33
    Na útočné modré na puk čekal Faksa, dobrou obrannou práci ale odvedl Smith.

42:06
    Marchment dostal domácí hráče před Vaněčka.

42:21
    Po nepřesné přihrávce už hra směřuje na druhou stranu.

42:38
    Glendening z pravé strany střílel na vzdálenější tyč, ale narazil na Vaněčkovu vyrážečku.

42:45
    Ofsajd Ďáblů.

43:09
    Hakanpää z modré netrefil branku, kotouč ukořistil Severson.

43:28
    Domácí tým vyhazuje puk do středního pásma a Stars odcházejí střídat.

44:10
    Šarangovič před brankou clonil Smithovu střelu, Oettinger si však kotouč našel.

44:45
    Seguinova nepřesná přihrávka skončila v moci Bastiana, který vyrazil do protiútoku.

45:14
    Na druhé straně mířil do šance Gurjanov, v souboji jeden na jednoho ale nestačil na Siegenthalera.

45:51
    Severson na modré nezastavil pas Hauly a musí pro puk zpět.

46:09
    Dellandrea vyráží do protiútoku.

46:18
    A po jeho pasu ze slotu vypálil Robertson, Vaněček znovu připraven.

47:03
    Bratt se v pravém rohu ukličkoval a jeden z domácích kotouč odklidil do středního pásma.

47:37
    Útoky se teď valí z jedné strany na druhou, obrany jsou ale zatím dobře postavené a tak nejsou k vidění větší šance.

48:06
    S kotoučem ale častěji hrají hosté, podaří se jim vybojovat si pro sebe přesilovku?

48:40
    To se teď změnilo a domácí měli velkou šanci. Kiviranta za brankou po osobním souboji vybojoval puk a před brankou zůstal osamocený Gurjanov. Ten ale Vaněčka nepřekonal ani nadvakrát!

48:56
    Lundkvist našel u pravé tyčky Hintze, Vaněček byl natlačený u brankové konstrukce a jeho střelu tak zvládl pokrýt.

49:15
    Momentum se otočilo, lepším dojmem teď působí Stars.

49:28
    Zakázané uvolnění Dallasu.

49:40
    Bastian u vlastní branky obral domácí hráče o kotouč a vyvezl jej.

50:04
    A další vyhození, po kterém hosté odcházejí střídat.

50:23
    Hra se ale vrací před Vaněčka.

50:40
    Domácí hráči jsou v posledních minutách aktivnější.

50:54
    Marchment hrál vysokou holí, hra je přerušena.

51:12
    Hamiltonovu střelu před brankou tečoval Šarangovič, Oettinger však stihl zareagovat.

51:28
    Pokus Hughese před brankou zablokoval Lundkvist.

51:55
    Dobře postavený Severson přerušil kombinaci domácích před Vaněčkovou brankou a hosté míří na druhou stranu.

52:29
    Hamilton byl dobře napadán a ztratil kotouč.

52:41
    A jeden z domácích hráčů se dostal ke střele z levé strany, po které se kotouč odrazil a kutálel se kolem pravé tyčky. Tam stál volný Pavelski, jemuž se nepodařilo doklepnout kotouč za Vaněčka.

53:29
    Mercer vybojoval puk u mantinelu.

53:39
    Po jeho předávce pálil Tatar, Oettingerova vyrážečka byla na své místě.

54:01
    Marchment bekhendem minul hostující klec.

54:38
    Oettinger vypomáhá s rozehrávkou.

54:55
    Pavelski zastavil střelu Siegenthalera.

55:12
    Akci Bastiana zastavil Suter, jenž ho obral o puk.

55:19
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

Následuje komerční přestávka, po které nás čeká samotný závěr třetí třetiny.

55:30
    Z pravé strany střílel Bratt, jenž však trefil střed branky a Oettinger tak situaci bez problémů zvládl.

55:59
    Hakanpää nepropálil bránící dvojici Devils.

56:33
    Z obou stran je to teď opatrné.

57:00
    180 sekund do konce třetí části.

57:27
    Woodova střela z levé strany končí v Oettingerově lapačce.

57:53
    Hamilton v krátkém časovém sledu dvakrát prověřil domácího gólmana, jeho vyrážečka byla vždy tam, kde být měla.

58:29
    Domácí hráči se dostali do pásma, kde kombinují.

58:48
    Hakanpää znovu neprostřelil bránícího hráče, tím byl český útočník Palát.

59:00
    Od prodloužení nás dělí 60 sekund.

59:18
    Šarangovič zpoza branky přihrával do slotu, tam touš sebral Benn.

59:36
    Běloruský útočník z levé strany přestřeluje.

60:00

Střely ve třetí třetině: 4 – 10.

Ve třetí části jsme branku neviděli. Oba celky s ubývajícím časem vsadily spíše na obranu a nechtěly chybovat. To se jim povedlo, a tak uvidíme prodloužení, které začne zhruba za 2 minutky.

60:01

60:03
    K puku se dostávají Devils a Haula, který vyhrál buly, odchází střídat.

60:20
    No, tak to bylo rychlé. Bratt u hostující střídačky vybojoval puk a poslal jej na levou stranu útočného pásma, kam si najel JACK HUGHES. Jeho střelu chtěl zblokovat Seguin, ale právě od jeho hole se kotouč vznesl a zapadl za Oettingera. Asistence: Jesper Bratt a Dougie Hamilton.
    60:20 Jack HUGHES - 2:3

Je dobojováno. Dallas bere bod, hosté z New Jersey po trefě Jacka Hughese uzmuli dva. Stars tak prohrávají třetí zápas v řadě stejným výsledkem – 2:3 po prodloužení.

Statistika
    Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8 | Zblokované střely: 12 – 24 | Hity: 11 – 14

Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.

To by bylo pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek víkendu. Třeba právě s NHL.

Dobrou noc. (05:22:41)

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 11. Dellandrea (Ja. Benn, W. Johnston), 17. Hintz (Heiskanen, Pavelski) – 22. J. Hughes (Hamilton), 24. Wood (Bastian, Severson), 61. J. Hughes (Bratt, Hamilton)

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Alphonso, Murray

Diváci: 18 532