Cádiz – Mallorca 2:0 (kon.) | Girona – Barcelona 0:1 (kon.) | Sevilla – Elche 3:0 (kon.)
Getafe – Real Betis 0:1 (kon.)
Getafe CF
0:1 (0:0)
Real Betis
Sobota 28.01.2023, 21:00 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek sobotního dne. (23:02:29)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:10. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 25:12.

Betis měl od začátku zápasu herní převahu, ale nedokázal ji dlouho přetavit do nějakých větších šancí. Borja Iglesias sice hned v úvodu trefil tyčku, ale těžil z ofsajdové pozice. Největší šanci Betisu v první půli tak měl po centru ze strany Henrique, ale hlavou minul branku. Getafe se snažilo hrozit z protiútoků a několika standardních situací, avšak branku Betisu v prvním poločase ani jednou neohrozilo.

Ve druhém poločase jsme se konečně dočkali šancí. Tu prvním měl pět minut po přestávce Aleňa, jeho střela ale nemohla Silvu v brance Betisu vystrašit. V 74. minutě na opačné straně nejprve Fekir netrefil branku ze zajímavého přímého kopu a pak vychytal dalekonosný pokus Rodrígueze Soria. V 84. zahrál rukou míč ve vápně stoper Getafe Duarte a hosté dostali k dispozici penaltu. Tu proměnil přesnou střelou k tyči jejich nejlepší střelec Borja Iglesias a tím celý zápas rozhodl.

Je tady konec utkání, Real Betis se raduje z důležitých tří bodů za vítězství 1:0 na půdě Getafe. Betis sice nepředvedl nejlepší výkon, ale bodově se díky vítězstvím dotáhl na čtvrté Atlético Madrid a pátý Villareal. V tabulce je šestý. Getafe se po čtvrté prohře v řadě krčí na poslední nesestupové sedmnácté příčce.

90+6

90+5
    Dnes ale standardky Getafe vůbec nejdou, a ta možná poslední to jen potvrdila. Borja Mayoral hlavou jen škrtl míč, a ten skončil v zámezí.

90+5
    Do vápna Realu Betis ještě přiletí minimálně jeden míč, domácí mají totiž standardní situaci.

90+3
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Edgar González.

90+2
    Juanmi hodně ostře fauloval Portua a musí za to přijmout žlutou kartu.

90+2
    Getafe se stále nedokáže ani usadit s míčem na útočné polovině hřiště, natož aby mohlo pomýšlet na vyrovnání.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Luis Milla možná i trochu z frustrace fauloval Fékira a už si prohlíží žlutou kartu.

89
    Betis zatím zvládá závěr zápasu dobře. Nedostává se pod tlak a místo toho hraje na útočné polovině hřiště.

87
    ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.

86
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Hosté se radují z úvodní branky tohoto utkání, penaltu v samotném závěru utkání dokázal proměnit BORJA IGLESIAS! Střílel na levou ruku brankáře Sorii, který sice směr penalty vystihl a na míč si možná i sáhl, ale míč byl umístěn tak dobře, že vyrazit ho nedokázal.

85
    Všechno v rychlosti potvrdil i VAR a penaltu bude kopat Borja Iglesias.

85
    Rozhodčí Cuadra Fernández ukazuje na penaltový puntík a domácí hráči protestují marně. Hosté mají šanci z penalty rozhodnout zápas!

84
    Rukou zahrál míč Domingos Duarte a bylo to někde na hranici šestnáctky. Bude z toho penalta?