W. Brémy – Wolfsburg 2:1 (kon.) | Freiburg – Augsburg 3:1 (kon.) | Hertha – Union Berlín 0:2 (kon.)
Hoffenheim – Mönchengladbach 1:4 (kon.) | Mohuč – Bochum 5:2 (kon.) | Bayern – Frankfurt 1:1 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:4 (0:2)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 28.01.2023, 15:30 • PreZero Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 18. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:10. (17:36:36)

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach konečně v letošním ročníku bundesligy slaví první venkovní vítězství, a to ve velkolepém stylu! Trápící se Hoffenheim nevyhrál poosmé v řadě a dál se sune dolů tabulkou.
    V první půli domácí tlačili, měli šance, ale dvakrát se po zaváháních obrany a konkrétně nováčka Brookse trefil k tyči hostující Hofmann. Druhý gól uznal rozhodčí až na zásah VAR, který opravil nesprávně mávaný ofsajd.
    Po změně stran to byla dvacet minut nudná partie, zato v závěru nestačili fanoušci vstřebávat zážitky. Hoffenheim rozpoutal mohutnou ofenzívu, jednou trefil tyč a až čtvrtou vyloženou šanci během pár minut proměnil střídající Bebou doklepnutím do prázdné.
    Inkasovaný gól však probral hosty, kteří vzápětí po další akci Hofmanna se Stindlem dali třetí gól a v nastaveném čase ještě zpečetil jejich vítězství po laciné ztrátě míče na půlící čáře Wolf.

90+7

90+7
    Domácí obléhali soupeřovu šestnáctku, akce vrcholila Kramarićovou střelou do Binsibajního zad.

90+5
    V ofsajdu přistižena domácí opora Andrej Kramarić.

90+5
    Ještě dvakrát střídá vyloženě k připsání čárek za ligové starty dalším hráčům Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tony Jantschke,
    ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.

90+4
    Dnešní utkání sleduje 24 119 diváků.

90+4
    Baumgartner se dostal do křížku s Binsibajním, zůstalo u slovní výměny názoru a trochy toho přetlačování rameno na rameno.

90+1
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Po minutě na hřišti vymyslel Netz gólovou přihrávku před prázdnou bránu, kde snadno doklepává HANNES WOLF. Na počátku akce bylo Pléovo napadání a zisk míče na Kabakovi, Koné prodloužil kolmicí na Netze a dál už víte.

90
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Taktické střídání Borussie Mönchengladbach:
    potlesk hostujícího kotle si užívá Jonas Hofmann, na jeho místo přichází Luca Netz.

89
    Wolf si přešlápl míč a šikovně vytloukl u čáry bloky o Baumgartnera.

87
    Domácí to ještě nechtějí zabalit, ale při akci do plných se teď jejich útočná vlna nepřelila až do předbrankového prostoru.

86
    V závěru zápasu poprvé střídá Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alassane Pléa,
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.

85
    Thuram vyváží míč a místo snahy o zakončení uklidňuje hru přihrávkou dozadu, fotbalisté Mönchengladbachu si za pískotu tribun hrají poklidné bago.

83
    Povstání domácího mužstva zarazil po krásném ťukesu LARS STINDL. Ten dnes obě gólové akce založil, přihrávku mu nyní oplatil Hofmann, který k němu prodloužil Scalyho přízemní centr, a Stindl se trefuje do protipohybu brankáře k tyči.

80
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Zasloužené snížení z drtivého tlaku. Po Kramarićově přihrávce načechral míč z rohu pokutového území Becker, hlavou ho sklepl Baumgartner a IHLAS BEBOU měl již jednoduchý úkol z metru trefit prázdnou bránu.

78
    Borussia drží čisté konto i po další obrovské šanci domácích. Kramarić posadil přesný centr Baumgartnerovi a při hlavičce rakouského záložníka zachránila hosty tyč. K odraženému míči se dostal Dabbur a nadvakrát ho prostrčil zpět před bránu, Omlin však na čáře pokryl již slabší Beckerovu hlavičku.

Karel Jedlička

Branky: 80. Bebou (Baumgartner) – 12. J. Hofmann (Stindl), 36. J. Hofmann, 83. Stindl (J. Hofmann), 90+1. H. Wolf (Netz)

Karty:   15. Angeliño (HOF), 22. Brooks (HOF) – 68. Koné (MNC)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:10.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann /C/ – Kabak, Brooks, Nsoki – Kadeřábek (62. Dabbur), Rudy (46. Tohumcu), Baumgartner, Angeliño – Dolberg (46. Bebou), Bischof (75. Becker), Kramarić.
    Náhradníci: Philipp – Bičakčić, Che, Quaresma, Damar.

Trenér: Breitenreiter

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally (90+5. Lainer), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – Hofmann (90. Netz), Kramer (90+5. Jantschke), Stindl /C/ (86. Wolf) – Thuram (86. Pléa).
    Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Ngoumou, Neuhaus.

Trenér: Farke