W. Brémy – Wolfsburg 2:1 (kon.) | Freiburg – Augsburg 3:1 (kon.) | Hertha – Union Berlín 0:2 (kon.)
Hoffenheim – Mönchengladbach 1:4 (kon.) | Mohuč – Bochum 5:2 (kon.) | Bayern – Frankfurt 1:1 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
5:2 (3:0)
VfL Bochum
Sobota 28.01.2023, 15:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 18. kolo

Vše nasvědčovalo k tomu, že 1. FSV Mohuč 05 dojde k snadnému vítězství, zvláště po brance Onisiwa v 57. minutě na 4:0! VfL Bochum chvilkovou ztrátu koncentrace soupeře potrestala během dvou minut góly Kundeho a Mašoviće. Nicméně poslední slovo měl opět Onisiwo, tento hráč tak dosáhl hattricku.

Bochum tuto porážku 2:5 musí hodit za hlavu a i nadále bojovat o udržení v Bundeslize. Naopak Mohuč musí tento výsledek potvrdit i v příštím kole a ukázat, že nešlo o jev pouze náhodný. (17:33:42)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:11.

90+5

90+3
    Dnešní utkání sleduje 23 300 diváků!

90+2
    Nepřesné zakončení v závěru utkání zvolil Dominik Kohr.

90+1
    Edmilson Fernandes se opět neúspěšně pokoušle centrem z rohu překvapit obrunu hráčů hrajících v modrých dresech.

90
    Rozhodčí nastaví minimálně 4 minuty. Ale čekejme spíše delší dobu, jelikož 4 minuty se nastavovali během nastavení první půle.

88
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Svůj parádní výkon a skvělý den zakončuje střelou do pravého rohu po parádním pasu od Barkoka a tudíž zároveń vstřelením hattricku útočník Mohuče KARIM ONISIWO – 5:2! Asistence: Aymen Barkok.

86
    Utkání se již pomalu, ale jistě chýlí do konce s jasným výsledkem.

84
    Útočný faul ve formě podražení byl odpískán Karimu Onisiwo.

83
    Rohový kop budou opět rozehrávat hráči VfL Bochum.

81
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Keven Schlotterbeck) za faul.

81
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen.

81
    Podražením se v osobním souboji provinil obránce Konstantinos Stafylidis.

79
    Nejvíce se do výšky dostal Keven Schlotterbeck v oblasti penaltového puntíku, jeho zakončení halvou končí pouze nad břevnem branky Dahmena.

78
    Hráči v modrých dresech stále cítí šanci na zdramatizování tohoto utkání.

76
    Následný, střelecký pokus Konstantinose Stafylidise končí pouze na těle obětavého bránícího hráče Mohuče.

75
    VfL Bochum sice získala rohový kop, po jehož rozehrávce však následná
    střela nepronikla obrannou hradbou.

73
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Pierre Kunde, přichází Philipp Förster.

Rostislav Králik

Branky: 1. I Če-song (Caci), 18. Widmer, 28. Onisiwo, 57. Onisiwo (Barreiro), 88. Onisiwo (Barkok) – 70. Kunde (Losilla), 72. Mašović

Karty:   81. K. Schlotterbeck (BOC)

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Fernandes, Bell (70. Leitsch), Caci – Widmer (C) (69. da Costa), Barreiro (62. Stach), Kohr, I Če-song (62. Barkok), Hanche-Olsen – Ajorque (81. Ingvartsen), Onisiwo.
    Náhradníci: Riess – Martín, Fulgini, Hack.

Trenér: Bo Svensson

VfL Bochum: Riemann – Soares (46. Stafylidis), K. Schlotterbeck, Orděc, Janko (46. Mašović) – Stöger (46. Asano), Losilla (C) – Holtmann (46. Antwi-Adjei), Kunde (73. Förster), Zoller – P. Hofmann.
    Náhradníci: Johansson – Osterhage, Lampropoulos, Broschinski.

Trenér: Thomas Letsch

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Unger