Vyškov – Opava 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 5:3 (kon.) | Písek – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Hronov – Cheb 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Val. Meziříčí 7:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Havířov 4:1 (kon.)
Letňany – Chomutov 3:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Nový Jičín 4:5 (0:3 po s.n.)
Vel. Meziříčí – Kopřivnice 3:5 (kon.) | Děčín – Řisuty 7:4 (kon.) | Vrchlabí – Příbram 3:6 (kon.)
Tábor – Mostečtí Lvi 7:0 (kon.)
HC Letci Letňany
3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Sobota 28.01.2023, 17:002. liga skupina Západ • Nadstavba A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásné sobotní odpoledne! Dnes se společně podíváme na 5. kolo části vítězů ve 2. lize, ve kterém proti sobě od 17:00 nastoupí celky HC Letci Letňany a Piráti Chomutov.

Domácí celek je suverénně vedoucím týmem soutěže. Ve 34 zápasech prohrál jen šestkrát, na druhé Ústí nad Labem díky tomu disponuje náskokem dvanácti bodů.

Nejlepším střelcem Letňany je pětadvacetiletý Jiří Hozák. Útočník, jenž si ve své kariéře připsal i dva starty v nejvyšší soutěži, se doposud prosadil šestadvacetkrát.

Chomutov podle předpokladů patří mezi ty nejlepší celky ve 2. lize. Momentálně mu náleží 3. příčka v části vítězů, když v 33 zápasech získal 73 bodů.

Hlavním tahounem týmu je Viktor Hübl. Čtyřiačtyřicetiletý matador, jenž v nejvyšší české soutěži odehrál neuvěřitelných 24 sezon, nastřádal už 56 kanadských bodů (21+35).

HC Letci Letňany: Brázdil (Kopřiva)- Guryevsky, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala, Hrala, Kastner (A), Řepík, Švec, Wojnar, Kropáček, Kellerstein, Hozák (C), Vacín, Kučera, Uhlík, Arnošt, Turek.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Piráti Chomutov: Horák (Běhula)- Matai, Váchal, Seemann, Němec, Petrásek, Žižka, Havel (A), Chlouba, Mežnar, Kostourek, Lukeš, Vostiňák, Koblížek, Zajíček, Hübl (C), Mála, Veselý, Príhoda, Chrpa (A).
    Trenér: Kamil Koláček.

00:01

00:15
    Ačkoli se jako první k puku dostal domácí tým, tak po špatné rozehře se chomutovským podařilo z levé strany dostat do zakončení

01:32
    Jakub Zajíček zachytil na středu hřiště opět špatnou rozehru domácího mužstva, vjel do útočného pásma, kde se natlačil do brankoviště, odkud následně dokázal zakončit. Bude se vhazovat.

02:32
    Domácí nepobyli dlouho v útočné třetině a nyní zahajují další útočnou akci.

02:45
    Skvělá akce domácího mužstva, kdy se z bezprostřední vzdálenosti dostal ke střele Arnošt. Odražený kotouč se snažil z ostrého úhlu ještě dorazit jeho spoluhráče, jehož pokus úspěšně zpacifikoval Horák.

03:26
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Hübl – 2 min., podrážení.

04:06
    Chomutovu se poprvé v oslabení podařilo vyhodit na útočnou polovinu.

04:25
    Kučera se chopil celé akce, projel do třetiny Chomutova a poté zakončil do vyrážečky Horáka.

04:48
    Nahrávka zpoza brány našla před brankářem Horákem Řepíka, který však z bezprostřední vzdálenosti branku netrefuje.

05:26

06:14
    Lukeš se v mezikruží snažil procpat dvěma bránícíma hráči, ačkoli se mu podařilo zakončit, tak střela neměla dostatečnou razanci, tudíž si brankář Brázdil připisuje rutinní zákrok.

06:35
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Švec – 2 min., hrubost.

07:18
    Střela hostů od modré čáry byla tečována do ochranné sítě, bude se vhazovat u brankáře Brázdila.

07:42
    Domácí zatím předvádí dobrou hru ve čtyřech, a navíc se jim teď podařilo vyhodit kotouč ven z obranného pásma.

08:35

09:10
    Uhlík se v rychlosti dostal ke střele z levého kruhu, puk brankář Horák vyrazil pouze před sebe, kde byl opět jako první Uhlík. Uhlík však ztratil balanc a ke střele se už nedostal.

09:30
    Letňany právě vstřelily branku! Jiří Hozák obdržel kotouč za bránou Horáka, pohotově ji objel a našel před ní Jiřího Uhlíka, který se už nemýlil a dostal puk za záda Horáka. Asistence: Jiří Hozák a Lukáš Chalupa.
    09:30 UHLÍK - 1:0

12:48
    Chomutov je velice nepříjemný v útočném pásmu a nedovoluje soupeři vyvést nebo vyhodit kotouč. Domácí se nakonec osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

14:15
    Němec nahodil kotouč do třetiny Letňan, byl to však odevzdaný kotouč, protože se do pásma nikdo v bílém zrovna nehrnul a samotný Němec byl zkušeně ubráněn na modré čáře.

15:05
    Brázdil si poradil se Zajíčkovým nahozením a počkal si na hvizd rozhodčího.

16:37
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a žádnému z celků se nedaří momentálně obsadit útočné pásmo.

18:01
    Havel dobruslil jako první kotouč v pravém útočném rohu, kotouč poté posunul Zajíček na druhou stranu, kde však nikdo z chomutovských připraven nebyl.

19:20
    Odražený kotouč se dostal na modrou čáru, odkud se do střely opřel Žižka. Jeho střela však letěla doprostřed brány, což si bez problému pohlídal brankář Brázdil.

19:38
    Piráti právě vstřelili branku! Hosté vybojovali vhazování, dostali kotouč na modrou na Davida PETRÁSKA, jehož nahození na bránu Letňan překvapivě skončilo na zády gólmana Brázdila. Asistence: Tomáš Koblížek a Jan Vostiňák.
    19:38 PETRÁSEK - 1:1

19:51
    Piráti právě vstřelili branku! Skvělý obrat Chomutova v závěru první třetiny! O druhý chomutovský gól v utkání se po spolupráci s Milanem Kostourkem a Romanem Chloubou postaral František MÁLA. Asistence: Milan Kostourek a Roman Chlouba.
    19:51 MÁLA - 1:2

20:00

První třetina je u konce! Obě mužstva si zatím vytvořila podobný počet příležitostí a lepší celek bychom určovali s těží. Do vedení se první dostalo domácí mužstvo, nepohlídaný závěr třetiny však Letňany stálo dvě obdržené branky, a tudíž půjde do druhé dvacetiminutovky s jednobrankovým vedením hostující mužstvo.

20:01

20:30
    Matai nabral rychlost podél levého mantinelu, objel bránu dokola a následně před ní hledal svého spoluhráče, který si neporadil se zpracováním a o kotouč přišel.

24:12
    Kynčl – 2 min., hákování.

Hosté rozjíždí další akci v přesilové hře, do Kostourkovy střely z pravé strany si lehl obránce domácích.

28:15
    Domácí se pěknou kombinací dostali až do útočné třetiny, kde však o kotouč okamžitě přišli, a proto je čekal rychlý návrat.

29:09
    Brázdil podržel Váchalovu střelu od modré, díky čemuž raději uklidnil hru.

30:14
    Nahrávka pod sebe našla na modré čáře Kellersteina, jehož pokus letí mimo tři tyče.

30:48
    Brázdil předvedl perfektní zákrok poté, co přečetl přihrávku soupeře na druhou stranu, díky čemuž se stačil zavčas přesunout a puk chytit.

32:49
    Prudkou nahrávku do mezikruží dokázal tečovat Zajíček k levé tyči, brankář Brázdil však pohotově stihl pokleknout a vyrazit kotouč do rohu hřiště.

33:48
    Hra je přerušena z důvodu posunuté brány.

33:58
    Hosté vyhráli buly v útočné třetině, pohotová kombinace hráčů Chomutova, ve které byl nejvíc vidět kapitán Hübl končí střelou Hübla z mezikruží. Brankář Brázdil na svém místě.

34:38
    Velmi dobrou a aktivní pasáž přerušuje Chomutovu vyhození na zakázanné uvolnění.

36:52
    Chomutovu se nepodařilo vyjet z obranného pásma, domácí hráči ale ztráty soupeře nevyužili kvůli nepřesné nahrávce přes brankoviště Horáka.

38:18
    Koblížek se z ostrého úhlu položil do střely a z pokleku mířil na přední tyč, brankář Brázdil na svém místě.

39:29
    Přečíslení Chomutova 3 na 2 končí velmi nepovedenou střelou z pravého kruhu, na kterou brankáři Brázdilovi stačilo jen nastavit lapačku a čekat, než do ní puk zapadne.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je minulostí! V polovině druhé třetiny začali být Piráti nebezpečnějším mužstvem, avšak dobrých příležitostí hostující celek nakonec nevyužil. Ačkoli Letci předvedli horší výkon, než tomu bylo v úvodní dvacetiminutovce, tak ke konci třetiny srovnali tempo hry se soupeřem, na což se budou snažit hráči Letňan ve třetí třetině určitě navázat.

40:01

40:19
    Domácí hráči se rozčilují poté, co brankář Horák vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. Puk se však odrazil podle rozhodčích od mantinelu, tudíž k vyloučení nedojde.

40:47
    Mála proplul z pravé strany do útočné třetiny, kde z ostrého úhlu zkusil překvapit brankáře Brázdila. Brankář Brázdil byl ve střehu a tento pokus vyrazil.

41:38
    Kropáček v dobré příležitosti! Kropáček v rychlé protiakci obdržel nahrávku z levé strany před brankářem Horákem, z bezprostřední vzdálenosti však svatyni hostů přestřeluje.

42:31
    Lukeš si na ose hřiště zkrotil skákající puk a následně zkusil prostřelit z mezikruží blok Chomutova. Jeho střela byla úspěšně zablokována chomutovskými hráči.

43:33
    Seemann sundal na led Řepíka, avšak v souladu s pravidly, a tak se vylučovat na straně Chomutova nebude.

44:02
    Rozjetý Uhlík si z levé strany netroufl na souboj jeden na jednoho, a proto jen nahodil puk na bránu. Bude se vhazovat před bránou Brázdila.

44:58
    Příhodovo nahození vyrazil Brázdil k mantinelu, kde jeho spoluhráč Tomáš Koblížek o puk přišel.

46:01
    Koblížek – 2 min., hákování.

46:10
    Kellerstein nahodil kotouč na bránu Horáka, jeho pokus byl tečován, kvůli čemuž kotouč končí mimo tři tyče.

46:43
    Letňany právě vstřelily branku! Adam Kellerstein si sjel do mezikruží pro puk, odkud našel z levé strany samotného Dominika ARNOŠTA, který se do odkryté brány už nemýlil. Asistence: Adam Kellerstein a Lukáš Kastner
    46:43 ARNOŠT - 2:2

49:52
    Nedorozumění ze strany Pirátů zapříčinilo zakázané uvolnění.

50:46
    Potyčka mezi Žižkou a Řepíkem končí vyloučením obou hráčů.

51:12
    Lukeš viděl v protiakci před brankářem Brázdilem kapitána Hübla, který byl bráněn, kvůli čemuž se nedostal k zakončení z první, a tak se brankář domácích stihl přesunout a nebezpečí zahnat.

52:46

52:46

53:25
    Jakmile Lukeš přejel červenou čáru, tak nahodil na bránu Letců. Brankář Brázdil nechtěl přerušit hru, proto puk co nejrychleji vytřepal ze své lapačky.

54:46
    Ostrý projektil Němečka od modré vyráží Horák před sebe.

55:20
    Uhlík hledal naslepo někoho před bránou Chomutova, avšak neúspěšně.

55:44
    Odpískána hra vysokou holí, kterou se provinil Lukáš Kastner.

56:31
    Žižka čeká za vlastní bránou, než vystřídají jeho spoluhráči, aby mohl rozjet novou útočnou akci.

57:03
    Letňany právě vstřelily branku! Křižnou přihrávku přes střed hřiště zachytil na modré čáře Jiří Uhlík, který si navedl kotouč hlouběji do pásma a svým nahozením našel rozjetého Lukáše KASTNERA, jehož teč končí za zády Horáka. Asistence: Jiří Uhlík a Adam Kellerstein.
    57:03 KASTNER - 3:2

59:08
    V závěru utkání se hostům nedaří vytvořit požadovaný tlak.

59:12
    Hosté odvolávají brankáře Horáka a budou hrát v šesti.

59:50
    Piráti se už pravděpodobně nedostanou k zakončení a z dnešního utkání budou odjíždět bez bodu.

Dnešní utkání je u konce! Letci se vzpamatovali z nepovedené druhé třetiny a nakonec v závěrečné dvacetiminutovce byli lepším mužstvem. Letňany přetavily své úsilí v třetí třetině ve dvě branky, a taktéž si pohlídaly poslední minutu utkání, ve které Chomutov zkusil hru v šesti, díky čemuž si domácí připisují zasloužené tři body a odskakují od druhého Ústí nad Labem s náskokem dvanácti bodů.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a na shledanou! (19:14:31)

Jakub Hladký

Branky a nahrávky: 10. Uhlík (Hozák, Chalupa), 47. Arnošt (Kellerstein, Kastner), 58. Kastner (Uhlík, Kellerstein) – 20. Petrásek (Koblížek, Vostiňák), 20. Mála (Kostourek, Chlouba)

Trenér: Kamil Koláček