Vyškov – Opava 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 5:3 (kon.) | Písek – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Hronov – Cheb 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Val. Meziříčí 7:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Havířov 4:1 (kon.)
Letňany – Chomutov 3:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Nový Jičín 4:5 (0:3 po s.n.)
Vel. Meziříčí – Kopřivnice 3:5 (kon.) | Děčín – Řisuty 7:4 (kon.) | Vrchlabí – Příbram 3:6 (kon.)
Tábor – Mostečtí Lvi 7:0 (kon.)
HC Klatovy
5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Sobota 28.01.2023, 17:30 • Zimní stadion města Klatov, Klatovy • 2. liga skupina Západ • Nadstavba B

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že se zápas dohraje v poklidu. Opak byl ale pravdou a Vlci se prosadili dvakrát v dvojnásobné přesilovce a navíc při hře bez brankáře. Nakonec se však domácím ulevilo, když kýženou trefou do prázdné klece uzavřel na konečných 5:3 pro Klatovy Jiří Beránek. (19:50:16)

59:32 BERÁNEK - 5:3

59:32
    Klatovy právě vstřelily branku!
    S vypětím všech sil nakonec domácí skórují do prázdné klece, když zakončoval JIŘÍ BERÁNEK. Asistence: Martin Lang a Jiří Beníšek.

58:22

57:50
    Hostům se teď nedaří udržet se v útočném pásmu.
    56:50 PAVLŮ - 4:3

56:50
    Vlci právě vstřelili branku!
    V další přesilovce šesti proti třem tentokrát Koláře prostřelil MICHAL PAVLŮ a domácí teď budou zažívat další perné chvíle. Asistence: Lukáš Abraham.

55:44
    Přesilovku šesti proti třem využívá bombou z vrcholu levého kruhu ROMAN ŠVÍK. Asistence: Lukáš Abraham a Vojtěch Strnad.

55:34
    Kolář Kristián – 2 min., sekání.

54:41
    Kristián Kolář zůstává ležet po souboji v brankovišti, vypadá to ale, že bude v pořádku.

54:20
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím však nevystřelili.

53:55
    Jablonec to zkusí v šesti proti čtyřem!

53:55
    Oddechový čas pro tým HC Vlci Jablonec nad Nisou.

53:55
    Houfek – 2 min., krosček.

51:15
    Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, protože potřebují vystřídat.

50:30
    Zprava střílel Ženíšek, jeho střela byla také zblokována.

49:30
    Střela Michala Pavlů byla sražena do ochranné sítě.

48:00
    Domácí hráči kontrolují průběh utkání a Vlky do ničeho nepouští.

47:18
    Stejná situace se opakuje i o několik vteřin později.

46:40
    Jablonec se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

45:20
    Na kotouči jsou více domácí a vypadá to, že budou chtít tento stav udržet co nejdéle.

44:38
    Zakázané uvolnění hostů.

44:00
    Střelu Šilhána vyrazil Horák do rohu kluziště.

43:15
    Klatovy nyní zastavil ofsajd.

42:36
    Tomáš Horák si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Matouška.

42:00
    Kotouč skončil na střídačce hostů a bude se vhazovat po pravici Horáka.

41:40

41:32

41:10
    Hosté zkoušejí něco vymyslet, zatím však Kolářovu branku neohrozili.

40:01

Ve druhé části Klatovy dokázaly své vedení ještě navýšit. Z kraje třetiny se trefil Kvasnička. Na tuto branku se povedlo Jablonci odpovědět, když se ve 26. minutě prosadil Špaček. Poslední slovo v prostřední části však měl Martin Lang, který dal podobu průběžnému výsledku. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

38:50
    Domácí se dokonce dostali před Horáka a ušetřili cenné vteřiny.

38:00
    Hosté kombinovali v útočném pásmu. Abrahamovi přeskočil na modré kotouč hůl a Klatovy mohou bezpečně vystřídat.

37:13
    Kvasnička – 2 min., držení hole.
    36:41 LANG - 4:1

36:41
    MARTIN LANG to vzal na sebe a nikým nehlídán projel z obranného pásma až na útočnou modrou a následně krásnou střelou zápěstím do protipohybu Horáka zvyšuje na 4:1. Asistence: Jiří Beránek a Vladimír Kremláček.

35:45
    Vlci mají opět problém udržet kotouč v útočném pásmu.

33:55
    Kolářovu pozornost vyzkoušel opět Špaček, tentokrát na něj nevyzrál.

32:40
    Vlci jsou teď lepším týmem a domácí se teď brání pouze za cenu vyhazování kotoučů z obranného pásma.

31:50
    Zakázané uvolnění domácích.

30:27

30:10
    Domácí se osvobozují a mohou vystřídat.

29:43
    Tvrdou ránu Pavlů schytal jeden z domácích obránců.

28:27
    Beníšek – 2 min., držení.

28:20
    S dalším nepříjemným pokusem přispěchal Beníšek.

28:05
    Z levé strany nebezpečně pálil Lang.

27:11
    Vlci teď zahráli pouze na zakázané uvolnění.

26:32
    Kollertovu střelu tentokrát Kolář kryje.
    25:46 ŠPAČEK - 3:1

25:46
    Foerster vystihl špatnou rozehrávku domácích a je z toho kontaktní branka hostů, když se v předbrankovém prostoru dokázal prosadit DANIEL ŠPAČEK. Asistence: Lukáš Abraham a Petr Foerster.

23:45
    Pokus Špačka zachytil do lapačky Kolář a raději přerušuje hru.

23:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

22:45
    Hráči z Klatov drží kotouč na svých hokejkách a vypadá to, že počkají na příchod obou hráčů z trestné lavice.

22:00
    Při hře ve čtyřech mají zatím více ze hry hosté, zatím si však žádnou šanci nevytvořili.

21:07
    Současné vyloučení:
    Pánek – 2 min., hrubost.

Strnad – 2 min., krosček.
    20:45 KVASNIČKA - 3:0

20:45
    Ukázkovou situaci dva na jednoho zakončil do odkryté klece VLASTIMIL KVASNIČKA. Asistence: Jiří Beránek a Jan Walter.

20:01

Domácí hokejisté vstoupili do tohoto duelu lépe. V 9. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Ženíšek a pět minut po něm zvýšil na 2:0 Kremláček. Hosté si zatím žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:35
    První třetina se již dohrává v poklidném tempu.

18:43
    Martin Lang střílel z podobné pozice jako Beníšek, ani tentokrát se však domácí neprosadili.

17:10
    Icing na straně hráčů z Jablonce.

16:32
    Beníšek vyzkoušel pozornost Horáka z levého kruhu.

15:40
    Severočeši se zatím prosazují přes domácí obranu jen velmi těžko. Pokus Jursy byl zblokován.

14:44
    Na druhé straně zkoušel snížit náskok Klatov Švík, jeho pokus z pravé strany minul branku.
    13:01 KREMLÁČEK - 2:0

13:01
    Vlastimil Kvasnička zavezl touš do útočného pásma a poté nahrál na modrou z druhé vlny najíždějícímu VLADIMÍRU KREMLÁČKOVI, který z první propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Vlastimil Kvasnička a Adam Ženíšek.

12:15
    Klatovy jsou v první třetině zatím lepším týmem a na brankáře Jablonce se valí jeden útok za druhým.

10:44
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.

10:27

10:20
    Střelu Vajnera hostující brankář vyrazil do rohu.

09:55
    Od modré nebezpečně pálil Pánek. Horák si tentokrát poradil.

09:20
    Domácí se hned usadili v útočném pásmu a dohrávají klasickou přesilovku.
    08:55 ŽENÍŠEK - 1:0

08:55
    Přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil ADAM ŽENÍŠEK. Před Horákem si na holi srovnal pul a zamířil přesně pod víko. Asistence: Jan Walter a Jakub Houfek.

05:23
    Kaiser teď dvakrát prověřil Horáka v brance hostů.

04:40

04:00
    Začátek utkání je zatím velmi opatrný a o kotouč se bojuje hlavně ve středním pásmu.

02:36
    Teď o sobě dali vědět i domácí hokejisté, když střelu Beránka ukryl do rukavice brankář hostů.

01:50
    Bohužel pro Jablonec vidíme stále stejný obrázek, Klatovy se dobře brání.

01:15
    Jablonec jen těžko hledá cestu do útočné třetiny.

00:34
    Hosté jsou hned v úvodu pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu. Domácí nastoupí v červených dresech.

SHC Klatovy: Kolář K. (Čech K.) – Kremláček, Houfek (C), Pánek, Vajner, Kovařík, Walter (A), Šilhán – Kaiser, Čech D., Beníšek, Lang, Beránek, Matoušek, Kolář F., Kvasnička, Ženíšek (A), Prokop.
    Trenér: Michal Straka

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák (Jelínek) – Starý, Kollert, Duschka, Abraham, Had, Meisel, Pavlů (C) – Špaček (A), Kačírek, Brokeš (A), Strnad, Jursa, Foerster, Maďar, Švík.
    Trenér: Jan Šuráň

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp.

Dnes od 17:30 budeme sledovat souboj 5. kola nadstavbové části skupiny B 2. hokejové ligy – západ mezi domácími Klatovy a Vlky z Jablonce nad Nisou.

SHC Klatovy dokázaly v 34 zápasech této sezony vybojovat 23 bodů za sedm výher v základní hrací době a jednu výhru v prodloužení. V ostatních případech odcházely z ledu poraženi. V nadstavbě se nacházejí na 6. místě tabulky při pasivním skóre 87:134 se ztrátou pěti bodů na páté Řisuty.

Poslední zápasy:

4. kolo NČ: Řisuty – Klatovy 6:5
    3. kolo NČ: Klatovy – Benátky n/J 5:4 v prodl.

Martin Lang – 18 bodů (11+7).

HC Vlci Jablonec nad Nisou v tabulce figurují ještě o jednu pozici níže než jejich dnešní soupeř, a to s 22 body se skóre 98:189. V západní části 2. ligy má už horší obranu pouze poslední Hronov.

Vzájemné zápasy v této sezoně:

10. kolo ZČ: Klatovy – Jablonec n/N 3:6 (0:1, 1:1, 2:4)
    24. kolo ZČ: Jablonec n/N – Klatovy 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 9. Ženíšek (Walter, Houfek), 14. Kremláček (Kvasnička, Ženíšek), 21. Kvasnička (Beránek, Walter), 37. Lang (Beránek, Kremláček), 60. Beránek (Lang, Beníšek) – 26. Špaček (Abraham, Foerster), 56. Švík (Abraham, Strnad), 57. Pavlů (Abraham)

Rozhodčí: Battěk – Maňák, Teršíp