Vsetín – Zlín 2:3 (kon.) | Litoměřice – Slavia 1:2 (kon.) | Třebíč – Kolín 5:6 (0:2 po s.n.)
Jihlava – Šumperk 5:0 (kon.) | Sokolov – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Prostějov – Pardubice B 4:5 (po pr.)
Přerov – Poruba 2011 2:3 (0:1 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 (3:2, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice B
Pondělí 30.01.2023, 18:00 • Prostějov, Zimní stadion. • Chance liga • 43. kolo

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:32:46)

Vypadalo to, že tento mač budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy, v prodloužení se hrál z obou stran velmi opatrný hokej a šance diváci neviděli. Půl minuty před koncem však nasadil k sólu přes celé kluziště Robin Kaplan, jenž svůj průjezd zakončil parádní ranou do horního rohu prostějovské svatyně, čímž rozhodl o bonusovém bodu pro svůj mančaft.

64:32 Robin KAPLAN - 4:5

64:32
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Na samostatné nájezdy nedojde, hosté necelou půl minutu před koncem prodloužení rozhodující o své důležité výhře. ROBIN KAPLAN krásně projel do útočného pásma, z levého kruhu nasadil ke střele do vzdálenějšího horního rohu brány, čímž poprvé překonal Pavelku, který za tento gól nemohl.
    Asistence: Jakub Lichtag a Michal Hrádek.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

63:43
    Jakub Illéš se snažil dostat ke Kloučkovi, šance z toho nebyla.

63:30
    Klouček zkrotil puk a přerušil hru, prodloužení spěje ke svému konci.

63:09
    Burian pálil velmi tvrdě z dobré pozice, avšak mimo tři tyče.

62:56
    Domácí drží puk v útočném pásmu, ale to je tak vše.

62:01
    Kaut místo střely volil přihrávku, která byla nepřesná.

61:39
    Hraje se sice 3 na 3, ovšem šance k vidění nejsou.

60:26
    Vilém Burian se dral do zakončení, ovšem od puku byl odstaven.

60:01

Závěrečná část byla na góly nejchudší, domácím se povedlo na začátku 47. minuty vyrovnat, hosté mohli vzápětí odpovědět, avšak strhnout vedení zpět na svou stranu se jim nepovedlo. Ani Prostějov nedokázal otočit vývoj ve svůj prospěch a rozhodnout tak musí prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:50
    Domácí už nikam nepospíchají.

59:16
    Klouček trochu zaváhal při svém zákroku, puk šel nakonec vedle pravé tyče jeho brány.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 4. Hašek (Jiránek, Jandus), 7. Veselý (Illéš), 10. T. Jáchym (Jandus), 47. Staněk (V. Burian, Jandus) – 8. Pochobradský (M. Machač, Kubíček), 9. Kaplan (T. Svoboda, T. Urban), 23. M. Rohlík (Rouha, Lichtag), 23. Kaut (T. Svoboda, Drtina), 65. Kaplan (Lichtag, Hrádek)

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (23. Pavelka) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec (C), Maruna – Veselý, Vlach, Illéš.
    Trenér: A. Totter.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bukač, Zdráhal (A), Hanousek, Hrádek, Kubíček, Drtina (A), Oliva – Kaplan, Kaut (C), T. Svoboda – O. Rohlík, T. Urban, Štetka – Rouha, Lichtag, M. Machač – M. Rohlík, Pochobradský.
    Trenér: V. Baďouček.

Rozhodčí: T. Micka, J. Koziol – V. Hanzlík, H. Kráľ