Buffalo – Carolina 1:5 (kon.) | Toronto – Boston 2:5 (kon.)
1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Carolina Hurricanes
Čtvrtek 02.02.2023, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Carolina Hurricanes.

Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference, hostující Carolina má lepší výchozí pozici, v tabulce je na druhé pozici, na první Boston ztrácí sedm bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrála všechny, minulou noc senzačně otočila zápas s Los Angeles a vyhrála 5:4 v prodloužení. Buffalo je v tabulce na deváté pozici, má 56 bodů a na osmý Pittsburgh ztrácí bod. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým hned čtyři, v posledním duelu ovšem nestačil na Minnesotu 2:3 po nájezdech.

Zápas brzy začne.

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Dahlin, Samuelsson, Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons, Krebs, Okposo.

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Chatfield, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Coghlan – Teräväinen, S. Aho II, Jarvis – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Fast – Noesen, Stastny, Stepan.

00:01

00:13
    Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.

00:40
    Peyton Krebs vypracoval zajímavou střeleckou pozici pro spoluhráče, ale se střelou si brankář Caroliny dokázal poradit.

01:11
    Antti Raanta byl připravený a dokázal si poradit se střelou z pravé strany.

01:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Tage Thompson – 2 min., hákování.

02:00
    Přesilovku hraje hostující celek, který se poměrně rychle dokázal usadit v útočném pásmu.

02:10
    Ukko-Pekka Luukkonen si poradit se střelou od modré čáry, zakončoval Brady Skjei.

02:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    Mattias Samuelsson byl před svou brankou málo důrazný, nechal hrát spoluhráče, a tak mohl u tyče poměrně snadno dorážet volný kotouč za záda brankáře SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Andrej Svečnikov.
    02:35 Sebastian AHO - 0:1

03:47
    Rasmus Dahlin vedl zajímavou akci svého celku, dostal se mezi kruhy, odkud dokázal vypálit. S jeho pokusem brankář Caroliny neměl problém.

04:32
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat se do útočného pásma.

05:00
    Domácí celek rozehrává od své branky, prohrává na střely 3:5 a také inkasoval jako první.

06:43
    Hostující celek je střelecky aktivnější, snadněji se dostává do zakončení, více ze hry mají hosté.

07:06
    Brent Burns rozehrává od své branky, Stefan Noesen následně pálil, ale domácí brankář byl pozorný.

07:28
    Ukko-Pekka Luukkonen kryje kotouč, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

07:33
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hosté se dostali do zakončení, ale rána končí vedle braky.

08:00
    Osm minut hry je pryč, domácí prohrávají na střely 3:8.

10:05
    Jesperi Kotkaniemi dostal kotouč do útočného pásma, Nečas pokračoval v akci. Dostal se před branku. Mohl zakončovat, ale rozhodl se podržet kotouč, a pak přihrával na druhou stranu, kde byl zcela volný STEFAN NOESEN. Pohledná branka Caroliny a důležitý příspěvek Nečase. Asistence: Martin Nečas a Jesperi Kotkaniemi.
    10:05 Stefan NOESEN - 0:2

11:10
    3:12, tak vypadá statistika střel na branku, domácí hokejisté jsou výraznější pasivnější a horší v tomto zápase. Tempo hry diktuje jejich soupeř.

12:47
    Po rychlém přenesení hry se hostující celek dostal do útočného pásma, následně se puk po bleskové akci dostal do míst, kde byl zcela volný BRENT BURNS. Se zakončením problém neměl. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Jalen Chatfield.
    12:47 Brent BURNS - 0:3

14:10
    Domácí celek se nemůže dostat do tempa, v první třetině dominuje velmi výrazně hostující celek.

14:39
    Antti Raanta kryje kotouč, komerční přestávka.

14:45
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se prosazuje po nenápadné akci, střelou z velké dálky dokázal poslat kotouč do horní části banky někdejší hráč Vegas ALEX TUCH. Asistence: Henri Jokiharju.
    14:45 Alex TUCH - 1:3

15:39
    Komerční přestávka.

16:00
    Po krátké přestávce pokračuje hostující celek v aktivní hře, následně kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

16:34
    Ukko-Pekka Luukkonen kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek pokračuje v dobrém tempu hry.

17:30
    Buffalo rozehrávalo od své branky, domácí se dostali do útočného pásma, Zemgus Girgensons minul branku od modré čáry.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:24
    V posledních minutách čekáme na nějakou výraznější šanci. Derek Stepan zakončoval rychlou hostující akci, trefil jen brankáře.

19:00
    Paul Stastny měl před sebou odkrytou část branky, ale domácí hráči tuto situaci přečkali. Hosté nedokázali navýšit náskok.

19:44
    Jack Quinn se dostal do šance, ale nedokázal prostřelit brankáře. Následně se posunula branka Caroliny.

20:00

20:01

20:17
    Utkání, ve kterém je aktivnější domácí celek pokračuje dál. Carolina má dvoubrankový náskok.

20:37
    9:17, tak vypadá statistika střel na branku.

21:15
    Mnoho šancí v úvodu druhé třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

22:00
    Brett Pesce se dostal do zakončení, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit, následná rána byla také nepřesná.

22:19
    Andrej Svečnikov pálil z bezprostřední blízkosti, s jeho pokusem si dokázal brankář Ukko-Pekka Luukkonen poradit.

22:39
    Hosté pokračují v dobré hře, Seth Jarvis to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

23:10
    Carolina měla další zajímavou šanci, ale hráč trefil znovu jen prostor, kde byl brankář.

23:36
    Ukko-Pekka Luukkonen kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

25:00
    Ukko-Pekka Luukkonen si dokázal poradit s bekhendovou střelou soupeře, mnoho šancí nyní k vidění není.

25:39
    Hraje se bez přerušení, sledujeme plynulou pasáž hry, více ze hry mají hostující hráči.

26:03
    Vhazovat se bude před brankou domácích. Komerční přestávka.

26:09
    Tyson Jost zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl mnoho prostoru na to, aby ohrozil branku.

26:57
    Tyson Jost – 2 min., hrubost.

27:24
    Sledujeme přesilovku hostujícího celku, domácím se následně podařilo vyhodit.

28:00
    Domácí se v pohodě brání, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

28:20
    Andrej Svečnikov minul branku, jeho rána nebyla vůbec povedená, Buffalo následně snadno a v pohodě vyhodilo.

28:38
    Další snadné vyhození domácího celku, Brady Skjei musí rozehrávat od své branky, ale nedaří se mu.

28:59

29:30
    Casey Mittelstadt vedl zajímavou domácí akci, ale do zakončení se nedostal.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, ani jeden celek se nikam nežene. Zakázané uvolnění proti hostům.

31:47
    Mnoho šancí jsme zatím ve druhé třetině neviděli, hosté mají převahu 23:12, oba kluby na výraznější šanci čekají.

32:20
    Rasmus Dahlin mohl zakončovat od modré čáry, ale neuspěl.

32:28

33:02
    Hostující celek vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář v pohodě poradil.

33:44
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, Tage Thompson si vynutil faul soupeře.

34:14
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Jalen Chatfield – 2 min., držení.

34:14

34:20
    Hra pokračuje dál, domácí se usadili v útočném pásmu.

35:01
    Alex Tuch hlídkoval před brankou, dostal puk, ale vypálit nedokázal. Hosté následně vyhodili.

35:31
    Hostující celek se v pohodě brání, Antti Raanta vykopl kotouč betonem, následně jeho tým vyhodil.

36:14
    Přesilovka končí.

36:41
    Jack Quinn měl dobrou střeleckou pozici, ale brankáře překonat nedokázal. Antti Raanta se vyznamenal.

37:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

37:30
    Hraje se ve středním pásmu.

38:04
    Kyle Okposo hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si v pohodě dokázala poradit, hosté otáčejí směr hry.

38:28
    Tage Thompson pálil, s jeho ránou neměl brankář mnoho práce.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

40:00

Branku jsme ve druhé třetině neviděli, v zápase tak vede aktivnější Carolina na ledě soupeře zaslouženě 3:1.

40:01

40:46
    Brent Burns – 2 min., vysoká hůl.

41:07
    Antti Raanta měl co dělat, ale dokázal si se šancí soupeře poradit. Následně Carolina vyhodila. Domácí hrají dobře.

41:43
    Více ze hry mají domácí, v početní výhodě se dostávají do zakončení, ale obrana je pozorná.

42:06
    Kyle Okposo dostal hru do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči. John Peterka netrefil odkrytou část branky.

42:57
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Caroliny, v úvodu třetiny jsou domácí jasně lepší.

43:48
    Tage Thompson odstoupil se zápasu pro zranění a podle všeho se do hry už nevrátí tento duel.

44:43
    24:29, ve třetí třetině jsou hosté aktivnější a snaží se dorovnat poměr střel na branku.

45:07
    Henri Jokiharju rozehrává od své branky, následně se Jack Quinn dostal před branku, ale neuspěl. Pak přišla rána od modré čáry, Antti Raanta byl připravený.

45:42
    7:0, takový je poměr střel na branku ve třetí třetině.

46:42
    Mnoho šancí k vidění není, hraje se bez přerušení, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

47:08
    Komerční přestávka

47:52
    Henri Jokiharju se propracoval do střelecké pozice, jeho rána končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

48:19
    Hosté se po rychlé akci dostali do střelecké pozice, ale rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

49:01
    Hra se bez výraznějších šancí přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nemůže usadit před brankou soupeře.

50:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

50:30
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po tlaku v útočném pásmu zůstal před brankou zcela volný DEREK STEPAN. Jeho blafák byl povedený. Asistence: Stefan Noesen.
    50:30 Derek STEPAN - 1:4

51:31
    Brady Skjei – 2 min., sekání.

51:43
    Domácí celek se po vyhraném vhazování usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

52:00
    Jack Quinn pálil od modré čáry, jeho projektil se odrazil od tyče.

52:58
    Kyle Okposo se dostal do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

53:16
    Buffalo sice hraje v přesilovce aktivně, ale hosté drží hru bezpečně daleko.

53:37
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Caroliny.

55:01
    V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze hry v tomto zápase. Domácí hokejisté prohrávají o tři branky a v závěru je nečeká vůbec nic snadného.

55:16
    Paul Stastny se sice dostal do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo. Následně Nečas z dobré pozice trefil brankáře.

55:43
    Zemgus Girgensons rychle otočil směr hry, dostal se do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná.

57:05
    Hosté se dostali do zakončení, rána od modré čáry končí vedle.

57:20
    Victor Olofsson pálil, Antti Raanta kryje puk. Komerční přestávka.

57:34
    Domácí hrají bez brankáře.

57:42
    Jalen Chatfield – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

58:19
    Hostující celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal po rychlém otočení hry JORDAN MARTINOOK. Asistence: Jordan Staal.
    58:19 Jordan MARTINOOK - 1:5

59:00
    Poslední minuta hry v tomto zápase.

59:20
    Už se pravděpodobně nic nestane v tomto zápase, Carolina míří za výhrou.

3. Jesperi Kotkaniemi (CAR) 0+2

Carolina Hurricanes vyhrává sedmý zápas v řadě, dnes porazila naprosto zaslouženě Buffalo 5:1. Především díky povedené první třetině berou Hurricanes body. (04:06:00)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Tuch (Jokiharju) – 3. S. Aho II (Teräväinen, A. Svečnikov), 11. Noesen (Nečas, Kotkaniemi), 13. Burns (Kotkaniemi, Chatfield), 51. Stepan (Noesen), 59. Martinook (J. Staal)

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).
    Trenér: Don Granato

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Chatfield, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Coghlan – Teräväinen, S. Aho II (A), Jarvis – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Fast – Noesen, Stastny, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Lambert, Rank – Galloway, Cherrey

Diváci: 14 166