Motor ČB – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (0:3, 5:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 02.02.2023, 16:45 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

HC Energie Karlovy Vary:

Poslední dva duely odehráli hráči dorostu Energie na domácí půdě. Nejprve přivítali hráče týmu Mountfieldu HK. První dvě třetiny se zápas vyvíjel lépe pro hostující tým. Karlovarští nemohli najít recept na Vojtěcha Petříka a po druhé třetině prohrávali 0:2. Obrat nastartoval Vít Záhejský, který ve třetí třetině skóroval dvakrát a vyrovnal skóre zápasu. Při vyrovnávacím gólu se opět blýskl "Michiganem". Vedení hradeckým mladíkům vrátil Jakub Jón. V čase 59:53 opět srovnal Viktor Wardas a zápas pokračoval prodloužením. To rozhodl Jiří Klíma a bod navíc putoval do Hradce Králové. Naopak v utkání proti týmu Dynama Pardubice měli energetici navrch už od první minuty. Po první a druhé třetině došlo ke střídání hostujících gólmanů. I přes to nakonec karlovarští mladíci brali body za vítězství 8:1. čtyřmi body k výsledku přispěl útočník Matěj Zeman.

BK Mladá Boleslav:
    V předposledním zápase třetí lednovou neděli přivítali Bruslaři tým Oceláři Třinec. Po první třetině vedli nad svými hosty 1:0. Srovnáno však bylo už ve druhé třetině. Na rozdíl od hostů, Bruslaře opustilo střelecké štěstí a další branku už nepřidali. Třinečtí mladíci se ve třetí třetině trefili ještě dvakrát a body tak putovaly do Třince. Týden na to zahájili Bruslaři na ledě Sparty šňůru venkovních zápasů. Po bezbrankové první třetině se prosadil ve druhé části Vojtěch Steklý a vedení Bruslařů ve druhé minutě třetí třetiny navýšil Matěj Vojáček. Hráči Sparty se do hry vrátili brankou Petra Poláčka. Jeho gól vrátil Spartu do hry a díky dorážce Tomáše Hlinky se pokračovalo prodloužením. O výsledku zápasu se nakonec rozhodovalo až v nájezdech, ve kterých nakonec uspěli pražští mladíci. Bruslaři tak přijíždějí na západ Čech připraveni vybojovat si zde další body. Síly změří kromě Energie také s týmem Škoda Plzeň.

Ubránění oslabení 85,96 %

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Ebenstreit) – Cipko, Pelikán, Postl (A), Mähler (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Váňa, Wardas, Záhejský, Pastor, Slavík, Zeman
    Trenér: Martin Gombár

BK Mladá Boleslav: Císař (Kovář) – Hlinský, Křivánek (A), Šilhavý, Fišer, Kubíček (A), Průšek, Macháček, Steklý, Šindelář (C), Kurka, Vojáček, Lev, Hurt, Hájek, Trefil, Kristek, Teplý
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Dyršmíd – Tichý, Herles.

Utkání se maličko pozdrželo, ale nyní už je vše připraveno k úvodnímu vhazování.

00:01

00:20
    Teplý se zbavil bránících hráčů a střílel z kruhu. Střela proletěla nad brankou.

02:20
    Křivánek poslal dělovku od mantinelu. Oršulák ji vyrazil betonem.

04:02
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

04:29
    Oršulák si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

04:59
    Díky napadení přihrávky se museli hosté stáhnout, ale Průšek se vzápětí dostal zpět do pásma.

05:59
    Zeman se proháčkoval přes obránce a zkusil to z úhlu. Neujala se ani následná dorážka.

06:22
    Pelikánova dělovka od modré skončila na Císařově betonu.

07:02
    Váňův únik skončil u bočního mantinelu, kde byl obrán o kotouč.

07:31
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

07:45
    Křivánkova střela z vrcholu kruhu prošla šikmo před brankou.

08:46
    Kotouč se po Kurkově střele odrazil od Oršulákových betonů, před brankou byl jeden z domácích a kotouč vyhodil.

09:35
    Teplý poslal kotouč těsně kolem branky.

10:30
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři u své branky odzbrojili domácí a ADAM KURKA překonal povyjetého Oršuláka. Asistence: Matěj Vojáček a Miroslav Křivánek.

12:40
    Energetici byli vyhnáni z pásma až ke své brance.

13:35
    Dyk se dostal sám až před branku, ale před zakončením byl odzbrojen.

14:17
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Na druhé straně se přes bránící hráče dostal JOSEF TEPLÝ a zvýšil vedení hostů. Asistence: Jakub Lev a Adam Martin Hlinský.

15:35
    Hurtovu střelu Oršulák zalehl.

16:39
    Další závar před brankou energetiků.

17:06
    Také Císař přerušil hru poté, co raději zakryl kotouč.

17:42
    Hurt se vložil do přihrávky energetiků.

18:11
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Po přetahování u mantinelu se kotouč ocitl před brankou, kde ho do branky zametl MATĚJ VOJÁČEK. Asistence Adam Kurka.

18:44
    Zakázané uvolnění hostů.

18:51
    Dykova střela skončila v lapačce hostujícího gólmana.

19:52
    Po Záhejského střele skryl Císař kotouč v náruči.

20:00

První třetina patřila jednoznačně Bruslařům. Ačkoliv si energetici připsali několik střel, tak gólově se prosadili hosté. Nejprve udeřil Adam Kurka, který vylákal Michala Oršuláka z branky. Druhou branku přidal Josef Teplý a příležitost, když se před ním objevil kotouč využil nehlídaný Matěj Vojáček. Další část začne zhruba v 17:34.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Michal Oršulák, přichází Adam Ebenstreit.

20:45
    Pastor se ocitl v dobré palebné pozici, ale byl podražen.

20:47
    Vojáček – 2 min., podrážení.

21:08
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Parádní přesilovkovou kombinaci zakončil JAKUB GALNOR, který z vrcholu kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence Nick Mähler a Vojtěch Čihař.

23:10
    Vojáček střílel z úhlu, ale kotouč skončil na betonech domácího gólmana.

23:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Poté co se energetici zmocnili kotouče, vyrazil k brance TOBIÁŠ PASTOR, který poslal kotouč kolem tyčky. Asistence Kryštof Dyk.

23:36
    Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

24:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! A je srovnáno. Třetí branku energie si připisuje VOJTĚCH ČIHAŘ. Asistence Lukáš Slavík a Vojtěch Váňa

25:04
    Energetici jsou opět v pásmu.

25:38
    Pohledná kombinace energetiků těsně před brankou nakonec skončila nezdarem.

25:53
    Wardas – 2 min., sekání.

25:53
    Kubíček – 2 min., hrubost.

26:30
    Ebenstreit měl nyní namále, ale s dorážkou si nakonec poradil.

27:57

27:57

28:38
    Energetici se museli kvůli napadání přihrávek trochu stáhnout. Jeden z hostů se zmocnil kotouče, ale jejich akci nakonec zastavil ofsajd.

29:17
    Hosté se za brankou zmocnili kotouče a už se chystali na akci. Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou.

29:39
    Pelikán – 2 min., podrážení.

29:45
    Energetici vyhazují.

30:30
    Šindelář dvakrát pálil z kruhu. Po druhém střele bylo u Ebenstreitovy branky hodně živo, ale energetici nakonec dorážkám odolali.

31:23
    Akci hostů zastavil ofsajd.

31:39

32:31
    V prostoru u střídaček vypukla menší strkanice. Vít Záhejský nejprve narazil na mantinel jednoho z hostů a Miroslav Křivánek se ho vydal pomstít.

32:31
    Záhejský – 2 min., krosček.

32:31
    Křivánek – 2 min., hrubost.

34:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! NICK MÄHLER posílá Energii do vedení. Asistence Kryštof Dyk.

34:39
    Hlinský – 2 min., držení.

35:52
    Před zakončením nesedla Mählerovi přihrávka a jeho rána neměla tu správnou průraznost.

36:42

37:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Kotouč se po ráně Matěje Zemana odrazil od betonů Metoděje Císaře a vyletěl nad branku. Po dopadu ho do branky dorazil NICK MÄHLER. Asistence Matěj Zeman a Tobiáš Pastor.

37:30
    Ebenstreit si připsal další zákrok.

38:10
    Bruslaři se snaží probojovat do pásma.

40:00

Druhá část byla naopak v režii energetiků. Z náskoku Bruslařů první dílek ukrojil, využitím početní výhody, Jakub Galnor. V páté minutě třetí, srovnávací branku vstřelil Vojtěch Čihař. Do konce třetiny energetici přidali ještě dva góly. Bruslaři několikrát zahrozili, ale Adam Ebenstreit byl pozorný. Další část začne zhruba v 18:24.

40:01

40:20
    Kristek po přihrávce žongloval s kotoučem, který málem skončil v brance nebýt Ebenstreitova zásahu.

41:48
    Po obranné akci zůstal na ledě Pavol Cipko. Po chvíli se za doprovodu odkulhal na střídačku.

42:09

42:40
    Kristkova střela skončila na noze jednoho z bránících hráčů.

43:15
    Hlinský se snažil vybojovat kotouč.

43:39

44:05
    Čihař a Váňa byli připraveni před brankou. Kotouč jim vyšťouchl jeden z Bruslařů.

44:29
    Zakázané uvolnění domácích.

44:48
    Kurkovi nesedla přihrávka. Nakonec pálil Teplý, kotouč se odrazil zřejmě od tyčky a Ebenstreit se ohlížel, kde skončil. Kotouč se objevil se až za brankou.

46:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři se dostali do přečíslení dva na jednoho. Před brankou to vzal na sebe MAREK TREFIL. Kotouč se odrazil od betonů a přes Ebenstreita zapadl do branky. Asistence Adam Martin Hlinský a Vojtěch Steklý.

48:51
    Bruslaři si poslali kotouč zpoza branky. Energetici dorážkám zabránili.

49:45
    Kubíček to zkusil od modré.

49:47
    Bruslaři drží energetiky pod tlakem.

50:40
    Zeman už po několikáté mířil k brance, ale hosté ho nepustili k zakončení.

51:20
    Vojáček zůstal sám proti jednomu z energetiků a Ebenstreitovi. Kotouč nakonec skončil po odrazu od betonů u mantinelu.

52:15
    Energetici jsou na kotouči, ale nemůžou se dostat přes modrou čáru.

52:54
    Únik Trefila zastavil Postl.

53:20
    Dva energetici odzbrojili Teplého.

53:26
    Teplý – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

53:39
    Kristek se probíjel přes několik energetiků k brance.

54:44
    Bruslaři se vysvobozují.

55:02
    Fišer napadl přihrávku energetiků.

55:26

56:04
    Šindelář poslal kotouč do pásma, jenomže Kristek se k němu nedostal.

56:43

56:58
    Energetici vybojovali kotouč, ale při zaujímání postavení se dostali do ofsajdu.

57:22
    Jeden z Bruslařů orazítkoval Ebenstreitův beton.

58:11
    Lev se dostal mezi dva energetiky. Ti si nakonec kotouč vzali zpět.

58:44
    Císař už byl na cestě na střídačku, ale poté co se energetici dostali přes střed se vrátil zpět.

59:24
    Bruslaři hrají v šesti.

59:50
    Energetici bojují u mantinelu o kotouč.

Dnešní zápas je u konce a nabídl parádní podívanou do posledních sekund. Ve třetí části neměl žádný z týmů vyloženě navrch. Bruslaři poté co snížili náskok svých hostitelů hodně tlačili na srovnání. To se jim ani přes jejich bojovnost a nasazení nepodařilo a energetici si svůj bodový zisk pohlídali.
    Pro dnešek je to ode mě vše. Přeji krásný večer. (18:56:15)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 22. Galnor (Mähler, Čihař), 24. Pastor (Dyk), 25. Čihař (Slavík, Váňa), 34. Mähler (Dyk), 37. Mähler (Zeman, Pastor) – 11. Kurka (Vojáček, Křivánek), 15. Teplý (Lev, Hlinský), 19. Vojáček (Kurka), 47. Trefil (Hlinský, Steklý)

Rozhodčí: Dyršmíd – Tichý, Herles