Leeds – Manchester Utd. 0:2 (kon.) | Manchester City – Aston Villa 3:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (3:0)
Aston Villa FC
Neděle 12.02.2023, 17:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 23. kolo

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:14. (19:26:35)

Je konec! Manchester City zvládl domácí duel s Aston Villou a vítězí 3:1. Domácí se do vedení dostali už ve 4. minutě, kdy se hlavou prosadil Rodri. Další šanci měl İlkay Gündoğan, které však vychytal hostující brankář, který si poradil i se zakončením Grealishe. Až ve 39. minutě tak po skvělé práci Haalanda přidal druhý zásah İlkay Gündoğan. V závěru poločasu ještě Ramsey fauloval Grealishe a Rijád Mahriz bez problémů proměnil penaltu. Po hodině hry vykřesal hostům naději Watkins, nicméně poté si domácí závěr pohlídali. Další šanci měl Mahriz, ale sám před Martínezem přestřelil.

90+4

90+2
    Jhon Duran si skvěle připravil míč na hranici velkého vápna a pohotovou ránou orazítkoval horní tyč!

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Domácí v závěru zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se ujal De Bruyne, nicméně jeho plochý centr obránce v černém přizvedl mimo vápno.

89
    Cash nevěděl, kde za zády má Fodena a možná lehce zbytečně odvrátil míč na rohový kop.

88
    Nathan Aké si v prvním souboji po příchodu na trávník vedl na výbornou a hlavou odehrál míč mimo nebezpečné území.

87
    Julián Álvarez si v pokutovém území chtěl přehodit míč na pravačku, ale v klíčovou chvíli zavrávoral a vůbec nezakončil.

86
    Cash si v souboji s Fodenem pomohl rukou a poslal domácího hráče k zemi. Manchester City tak bude rozehrávat.

85
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Nathan Aké.

84
    Julián Álvarez v pokutovém území krásným přiklepnutím vyslal do vyložené šance Mahrize, ale ten levačkou trefil pětadvacátou řadu na tribuně!

84
    Ederson prokázal parádní čtení hry, vyrazil ven z branky a doklouzal si pro nepřesnou přihrávku směřující na Watkinse.

83
    Aston Villa nyní zvýšila svou aktivitu a vrhá prakticky všechny síly do útoku. Coutinho se prokličkoval do vápna, ale ve skluzu už nestačil nebezpečně odcentrovat.

82
    Střídající Coutinho vypálil zpoza velkého vápna. Jeho nádherná rána rychle padala pod břevno, ale Ederson míč vyškrábl nad horní tyč!

81
    Jhon Duran prošel po pravé straně na polovinu Manchesteru City. Hostující celek se trpělivou kombinací snaží zdramatizovat závěr.

80
    Konsa předskočil domácího útočníka a poslal přihrávku na pravou stranu. McGinn mohl odcentrovat, ale poslal hodně nepřesný dloubák.

79
    Álex Moreno prodloužil míč za obranu Manchesteru City, nicméně na jeho pobídku nemohl nikdo ze spoluhráčů zareagovat.

Tomáš Kubečka

Branky: 4. Rodri (Mahriz), 39. Gündoğan (Haaland), 45+1. Mahriz (pen.) – 61. Watkins (Luiz)

Karty:   41. Dias (MAC) – 37. Digne (ASV), 64. Konsa (ASV)

Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:14.
    Manchester City: Ederson – Walker, Dias (46. Akanji), Laporte – Rodri, De Bruyne, Gündoğan, B. Silva – Mahriz (85. Aké), Grealish (69. Foden) – Haaland (46. Álvarez).
    Náhradníci: Ortega – Gómez, R. Lewis, Ka. Phillips, Palmer.

Aston Villa FC: E. Martínez – Digne (60. Moreno), C. Chambers, Konsa, A. Young (76. Coutinho) – Buendía (60. McGinn), Luiz, Kamara, Ramsey (76. Cash) – Watkins, Bailey (60. Duran).
    Náhradníci: Sinisalo, Zych – Dendoncker, Swinkels.

Rozhodčí: Jones – Betts, Hussin