Hertha – Mönchengladbach 4:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Frankfurt 3:0 (kon.)
Hertha BSC
4:1 (1:1)
Borussia Mönchengladbach
Neděle 12.02.2023, 15:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 20. kolo

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 12:11. (17:30:11)

Je konec! Hertha zvládla domácí duel s Mönchengladbachem a vítězí 4:1. První obrovskou šanci měl Marcus Thuram, jehož hlavička skončila nad břevnem. V 18. minutě poslal hosty po rohovém kopu do vedení Elvedi. Po půlhodině hry ale vyrovnal Ngankam. V závěru poločasu měl obrovskou šanci Dárdai, ale obrana Borussie zasáhla včas. Po změně stran poslal domácí do vedení krásnou ránou Dárdai. Hosté mohli vyrovnat, ale Thurama parádně vychytal Oliver Christensen. Za domácí tak v nastavení potvrdil triumf Scherhant. V poslední minutě nastavení byl navíc faulován Tousart a Lukebakio z penalty napsal gólovou tečku.

90+6

90+6
    Hertha právě vstřelila branku! K penaltě se postavil DODI LUKEBAKIO a parádní ránou pod břevno zakončil skvělé nedělní odpoledne berlínského celku!

90+6
    Penalta pro Herthu! Lucas Tousart byl faulován ve vápně a sudí neváhal!

90+5
    Hofmann sice dopravil míč do sítě, jenže jeho zásah pro ofsajd neplatí.

90+4
    Na stadionu po třetím gólu Herthy panuje parádní atmosféra. Domácí se vítězstvím dostanou na barážovou pozici.

90+2
    Hertha právě vstřelila branku! Domácí celek v nastavení přidává třetí branku a rozhoduje o svém dnešním triumfu! Na hranici velkého vápna si míč pokryl DERRY SCHERHANT, jehož přízemní pokus zapadl k zadní tyči!

90+1
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Patrick Herrmann,
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Stefan Lainer.

90
    Oliver Christensen si dal pozor na přihrávku za obranu a schoval míč do rukavic. Domácí brankář s rozehrávkou nespěchá.

89
    Pléa chtěl procedit přihrávku na sprintujícího Hofmanna, ale před ním Filip Uremović ve skluzu odvrátil stoprocentní možnost soupeře.

88
    Mohlo být vyrovnáno! Na parádní přihrávku si naběhl Marcus Thuram, který střílel placírkou, ale Oliver Christensen skvělým zákrokem zachránil domácí celek!

87
    Joe Scally bojoval o odražený míč na polovině hrací plochy, ale Filip Uremović proti němu výborně vystartoval a levačkou odkopl míč dopředu.

86
    Hofmann se ujal rozehrávky přímého kopu hostů. Jeho centr přiletěl na hranici velkého vápna, kde kralovali hlavičkáři domácího celku.

85
    Střídání v týmu Hertha BSC:
    ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Ivan Šunjić.

84
    ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Maximilian Mittelstädt.

83
    Hofmann poslal přihrávku na levou stranu, kam sprintoval Netz, nicméně jeho pobídka skončila blokem obránce.

82
    Lukebakio napadal rozehrávku Borussie, nicméně obrana hostujícího celku si na něj dala pozor a bez problémů rozehrála.

Tomáš Kubečka

Branky: 31. Ngankam (Richter), 53. Dárdai (Ciğerci), 90+2. Scherhant, 90+6. Lukebakio (pen.) – 18. Elvedi (Netz)

Hertha BSC: Christensen – Dárdai (84. Mittelstädt), Uremović, Kempf – Richter, Tousart, Ciğerci (85. Šunjić), Plattenhardt – Serdar (65. Boëtius) – Niederlechner (73. Scherhant), Ngankam (65. Lukebakio).
    Náhradníci: Ernst – Boateng, Kenny.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally (90+1. Herrmann), Itakura, Elvedi, Netz (90+1. Lainer) – Kramer (79. Ngoumou), Koné – J. Hofmann, Stindl (67. Pléa), H. Wolf (67. Neuhaus) – Thuram.
    Náhradníci: Olschowsky – Fraulo, Friedrich, Jantschke.