Akademici Plzeň – UK Kings Prague 5:0 (kon.)
Akademici Plzeň
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
UK Kings Prague
Středa 15.02.2023, 19:00 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 8. kolo

Akademici zakončili základní část výhrou 5:0 proti Karlově univerzitě. V ani jednom duelu proti svému soupeři tak doposud v letošní sezoně neinkasovali. Nicméně ve vyhrocené závěrečné třetině, kdy se ani moc hokej nehrál a sudí rozdali několik dvouminutových trestů, udrželi čisté konto. Zítra se rozhodne o vítězi základní části. Západočeši potřebují, aby Black Dogs Budweis jakkoli porazili Engineers Prague. (21:33:23)

59:57
    Tři střely z pravé strany, ani jedna v síti neskončila.

59:38
    Morawetz hákoval, Plzeň bude dohrávat ve třech.

59:21
    Plzeň se zatím bez problémů brání.

58:47
    Plzeň vyhazovala přes pravou stranu a Mašek si zahrál hokejkou.

58:23
    Šibra půjde na trestnou lavici, v přerušené hře potvrdil Čmejla svou výměnou názorů se soupeřem, že bude asi dnes v domácím týmu hodně oblíben.

58:07
    Štekr se přemístil proti šanci z pravé strany na zadní tyč.

57:04
    Hodně nesportovní zákrok na Markova u pravého mantinelu. Když to člověk přežene, tak v posledních minutách se vlastně hokej ani nehraje.

56:46
    Konflikt Šuchy s Krchňákem mimo hru, oba vyfasují dvě minuty. Potom se začali hráči postrkávat ještě před domácí střídačkou. Vyloučen bude ještě Kulda a Houdek.

56:19
    Plzeň se soustředí obranu, Štekr je blízko nule.

55:42
    V době, kdy ležel na hrací ploše Kalus šla Plzeň do brejku, Markov mířil na lapačku, ale bez úspěchu. Následně byl k vidění konflikt Konopáska se soupeřem. Inu, je to vyhecované.

54:11
    Zákrok na Šuchu na levé straně byl podle mínění rozhodčích v pořádku.

53:43
    Štekr zmenšil úhel proti vyložené šanci z pravé strany, hosté byli blízko, aby jej připravili o čisté konto.

53:20
    Morawetz práskl do puku z první a levé strany, následoval zákrok brankáře na bližší tyči.

52:09
    Štekr zakročil lapačkou proti střele Lelka z levé strany přes obránce.

52:03
    Jindra si našel odražený kotouč a zakončoval z levé strany vedle protější tyče.

51:02
    Odehnal udělal stahovačku na posledním, ale trefil někoho z domácích hokejistů.

50:23
    Další vyloučení, Reitspeis se Čmejlou si vjeli do vlasů, Čmejla ještě naznačoval hlavičku soupeři. Oba pykají dvě minuty.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 30. Kalus (Reitspeis, Beer), 32. Šibra (Houdek), 45. Hanzlík (Sysel, Prachař), 46. Kalus (Sysel, Reitspeis), 48. Folda (Kalus)

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Soukup, Houdek, Švagr, Štochl, Kala, Sysel, Prachař (A), Beer (C) – Roubal, Králíček, Markov, Folda, Kalus (A), Reitspies, Šibra, Rejzek, Šiška, Morawetz, Šucha, Hanzlík.
    Trenér: Tomáš Ceperko

UK Kings Prague: Mašek (Pícl) – Adamec, Dlabola (A), Vávra, Málek, Odehnal, Lelek, Piskač – Šimanský, Kovařík, Glitta, Čmejla (C), Konopásek, Kundrát, Krchňák, Hakl, Limanovský, Kulda, Volf (A), Slabý, Jindra.
    Trenér: Aleš Hybner

Rozhodčí: Hacaperka – Hošťálek, Kaiser

Diváci: 2 300