Karabach – Gent 1:0 (kon.) | Trabzonspor – Basilej 1:0 (kon.) | Bodö/Glimt – Lech Poznaň 0:0 (kon.)
Braga – Fiorentina 0:4 (kon.) | Lazio – Kluž 1:0 (kon.) | Larnaka – Dnipro-1 1:0 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Partizan Bělehrad 0:1 (kon.) | Ludogorec – Anderlecht 1:0 (kon.)
Trabzonspor AŞ
1:0 (0:0)
FC Basilej
Čtvrtek 16.02.2023, 18:45 • Akyazı Stadyumu, Trabzon • Evropská konferenční liga • Play-off

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:49:44)
    Všeříkající předzápasové choreo

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:6.

První fotbalové utkání na turecké půdě po ničivém zemětřesení končí zaslouženým vítězstvím Trabzonsporu 1:0. Domácí tým opanoval skoro celých devadesát minut a měl na to, aby si do odvety ve Švýcarsku přivezl ještě větší náskok. O výsledku rozhodla 65. minuta a dorážka střídajícího Jense Strygera Larsena. Gól na 2:0 vzal Gómezovi těsný ofsajd a ostatních devět střel na branku pochytal Marwin Hitz, který byl jasně nejlepším hráčem nevýrazné Basileje.

90+4

90+4
    Čerstvý Yazıcı se nabízel Trézéguetovi na přihrávku za obranu. Za tu se sice dostal, ale bylo to především kvůli odmávanému ofsajdu.

90+3
    Umut Bozok až moc věřil rychlostním dovednostem Bartry. Zkušený Španěl jeho nahrávku k pravé lajně nestihl a vhazovat bude Calafiori.

90+2
    Rozběhla se druhá ze čtyř nastavených minut. Basilej je bezzubá a spíše brání ještě hratelnou porážku 0:1.

90+1
    Střídání v týmu Trabzonspor AŞ:
    ze hřiště odchází Abdülkadir Ömür, přichází Yusuf Yazıcı.
    90. Nekvalitní koncovka Gómeze

90
    Kasim Adams zůstal sám na bránění Maxiho Gómeze. Domácí útočník se kvůli němu musel zastavit a přízemní střelu umístil do míst, kam Hitz v pohodě dosáhl. Uruguayský střelec možná ještě mohl nahrát Trézéguetovi.

89
    Marwin Hitz dnes takřka všechny domácí střely pouze vyráží. V jednom případě to znamenalo gól Larsena, nicméně z této rány aktivního Bakasetase žádná dorážka nebyla.

88
    Bartra s Bozok provětrali hostující obranu přihrávkou na Trézégueta. Egyptský šikula se dostal z ideálního úhlu a recept na Hitze nenašel.

87
    Z Bakasetasova rohu sice vznikla střela Stefana Denswila, ale ta Hitze zajímat opravdu nemusela. Nizozemec pálil z dálky hlavně proto, aby zabránil možnému propadnutí.

86
    Larsenův centr zlikvidoval Pelmard jen napůl. Domácí zůstali na dostřel a byl to právě francouzský stoper, který vychýlil Ömürův sympatický pokus na roh.

85
    ze hřiště odchází Manolis Siopis, přichází Umut Bozok.

84
    O vedení se turecký celek nebude strachovat ani v příštích sekundách. Kaly Sène se nechal chytit do ofsajdové pasti.

83
    Basilej si za celý zápas si nevytvořila žádnou pořádnou šanci. V nedohlednu zůstává i deset minut před koncem, hosté drží míč moc daleko od Çakıra.