Austrálie – Česko 4:0 (kon.)
Austrálie
4:0 (0:0)
Česko
Čtvrtek 16.02.2023, 09:10 • Central Coast Stadium, Gosford (AUS) • Cup of Nations 2023 (ženy)

České fotbalistky odehrály v Gosfordu dobrý první poločas, hlavně v jeho prostřední fázi si vytvořily tři velké šance. Australanky se do přestávky nedostaly k přímému ohrožení české brány. Druhá půle však nabídla naprosto odlišný obrázek. „Matildy“ naprosto dominovaly, rychlou kombinační hrou rozebíraly naši obranu a polovlastním gólem po střele Rasové otevřely hned ve třetí minutě skóre. Stejná hráčka pak hlavičkovala do sítě ještě po rohovém kopu, na 3:0 zvýšila největší domácí hvězda Kerrová z dorážky a v závěru z dalšího rohu ještě udeřila Polkinghorneová. Český výběr se po přestávce téměř nedostal za půlku a Pohár národů pro něj začíná debaklem. (11:10:34)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:8.

90+6

90+6
    Hlavička Polkinghorneové po rohovém kopu směřuje obloučkem vedle brány.

90+6
    Otřesená slávistka se staví na nohy, v doprovodu masérky opouští hřiště a při bránění rohu již nepomůže.

90+5
    Na trávníku leží opět Necidová, kterou míčem sestřelila smolně do obličeje při odkopu vlastní spoluhráčka Veselá.

90+4
    Ještě v posledních vteřinách nastavení rychlý kontr a roh pro domácí „Matildy“.

90+3
    Olívie Lukášová chytá nepříjemnou přízemní ránu Hayley Rasové z velkého vápna.

90+1
    Rukou se ve výskoku ohnala za sebe Cahynová a trefila nechtěně do hlavy Rasovou.

90
    Rozhodčí Koizumiová přidává čtyři nastavené minuty.

89
    Průnik Staškové až do vápna končí jen tečovaným centrem do náruče brankářky Arnoldové.

88
    Chladnokrevnou rozehrávkou kolem napadající soupeřky s pomocí přehazovačky se blýskla Klára Cahynová, aspoň malé potěšení pro oko českého fanouška.

86
    Střídání v týmu Česka:
    ze hřiště odchází Mrázová, přichází Polcarová,
    ze hřiště odchází Khýrová, přichází Černá.
    84. Clare POLKINGHORNEOVÁ - 4:0

84
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Druhý dnešní úder z rohového kopu. Jedna z Australanek sklepla polovysoký míč směrem na přední tyč a šikovnou tečí ještě ze vzduchu ho usměrnila domácí kapitánka CLARE POLKINGHORNEOVÁ.

84
    Odkop Necidové se stočil zpět za čáru, Austrálie bude zahrávat osmý roh.

83
    Mackenzie Arnoldová po rohu zachytává nijak nebezpečný nákop právě z kopačky Cvrčkové.