Washington – Florida 3:6 (kon.) | Carolina – Montreal 6:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 3:1 (kon.)
Nashville – Boston 0:5 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:2 (kon.) | Calgary – Detroit 2:5 (kon.)
Seattle – Philadelphia 6:2 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
Washington Capitals
3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
Florida Panthers
Pátek 17.02.2023, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Florida Panthers.

Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference. Lepší výchozí pozici má domácí Washington, který je v tabulce na osmé pozici s 62 body. O dva body méně má Florida, která obsazuje desátou pozici v tabulce. Oba kluby poslední zápas prohrály a mají co napravovat. Capitals padli s Carolinou 2:3 a Florida se St. Louis 2:6.

Zápas brzy začne.

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Fehérváry, McIlrath – Mantha, Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström, M. Johansson – Snively, D. Strome, Oshie – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Luostarinen, M. Tkachuk – Lomberg, E. Staal, Cousins – Děnisenko, Coli. White, G. Smith.

00:01

00:15
    Utkání začalo, domácí rozehrávají od své branky, následně ale rychle přerušovala hra. Ofsajd.

02:23
    Nicolas Aube-Kubel se dostal do zakončení, ale brankář ho vychytal.

02:24
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Grigorij Děnisenko – 2 min., podrážení.

02:31
    Jako první si přesilovku vyzkouší domácí celek, hosté vyhodili, a tak budou hosté rozehrávat od své branky.

03:00
    Nicklas Bäckström byl zcela volný na modré čáře, ale puk se k němu nedostal. Dobře si počínali hosté a vyhodili puk.

03:27
    Marc Staal sice dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

03:52
    Sonny Milano se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

04:13
    Florida se v pohodě brání přesilovce soupeře.

04:24

04:37
    V početní výhodě si domácí celek žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázal.

05:32
    Sergej Bobrovskij podržel své spoluhráče, výborně zastavil puk proti střele soupeře.

05:32
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Lars Eller – 2 min., nedovolené bránění.

06:18
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

06:30
    Rána Ekblada od modré čáry byla zblokovaná.

06:37
    Matthew Tkachuk zakončoval po dlouhé kombinaci Floridy, s jeho pokusem si v pohodě domácí brankář dokázal poradit.

07:00
    Přesilovka se nedaří ani hostům, domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.

07:28
    Darcy Kuemper kryje kotouč, Carter Verhaeghe se propracoval do zajímavé pozice pro zakončení. Gólmana nepřekonal.

07:32

07:40
    4:5, tak vypadá statistika střel na branku.

08:06
    Komerční přestávka.

08:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

08:31
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele z velké dálky, vhazovat se bude před jeho brankou.

09:10
    Florida právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává po rychlé akci do vedení, z levé strany se povedenou střelou prosazuje obranou Capitals neobsazený GUSTAV FORSLING. Asistence: Eetu Luostarinen a Carter Verhaeghe.
    09:10 Gustav FORSLING - 0:1

10:26
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Eric Staal bekhendem hledal spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

10:48
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

11:02
    Domácí se pokoušeli o brejk, ale Gustav Forsling se dobře vrátil a dlouhou přihrávku zblokoval.

11:32
    Souboje se odehrávají především ve středním pásmu.

12:00
    Florida rozehrává od své branky, oba kluby střídají, do hry míří odpočinutí hráči.

12:14
    Matthew Tkachuk pálil, domácí brankář byl pozorný, hosté pokračují v dobré útočné hře.

12:30
    Dmitrij Orlov pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

13:19

13:20
    Gustav Forsling – 2 min., držení.

13:50
    Domácí celek má možnost přesilovky, Nicklas Bäckström byl volný před brankou, dostal puk, ale zakončit nedokázal.

14:14
    Florida se velmi dobře brání, soupeře nepouští do výraznějších šancí.

14:34
    Capitals se usadili v útočném pásmu, Marcus Johansson mohl pálit, ale pokračoval v kombinaci.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, více ze hry mají domácí.

15:20

15:44
    Carter Verhaeghe měl před sebou odkrytou část branky, ale minul. Následně neuspěl ani šikovnou tečí Matthew Tkachuk.

16:03
    Floridě zvládnutá oslabení dodávají sílu, hosté hrají aktivně a dostávají soupeře pod tlak.

17:26
    Aleksander Barkov se dostal do zakončení, ale brankář s jeho pokusem žádnou práci neměl.

17:43
    Další zajímavá rána Panthers, kotouč ovšem končí vedle branky, gólman situaci jen pozoroval.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

18:24
    Grigorij Děnisenko se dostal ke střele od modré čáry, trefil jen střed branky, kde byl gólman.

18:44
    Dmitrij Orlov získal puk ve svém pásmu a rychle otočil hru, zakončit však nedokázal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.

19:24
    Florida střídá a rozehrává od své branky, čas ještě na jednu rychlejší akci.

19:50
    Nicolas Aube-Kubel vypálil, trefil brankáře.

20:00

Rychlý hokej v první třetině přinesl jednu branku, zaslouženě vede hostující celek na ledě Capitals.

20:01

20:10
    Dvě dobré střely si v úvodu druhé třetiny vypracovali hosté, brankář Capitals byl pozorný.

20:35
    Sergej Bobrovskij si poradil se střelou od modré čáry, následně betonem vykopl další střelu.

21:32
    Svou první branku v sezoně dává povedenou ránou od modré čáry MARC STAAL. Rychle přijímá gratulace od spoluhráčů. Hostující klub se dostává do dobré pozice. Asistence: Brandon Montour a Carter Verhaeghe.
    21:32 Marc STAAL - 0:2

22:34
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Floridy.

22:46
    Givani Smith se dostal do zakončení. S jeho pokusem si brankář Capitals dokázal poradit.

23:10
    Sledujeme rychlý hokej, domácí jsou střelecky pasivnější, v tomto směru prohrávají 8:11.

24:55
    Vhazovat se po zákroku domácího brankáře bude před jeho brankou. Florida souboj o puk prohrála.

25:21
    Hra je nyní hodně kouskovaná, mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

25:55
    Ryan Lomberg se propracoval po pěkné akci do zakončení, s jeho pokusem si poradil domácí brankář.

27:50
    Bleskově přenesení hry a hostující celek snadno navyšuje své vedení, po rychlé akci se blafákem prosazuje COLIN WHITE. Asistence: Anton Lundell.
    27:50 Colin WHITE - 0:3

28:03
    Barkov se dostal do střelecké pozice, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

28:42
    Dylan Strome vedl zajímavou akci, dostal se do palebné pozice, ovšem trefil jen brankáře.

31:29
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

31:40
    Ryan Lomberg zakončoval rychlou kombinaci Floridy, jeho rána končí vedle.

33:00
    Colin White se dostal do zakončení. S jeho projektilem neměl brankář problémy.

33:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Floridy.

34:10
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:30
    Darcy Kuemper kryje kotouč, komernčí přestávka poté, co pálil Sam Reinhart.

35:22
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, domácí měli velkou šanci. Dylan Strome zůstal volný před brankou, ale jeho rána končí na tyči. Následná dorážka nebyla přesná.

35:51
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí celek se prosazuje poprvé v zápase, tvrdou ránu od modré čáry šikovně před brankou tečoval DYLAN STROME. Dobrou práci odvedl od modré střílející Oshie. Asistence: T. J. Oshie a Erik Gustafsson.
    35:51 Dylan STROME - 1:3

36:20
    Darcy Kuemper kryje kotouč, bude se vhazovat.

36:54
    Jevgenij Kuzněcov měl možnost situace dva na jednoho, ale neuspěl.

37:03
    Hostující celek bleskově navyšuje své vedení. Po rychlém přenesení hry a situaci dva na jednoho se střelou po ledě mezi betony brankáře prosazuje ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Givani Smith.
    37:03 Aleksander BARKOV - 1:4

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:30
    V poklidném tempu se dohrává prostřední dějství. Ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do pásma.

38:48
    Sergej Bobrovskij kryje kotouč, následovala šarvátka u jeho branky.

38:48
    T. J. Oshie – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

Ryan Lomberg – 2 min., hrubost.

38:48
    Přesilovku mají k dispozici hostující hokejisté.

39:00
    Poslední minuta hry ve třetině.

39:10
    Aaron Ekblad od modré čáry minul branku, následně Matthew Tkachuk pálil, ale brankáře neprostřelil.

39:30
    Domácím se podařilo znovu vyhodit přes všechny čáry.

40:00

40:01

41:15
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek prohrává o tři branky, je střelecky pasivnější a nic snadného ho nečeká.

41:37
    Capitals nyní špatně přešli střední pásmo, píská se ofsajd, buly ve střední třetině.

42:03
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:54
    Darcy Kuemper kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

44:21
    Mnoho šancí k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:44
    Brandon Montour postupoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

44:51
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Colin White.

45:30
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ránu od modré čáry dokázal zblokovat Brandon Montour.

45:52
    Polovinu oslabení už hostující celek zvládl, domácí jsou sice aktivní, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

46:52

47:19
    Hraje se rychlý hokej, nyní oba kluby bojují o nadvládu ve střední třetině.

47:44
    18:32, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hosté.

52:21

52:21
    Brandon Montour – 2 min., držení.

53:04
    Domácí celek proměnil přesilovku a po rychlé kombinaci snižuje. Střelou mezi betony se prosazuje dobře hrající NICKLAS BÄCKSTRÖM. Asistence: Erik Gustafsson.
    53:04 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:4

54:18
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Zatím mají více důvodů k radosti fanoušci Floridy, která v tomto zápase vede o dva góly.

55:07
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, mnoho šancí momentálně k vidění není.

56:51

56:51
    Marc Staal – 2 min., krosček.

57:28
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, po tlaku v útočném pásmu a hře bez brankáře se prosazuje JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: T. J. Oshie a Erik Gustafsson.
    57:28 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:4

58:39
    Hostující celek využil tlaku v útočném pásmu a dává gól do prázdné branky. Puk do branky poslal ANTON LUNDELL.
    58:39 Anton LUNDELL - 3:5

59:34
    Oddechový čas pro tým Washington Capitals.

59:45
    Domácí celek inkasuje další gól do prázdné branky, odražený kotouč poslal na správné místo SAM REINHART. Asistence: Anton Lundell.

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -4 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:12
    Radko Gudas (FLA) – 0+0, 1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:12

Tři hvězdy utkání
    1. Carter Verhaeghe (FLA) 0+2
    2. Erik Gustafsson (WSH) 0+3
    3. Aleksander Barkov (FLA) 1+0

Florida naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas a získává další body do tabulky. Na ledě soupeře dokázala vyhrát celkem jednoznačně 6:3 především díky dobrému závěru zápasu. (03:45:58)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 36. D. Strome (Oshie, E. Gustafsson), 54. Bäckström (E. Gustafsson), 58. Kuzněcov (Oshie, E. Gustafsson) – 10. Forsling (Luostarinen, Verhaeghe), 22. M. Staal (Montour, Verhaeghe), 28. Coli. White (Lundell), 38. Barkov (G. Smith), 59. Lundell, 60. Reinhart (Lundell)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov (A), Jensen, Fehérváry, McIlrath – Mantha, Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström (A), M. Johansson – Snively, D. Strome, Oshie – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Luostarinen, M. Tkachuk (A) – Lomberg, E. Staal, Cousins – Děnisenko, Coli. White, G. Smith.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Pochmara, Sandlak – MacPherson, Suchánek

Diváci: 18 573